Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/ 2017 
odbędzie się dnia 1 września 2016 r. o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej.
O godz. 9.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Święta.

TRENINGI BADMINTONA

Zapraszamy dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów na treningi badmintona, które odbywać się będą w Zespole Szkolno- Przedszkolnym
im. Jana Pawła II w Rudnikach 

we wtorki i czwartki w godz. 17.00- 19.00.
Telefon kontaktowy:
Justyna Knysak 692- 625- 425
Tomasz Jackowski 506- 119- 188

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

Zapraszamy Rodziców i Uczniów do zapoznania się ze szkolnym zestawem podręczników dla poszczególnych etapów edukacji.


I ETAP EDUKACYJNY – KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Podręczniki i ćwiczenia uczniom klasy I, II i III w roku szkolnym 2016/ 2017 zakupuje szkoła z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podręczniki będą wypożyczane uczniom przez bibliotekę szkolną na początku roku szkolnego. Podręcznik do religii rodzice uczniów kl. I, II i III zakupują we własnym zakresie.


II ETAP EDUKACYJNY – KLASY IV- VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Podręczniki i ćwiczenia uczniom klasy IV i V w roku szkolnym 2016/ 2017 zakupuje szkoła z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podręczniki będą wypożyczane uczniom przez bibliotekę szkolną na początku roku szkolnego. Podręcznik do religii rodzice uczniów kl. IV i V zakupują we własnym zakresie.

Uwaga! Na lekcjachjęzyka angielskiego w r.sz. 2016/2017 uczniowie klasy VI będą kontynuować naukę w oparciu o książkę z klasy V.
Zestaw podręczników do klasy VI szkoły podstawowej.

 

III ETAP EDUKACYJNY KLASY I – III GIMNAZJUM

Podręczniki i ćwiczenia uczniom klasy I i II w roku szkolnym 2016/ 2017 zakupuje szkoła z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podręczniki będą wypożyczane uczniom przez bibliotekę szkolną na początku roku szkolnego. 
Podręcznik do religii rodzice uczniów kl. I i II zakupują we własnym zakresie.
Zestaw podręczników do klasy III gimnazjum.


PIELGRZYMKA DO WILNA

W dniach 27- 29 czerwca uczniowie naszego zespołu wyruszyli na pielgrzymkę autokarową do Wilna, pielgrzymka ta organizowana była przez księdza proboszcza parafii z Rudnik. W czasie pielgrzymowania do Matki Bożej Ostrobramskiej odwiedziliśmy: Troki dawną stolicę Litwy, w której mieszkali Karaimowie- najmniejsza mniejszość narodowa na Litwie. Kulminacją pierwszego dnia pielgrzymki było pokłonienie się Matce Bożej Ostrobramskiej i powierzenie jej swoich intencji. Kolejny dzieńrozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się oryginał obrazu „Jezu, ufam Tobie” namalowany wg wizji św. Faustyny Kowalskiej. Odwiedziliśmy muzeum A. Mickiewicza, Katedrę Wiłeńską z relikwiami św. Kazimierza. Oddaliśmy hołd pomordowanym w czasie II wojny światowej polskim żołnierzom, pochowanym na cmentarzu na Rossie, gdzie znajduje się grób Matki i Serca Marszałka J. Piłsudskiego i wielu przedstawicieli inteligencji polskiej. Dzień pielgrzymowania zakończyliśmy podziwiając panoramę Wilna z Góry Trzech Krzyży. Ponieważ rok 2016 jest rokiem Miłosierdzia Bożego na trasie naszego pielgrzymowania nie zabrakło także miejsc związanych mocno z osobą św. Faustyny Kowalskiej i jej spowiednika bł. ks. Michała Sopoćko, którego relikwie przyjechały z nami do naszego parafialnego kościoła. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z pielgrzymki w galerii Zespołu.

PRACA SEKRETARIATU

Sekretariat Zespołu czynny do 15 lipca w godzinach od 8.00 do 14.00.

LISTA UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJUM

LISTA UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJUM NR 2 W RUDNIKACH

W ROKU SZKOLNYM 2016/ 2017

 

 

KLASA IA – WYCHOWAWCZYNI P. MONIKA KYZIOŁ

 1. Bajerski Kornel

 2. Bartosik Maciej

 3. Biecek Julia

 4. Brzóska Łukasz

 5. Chobot Patrycja

 6. Cierniak Tomasz

 7. Kabat Patryk

 8. Kapica Agata

 9. Kluźniak Bartosz

 10. Kluźniak Wiktoria

 11. Kos Natalia

 12. Kromołowski Jakub

 13. Łeptuch Kacper

 14. Małecki Kamil

 15. Nabiałczyk Weronika

 16. Nocuń Amelia

 17. Pruban Dominikn

 18. Pruban Natalia

 19. Reterska Patrycja

 20. Sosnowski Piotr

 21. Tarnowski Łukasz

 22. Urbaszewska Weronika

 23. Wychowaniec Przemysław

 24. Zatoń Marcel

 

KLASA I B – WYCHOWAWCZYNI P. MARIOLA BIELAWSKA

 

