Zegar

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Przetłumacz stronę


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

23 października pierwszoklasiści  zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej.  Zanim  to jednak nastąpiło uczniowie przenieśli się do”Królestwa  Szkołolandii”. Król
Ołówkos ( Nina Zawadzka) wraz z małżonką ( Amelia Bajor) i Gwardzistą( Matylda Jureczko) przeegzaminowali dzieci. Były próby: recytacji, śpiewu, tańca i łamigłówek matematycznych.  Na zakończenie uczniowie złożyli ślubowanie. Uroczystego aktu pasowania dokonali dyrektor Zespołu- D. Krzętowski wraz z p. P. Militowskim- wójtem Gminy Rędziny oraz M. Spiechowiczem- wicewójtem.

Rodzice, w tym dniu wyjątkowo przejęci, złożyli piękne i mądre życzenia oraz wręczyli prezenty. Do życzeń dołączyły się zaproszone wychowawczynie z przedszkola. Ukoronowaniem uroczystości był tort zakupiony przez rodziców a rozkrojony przez dyr. D. Krzętowskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tej uroczystości.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU JESIENNY BUKIET

Konkurs „Jesienny bukiet” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków i ich najbliższych, o czym świadczy szesnaście prac konkursowych;

zespołów RODZIC – DZIECKO.

Dzieci i ich rodzice musieli sami zgromadzić jesienne śliczności  a następnie wykonać z nich bukiet. Okazało się, że bukiety to prawdziwe dzieła sztuki, pełne pomysłowości oryginalności i zaangażowania. Uczestnicy konkursu, otrzymują rodzinne dyplomy, a dzieci nagrody- niespodzianki. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

I miejsce

 Zuzia Hajduś z mamą - I miejsce

Tymek Anzorge z mamą - I miejsce

 Krzyś Jagusiak z mamą - I miejsce

Olek Krasoń z mamą - I miejsce

Ola Urbaniec z mamą - I miejsce

Ola Nowak z mamą - I miejsce

Adam Badowski z mamą - I miejsce

Jakub Piasecki z mamą - I miejsce

Emilka Kołdon z rodzicami - I miejsce

Weronika  Glapa z mamą - I miejsce

Zosia Jaruga z mamą - I miejsce

II miejsce

Staś Strzeszyna z mamą - II miejsce

Oskar Szydłowski z rodzicami - II miejsce

Patryk Fiedorek z mamą - II miejsce

Damian Tomczyk z rodzicami - II miejsce

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

GAZETKA SZKOLNA

W październiku ukazał się pierwszy numer gazetki szkolnej DEBEŚCIAK. Można w nim znaleźć artykuł o patronie naszej szkoły, Janie Pawle II, poczytać anegdoty z nim związane, dowiedzieć się, co wydarzyło się w szkole, pośmiać się, czytając humor z zeszytów szkolnych. Zachęcamy także do przeczytania wywiadu z dyrektorem naszej szkoły, p. Dawidem Krzętowskim. Ten numer gazetki przygotowywali uczniowie klas trzecich gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Hutny, ale chcemy nawiązać współpracę z uczniami klas pierwszych i drugiej gimnazjum. Zapraszamy do redagowania kolejnego numeru gazetki oraz poznania kolegium redaktorskiego w galerii Zepołu. 

OBCHODY ROCZNICY NADANIA SZKOLE IMIENIA

15 i 16 października obchodziliśmy w naszej szkole święto patrona połączone z obchodami dziesięciolecia nadania szkole imienia Jana Pawła II. W pierwszy dzień uroczystości społeczność uczniowska wraz z dyrekcją, nauczycielami, przedstawicielami władz samorządowych i rodzicami uczniów uczestniczyła w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez proboszcza tutejszej parafii ks. Zdzisława Simińskiego i arcybiskupa seniora ks. Stanisława Nowaka. W homilii ks. Arcybiskup podkreślał znaczącą rolę postaci papieża Jana Pawła II i jego nauczania. Mówił, dlaczego dla współczesnej młodzieży może on być autorytetem; wskazywał na niezwykłą więź łączącą go z ludźmi młodymi. Po mszy świętej arcybiskup S. Nowak poświęcił ufundowany przez rodziców portret świętego Jana Pawła II – patrona szkoły. Kolejny dzień rocznicowych obchodów odbył się w szkole. Młodzież gimnazjalna przygotowana pod kierunkiem p. Igi Długoszewskiej-Zawadzkiej i p. A. Krzynowek zaprezentowała przepiękne przedstawienie pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Uczniowie w magicznym spektaklu będącym połączeniem słowa mówionego, teatru tańca oraz śpiewu przedstawili odwieczną walkę dobra ze złem, stworzenie pierwszych ludzi, powołanie na stolicę Piotrową Karola Wojtyłły, epizody z jego życia, w tym próbę zamachu. Mieliśmy okazję wysłuchać słów Jana Pawła II kierowanych do wszystkich, bez względu na wiek. Ten niezwykle wzruszający i stojący na wysokim poziomie artystycznym (co podkreślali zaproszeni goście) spektakl zmuszał do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka. W tym dniu w murach naszej szkoły gościli: biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej biskup Antoni Długosz, który podzielił się z nami refleksją na temat osobistych spotkań z Janem Pawłem II, wójt gminy Rędziny mgr inż. Paweł Militowski, zastępca wójta p. Mariusz Spiechowicz, przedstawiciele rady gminy na czele z jej przewodniczącym Maciejem Mrozem, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy. Były dyrektor szkoły p. Jan Miarzyński przypomniał historię nadania szkole imienia.

