Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

WIELKI KONKURS EKOLOGICZNY BULIBA

Drodzy rodzice!

 

Nasza placówka bierze udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli organizowanym przez Buliba.pl.

Już od 26 do 30 listopada możecie głosować na naszą pracę. Do wygrania wspaniałe nagrody zarówno dla przedszkola, jak i dla Was!

 

Głosujcie codziennie w Galerii prac na stronie: http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2015/
 


Im więcej głosów oddacie każdego dnia, tym większa szansa na jedną z 240 nagród dla przedszkoli oraz 150 nagród dla głosujących!


Życzymy dobrej zabawy!

URODZINY NIEPODLEGŁEJ

„Radosne Ogniki” wraz ze swoją druhną drużynową Lidią Sosnowską uczestniczyły w 97. Częstochowskich Urodzinach Niepodległej, czyli święcie odzyskania Niepodległości w Częstochowie. Podczas uroczystości, której współorganizatorem był Urząd Miasta Częstochowa, działo się naprawdę dużo. Jak co roku dopisały liczne gromady zuchowe, drużyny harcerskie oraz instruktorzy Hufca ZHP. Zuchy i harcerze swoją obywatelską postawą po raz kolejny udowodnili, że świętować można radośnie, szczerze, z zaangażowaniem. To ważne, by pielęgnować narodowe tradycje i przygotować dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej Ojczyzny.

PODZIĘKOWANIE

Zakończyła się zbiórka artykułów spożywczych i szkolnych w ramach Akcji Charytatywnej "Wigilia z Polakami na Wileńszczyźnie". Składamy serdeczne podziękowania RODZICOM, UCZNIOM oraz PRACOWNIKOM Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach za bardzo duże zaangażowanie w akcję.

W imieniu Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za to, że przyczynili się do tego, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były dla nich choć w części okresem radości i zadowolenia.

GMINNY OTWARTY KONKURS PLASTYCZNY UZALEŻNIENIE KRADNIE ŻYCIE

Dzień 9 listopada 2015 roku upłynął w rudnickim gimnazjum w atmosferze konkursowej, a to za sprawą wielkiej kampanii społecznej „Dopalacze kradną życie”. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Rędziny mgr inż. Paweł Militowski oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach.

Dzieci i młodzież są wszystkiego ciekawe. Niezależnie od wieku ogarnięte są pasją poznawania– odkrywania otoczenia, wdzierania się w tajemnicę dorosłości naśladując i próbując kosztować coraz to nowszych doznań, samodzielnie lub z rówieśnikami.
Narkotyki są fragmentem odkrywanego świata i to nieodparcie kuszącym. Dlatego organizatorzy konkursu- pedagog Magdalena Kolewińska– Kołdon i nauczycielka plastyki Agnieszka Krzynowek, postanowiły poprzez formę sztuki plastycznej dać szansę utalentowanej grupie młodych ludzi ze szkół Gminy Rędziny wypowiedzieć się na ten temat.

Zastępcaca dyrektora p. Elżbieta Kowalczyk przywitała wszystkich serdecznie i ciepło, w murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

Prezentacja multimedialna  rozpoczynająca konkurs pokazała realne zagrożenia środków psychoaktywnych i odurzających.
Priorytetem konkursu było zainteresowanie młodzieży tematyką związaną z profilaktyką narkomani, uzależnień-dopalaczy, negatywnych skutków zażywania środków psychoaktywnych, aby poprzez formę plakatu informacyjno-ostrzegawczego, mogli dotrzeć do szerszej grupy ludzi. Ważnym celem konkursu było: stworzenie możliwości udziału młodzieży w konfrontacji osiągnięć rówieśniczych, umiejętność współpracy w zespole, propagowanie wśród młodzieży różnych technik i form plastycznych, pobudzenie wyobraźni i kreatywności w swobodnej interpretacji tematu. Młodzi adepci sztuki malarskiej pod okiem swoich nauczycieli przygotowywali się do tego tematu rzetelnie i dokładnie. Drogą eliminacji szkolnej zostały wyłonione najlepsze zespoły uczestników, aby „na żywo”  w czasie 2 godzin zegarowych stworzyć plakaty na najwyższym poziomie artystycznym.

Uczestnicy inspirowani tematem z różnych prezentacji multimedialnych, z reklam, z plakatów i prac plastycznych ogólnodostępnych o tematyce uzależnień, stworzyli bardzo świadome i przemyślane „dzieła” - plakaty, które poprzez swoją formę i treść mają jedno, wspólne zadanie– informować i ostrzegać!

Plakat to najtrudniejsza forma plastyczna, dlatego wszyscy młodzi artyści podeszli do tematu dojrzale i kreatywnie. Komisja konkursowa w składzie: Longina Gęsiarz, Anna Ferdyczak, Katarzyna Sosnowska z wielką przyjemnością i ciekawością przyglądała się pracy zespołowej każdej ze szkół. Ocena  plakatów dotyczyła: kompozycji, zgodności tematu, walorów artystycznych pracy, współpracy zespołów oraz pomysłowości i oryginalności. Nowym i pouczającym elementem konkursu było omówienie i podsumowanie prac przez komisję  pod względem trafności tematu,  zrozumienia treści,  doboru środków plastycznych, wykorzystania technik plastycznych i estetyki prac.           