 1. Błaszczyk Maksymilian

 2. Bugajczyk Kacper

 3. Ciastko Rafał

 4. Cygan Maria

 5. Gągała Jakub

 6. Gorczyńska Patrycja

 7. Kozłowski Patryk

 8. Leciak Kacper

 9. Łapcik Jakub

 10. Małasiewicz Oliwia

 11. Matysiakiewicz Kornel

 12. Miśkiewicz Weronika

 13. Pawłowska Julia

 14. Ryszczuk Maja

 15. Sojda Hubert

 16. Stępień Katarzyna

 17. Stolarczyk Filip

 18. Szulc Marta

 19. Toboła Zuzanna

 20. Urbaniec Iga

 21. Weber Magadalena

 22. Witek Oskar

 23. Wodzyńska Dominika

 24. Wójcik Kacper

 25. Wójcik Karol

 26. Zabłocka Wiktoria

 27. Zajder Jakub

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

24 czerwca 2016r. pomyślnie zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. W tym dniu podczas uroczystej akademii uczniowie z rąk dyrekcji oraz nauczycieli odebrali nagrody i wyróżnienia uzyskane za wysokie wyniki w nauce, za działalność artystyczną, sportową, pracę na rzecz samorządu uczniowskiego oraz za imponujące wyniki w czytelnictwie. Wręczona została również statuetka dla najlepszego gimnazjalisty - tę zaszczytną nagrodę za całokształt pracy, za sukcesy edukacyjne i wzorową postawę otrzymała Julia Sobkowiak.Ten ostatni piątek roku szkolnego rozpoczął się mszą św. w kościele parafialnym w Rudnikach. Dzień wcześniej, 23 czerwca mogliśmy podziwiać występy artystyczne uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej oraz klas trzecich Gimnazjum nr 2, którzy pożegnali się ze szkołą, ze swoimi wychowawczyniami, nauczycielami, koleżankami i kolegami. Dla gimnazjalistów było to prawdziwe rozstanie z naszym Zespołem, dla szóstoklasistów bardziej symboliczne, bo z nimi, już uczniami klas pierwszych gimnazjum, spotkamy się 1 września 2016r. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji.


Dyrekcja ZS-P im. Jana Pawła II w Rudnikach

MINIFESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW 2016

W  poniedziałek – 20 czerwca – soliści z naszego przedszkola wzięli udział w MINIFESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW, zorganizowanym przez GOK w Rędzinach. Grupę średniaków reprezentowali: Emilia Kołdon, Oliwia Kubik oraz Jakub Szyda, natomiast grupę starszaków: Nicole Lisiecka, Zuzia Lisiecka i Iga Militowska. Mali artyści pięknie zaprezentowali przygotowane piosenki i trzeba przyznać, że wszystkie prezentacje zasługują na słowa uznania. Również komisja konkursowa doceniła naszych młodych artystów: Nicole Lisiecka otrzymała I miejsce a Iga Militowska -wyróżnienie. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszego przedszkola.

 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W poniedziałek – 20 czerwca – miało miejsce  rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego pt. ,,BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK 2016”.
 Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na bezpieczeństwo własne i innych a zwłaszcza na  zagrożenia wynikające z zabaw w niewłaściwych miejscach, oraz przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. W konkursie wzięło udział osiem prac plastycznych wykonanych przez dzieci z grupy Maluchów, Średniaków oraz Starszaków. Wszystkie prace były pięknie wykonane i w ciekawy sposób prezentowały tematykę bezpieczeństwa. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkich uczestników konkursu. Oto laureaci:

I miejsce:

Iga Dubiak – grupa Maluchów

Emilia Kołdon - grupa Średniaków

Maja Gęśla - grupa Starszaków

Lena Zyszczak – grupa Starszaków

II miejsce:

Maja Piotrowska – grupa Średniaków

Aleksander Knop – grupa Średniaków

Nicole Lisiecka – grupa Starszaków

Iga Militowska – grupa Starszaków

Wszystkim laureatom konkursu serdeczne gratulujemy!

Średniaki w Stadninie Koni PEGAZ

W czwartek, 16 czerwca, przedszkolaki z grupy 4 – latków pojechały na wycieczkę do stadniny koni PEGAZ w Mirowie. Wizyta rozpoczęła się od przejażdżki bryczką zaprzężoną w dwa piękne konie, podczas której dzieci podziwiały piękno okolicznej przyrody. Przejażdżka dostarczyła dzieciom wiele radości, zwłaszcza kiedy konie galopowały, dzieci aż piszczały z zachwytu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie stajni oraz zapoznanie ze sprzętem niezbędnym do pielęgnacji koni. Przedszkolaki miały także okazję samodzielnie czyścić konia, oczywiście pod okiem eksperta i poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.

Kolejną atrakcją była spotkanie z policjantem i psem policyjnym, owczarkiem niemieckim.  Celem spotkania było  wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w kontakcie z psem. Podczas prezentacji dzieci miały okazję zobaczyć, jak pracuje pies policyjny oraz czego nie należy robić, by nie sprowokować ataku psa i jak się zachować w razie takiego ataku. Po prezentacji dzieci maiły chwile odpoczynku i spróbowały pysznego ciasta z truskawkami, przygotowanego przez mamę Kacperka.
Następnie przyszedł czas na  jazdę konną. Przedszkolaki po kolei siadały na grzbiecie konia o imieniu Kamil i jeździły konno po wybiegu. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i na pewno jeszcze długo będą wspominać to niezwykłe wydarzenie.
Serdeczne podziękowania dla pani Katarzyny Szydy, państwa Agaty i Michała Komorowskich oraz pana Damiana Urbańca za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rudnikach wraz z wychowawcami, zapraszają na spotkanie rodziców uczniów przyszłych klas I gimnazjum,
które odbędzie się 28 czerwca 2016 roku (wtorek) o godz. 16.30.

Wygenerowano w sekund: 0.10
5,118,653 unikalnych wizyt