Mamy nadzieję, że tak uroczyste święto patrona szkoły stanie się już tradycją. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października był obchodzony w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, który, jak podkreślał w swoim przemówieniu dyrektor szkoły, pan Dawid Krzętowski, jest świętem nie tylko nauczycieli i pracowników szkoły, ale w równym stopniu świętem uczniów. W tym dniu nauczycielom składano wyrazy podziękowań i życzenia pomyślności oraz dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Uczniowie klas drugich szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami p. Lidią Sosnowską i p. Dagmarą Mazurek przygotowali niezwykle energetyczny i pełen humoru występ. Można było podziwiać talenty recytatorskie oraz wokalne naszych milusińskich. Aplauz publiczności wzbudziły taneczne prezentacje uczniów w rytm skocznej muzyki. Nie zabrakło również prześmiewczych scen z życia szkoły. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

PIĘCIOLATKI POZNAJĄ URZĄD POCZTOWY

13 października w ramach zajęć tematycznych pięciolatki wybrały się do Urzędu Pocztowego w Rędzinach. Już sam przejazd autobusem był dla dzieci ogromną frajdą. Podczas wycieczki przedszkolaki miały okazję obserwować pracujących tam ludzi. Dowiedziały się, jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata, miały okazję obejrzeć urządzenia oraz różnego rodzaju znaczki i kartki pocztowe. Dzieci dowiedziały się także, że na poczcie nie tylko wysyła się listy i paczki, ale można załatwić wiele innych spraw, na przykład założyć lokatę, wpłacić pieniądze, zapłacić rachunki lub kupić gazetę, książeczkę, czy płytę.

Po powrocie do przedszkola dzieci przygotowały rysowane wiadomości dla najbliższych, które zostaną wysłane do adresatów w punkcie pocztowym w Rudnikach.  Mamy nadzieję, że wszystkie listy dotrą pod właściwy adres.

 

JESIENNE ZABAWY 4- LATKÓW

Jesienne zabawy na placu przedszkolnym to doskonała okazja do przeprowadzenia „Żywej lekcji przyrody”. Poprzez zabawy na świeżym powietrzu dzieci obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, dowiadują się, dlaczego liście zmieniają barwę i opadają z drzew, poznają również różnicę między drzewami iglastymi i liściastymi. Czterolatki korzystają zatem z uroków złotej jesieni i chętnie wychodzą na plac zabaw, aby wielozmysłowo poznawać tę kolorową porę roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola. 

Z WIZYTĄ W SEJMIE I SENACIE

Tradycją naszej szkoły są wyjazdy do siedziby polskiego parlamentu. Inicjatorką i organizatorką tych wycieczek jest p. Aleksandra Banaszek-Lis. W tym roku 5 października do Warszawy udali się uczniowie klas trzecich i klasy drugiej gimnazjum pod opieką p. Elżbiety Kowalczyk, A. Banaszek-Lis, M. Hutny i M. Kowalika. W siedzibie Sejmu i Senatu przy ul. Wiejskiej zapoznawaliśmy się z historią polskiego parlamentaryzmu, oglądaliśmy salę obrad oraz dowiedzieliśmy się, w jaki sposób przydzielane są miejsca dla posłów w sali posiedzeń. Spacerowaliśmy korytarzami budynku Sejmu i Senatu, podziwialiśmy secesyjną architekturę wnętrz, a następnie spacerem udaliśmy się na Stary Rynek, zatrzymując się przy historycznych zabytkach stolicy: kościele św. Anny, kolumnie Zygmunta, Zamku Królewskim, Uniwersytecie Warszawskim, pomnikach znanych i zasłużonych Polaków. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjały podziwianiu panoramy miasta i uroków Nowego Świata i Krakowskiego Przedmieścia. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Mieliśmy okazję obejrzeć go w całej okazałości, ponieważ murawa na płycie stadionu była rozłożona w związku ze zbliżającym się meczem polskiej reprezentacji. Wszyscy uczestnicy wycieczki w dobrych humorach i pełni wrażeń wrócili do domu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

PRZEDSZKOLAKI WIEDZĄ JAK O SWOJE ZĘBY DBAĆ...

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przyłączyło się do akcji "DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY", zwracającej szczególną uwagę na problemy i potrzeby stomatologiczne dzieci.

W związku z udziałem w tej akcji, we wtorek, 6 października, w przedszkolu gościliśmy panie edukatorki, które wyjaśniły dzieciom, jak należy dbać o zęby. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, których ważnymi elementami były: pogadanka na temat higieny jamy ustnej z udziałem maskotki tej akcji - Królika Pampisia oraz bezpośredni instruktaż higieny jamy ustnej. Wszystkie dzieci otrzymały również upominki w postaci szczotek i past do zębów, a każda grupa dostała maskotkę - Królika Pampisia, który teraz codziennie dba, by przedszkolaki starannie myły zęby. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

ZESTAWIENIE CZYTELNICTWA

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!
Na pewno każdy rodzic chce przekazać swojemu dziecku to, co najlepsze. Chce, aby dobrze się rozwijało, nie miało problemów w przedszkolu, szkole, a na swojej drodze spotykało samych życzliwych ludzi. Aby tak się stało wcale nie trzeba stosować nowoczesnych metod lansowanych w wielu podręcznikach dla rodziców – trzeba skorzystać z najprostszego sposobu wpływającego na osobowość dziecka – należy zachęcić dziecko do czytania książek. Wiele dorosłych ludzi choć umie czytać, nie czyta. Dlaczego? Ponieważ nawyk i potrzeba czytania lektury muszą powstać w dzieciństwie. Czytanie książek jest zatem jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dzieci. To właśnie w książce nasz maluch znajdzie wskazówki , w jaki sposób zbudować swój własny system wartości.

 

ZESTAWIENIE CZYTELNICTWA za miesiąc WRZESIEŃ

 

  KLASY I – III 

I MIEJSCE – KL. II A

II MIEJSCE – KL. II B

III MIEJSCE – KL. III
 

NAJLEPSI CZYTELNICY:

1. EWA WAWSZCZAK – KL. II A
2. PATRYK WDOWIAK – KL. II
3. KACPER IGNASZAK –KL. II A
ALEKSANDER LIS – KL. II A

 

KLASY IV – VI

I MIEJSCE – KL. V

II MIEJSCE – KL. IV

III MIEJSCE – KL. VI


NAJLEPSI CZYTELNICY:
1. ANGELIKA TKACZYK – KL. IV

 

 

GIMNAZJUM

 

I MIEJSCE – KL. II

II MIEJSCE – KL. I A

III MIEJSCE – KL. III A

IV MIEJSCE – KL. III B

V MIEJSCE – KL. I B


NAJLEPSI CZYTELNICY:
1. JULIA JURCZYK – KL. I A 
2. 
PAULINA SOBKOWIAK – KL. II
3. NATALIA JARZĄBEK – KL. III A

 

 

 

PIĘCIOLATKI WIEDZĄ CO NALEŻY JEŚĆ

We wrześniu przeprowadzono cykl zajęć promujących zdrowe jedzenie. Przedszkolaki uczyły się, jakie produkty należy jeść często, a jakie ograniczać. W ramach tych zajęć udaliśmy się do pobliskiego sklepu i dzieci kupiły owoce i warzywa. Po powrocie do przedszkola odbyła się degustacja zakupionych produktów. Warzywa i owoce zostały wyeksponowane w naszym kąciku przyrody, by przypominały dzieciom, że należy je często jeść. Przedszkolaki wykonały z masy solnej warzywno – owocowe kukiełki. Dzięki tej działalności utrwalały kształt i kolor poznanych owoców i warzyw. Po wyschnięciu wykonanych przez siebie kukiełek, mogły się bawić w teatr. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

Wygenerowano w sekund: 0.07
58,282,297 unikalnych wizyt