Mamy nadzieję , że cenne wskazówki i rady jury zostaną wykorzystane podczas innych konkursów plastycznych przez naszych uczniów. Taka forma konkursu została entuzjastycznie przyjęta przez samych uczestników i  ich opiekunów. Młodzi ludzie, którzy mogą  tworzyć ” na żywo” i samodzielnie wśród swoich rówieśników , pokazują nam swój talent, dzielą się w sposób autentyczny wiedzą i doświadczeniem, niewątpliwie promując dobrą, zdrową rywalizację, która ma motywować i zachęcać innych uczniów  do „magii tworzenia sztuki”.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz nagród nastąpiło tego samego dnia. Wójt Gminy Rędziny p. Paweł Militowski, dyrektor szkoły p. Dawid Krzętowski, z-ca dyrektora p. Elżbieta Kowalczyk, p. Longina Gęsiarz oraz organizatorzy wręczyli uroczyście wszystkim zwycięzcom  nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Rędziny. Władze Gminy były zachwycone pomysłowością prac i kreatywnością uczniów. Zgodnie z zapowiedzią w regulaminie wystawa plakatów odbędzie się w Urzędzie Gminy Rędziny oraz u organizatora w szkole w Rudnikach. Ogólnodostępne plakaty niech pełnią swoją rolę– przestrzegają i informują o zagrożeniach, które czasami są blisko nas.

Być może staną się również inspiracją dla działań profilaktycznych w innych projektach realizowanych na terenie naszej Gminy.

 

Laureaci konkursu:

Uczniowie szkół podstawowych:

I miejsce: Samanta  Łapcik, Nina Zawadzka, Patrycja Gorczyńska – SP w Rudnikach

II miejsce: Oliwia Palacz, Bartosz Palacz, Krystian Mierczak – SP w Rędzinach

III miejsce: Martyna Mazurek, Agnieszka Prudło, Patrycja Chobot – SP w Koninie

wyróżnienie: Oliwia Ciura, Martyna Gopoń, Amelia Szafraniec – SP w Rędzinach Osiedle

wyróżnienie: Marcel Zatoń, Jakub Zajder, Dominika Wodzyńska – SP w Kościelcu

Uczniowie gimnazjum:

I miejsce: Karolina Cekus, Paulina Pruban, Karolina Ligocka – Gimnazjum nr 2 w Rudnikach

II miejsce: Olga Kubacka- Dudek, Aleksandra Kalek, Wiktoria Pankowska – Gimnazjum nr 1 w Rędzinach

III miejsce: Marlena Gielecka, Paweł Dutkiewicz - Gimnazjum nr 1 w Rędzinach

wyróżnienie: Karolina Rozpondek, Weronika Gorczyńska, Katarzyna Kyzioł – Gimnazjum nr 2 w Rudnikach

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

 

STOP – DLA UZALEŻNIEŃ, KTÓRE KRADNĄ ŻYCIE!

STARSZAKI POZNAJĄ PRACĘ KRAWCOWEJ

09 listopada grupa starszaków gościła krawcową - panią Monikę Borawską - mamę naszej wychowanki Michasi. Na zajęciach pani Monika wprowadziła dzieci w tajniki sztuki krawieckiej. Przedszkolaki poznały przybory i urządzenia, które wykorzystuje w swej pracy. Miały również możliwość obejrzenia szablonów niezbędnych do szycia ubrań. Starszaki poznały kolejne etapy tworzenia stroju, czyli zdejmowanie miary, krojenie, szycie i prezentowanie uszytego elementu garderoby. Pani Monika podczas zajęć uszyła strój dla Czerwonego Kapturka, który będzie wykorzystany już wkrótce w naszym grudniowym przedstawieniu. Przedszkolaki miały okazję obserwować, w jaki sposób z kilku kawałków tkaniny powstaje cały ubiór. Strój Czerwonego Kapturka z wdziękiem zaprezentowała Zuzia. Pięknie na nią pasował.

Podczas zajęć nie tylko pracowała pani krawcowa. Starszaki doskonaliły pamięć oraz umiejętność logicznego myślenia przy układaniu historyjki obrazkowej Sukienka dla Uli. Dzieci na chwilę zamieniły się w projektantów mody i na kartkach papieru wyczarowały pomysłowe, kolorowe suknie dla swoich mam.

Spotkanie z krawcową podobało się wszystkim starszakom. Serdecznie dziękujemy pani Monice Borawskiej za wprowadzenie nas w tajniki krawiectwa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

W grupie najstarszej raz w tygodniu prowadzone są dodatkowe zajęcia plastyczne Kreatywny przedszkolak. Celem tych zajęć jest rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci, kreatywnego myślenia, wrażliwości estetycznej, a także doskonalenie sprawności manualnej. Proponowane zajęcia dają przedszkolakom pełną swobodę wypowiadania się, dzielenia swoimi odczuciami i emocjami, a przede wszystkim dostarczają radości z możliwości tworze
Obecna pora roku – jesień dostarcza wielu tematów, pomysłów i materiałów przyrodniczych do twórczej działalności plastycznej. Przedszkolaki po bezpośrednim obcowaniu z przyrodą i jej obserwowaniu mogły swoje emocje i doświadczenia poznawcze wyrażać w twórczym działaniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

STROIKI I INNE OZDOBY BOŻONARODZENIOWE

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY

do wzięcia udziału
w  V edycji  rodzinnego konkursu plastycznego

„Stroiki i inne ozdoby Bożonarodzeniowe”

1. W konkursie mogą brać udział dzieci 3, 4, 5, 6 – letnie uczęszczające do naszego przedszkola.

2. Prace wykonują dzieci w rodzinach - przy pomocy rodziców, dziadków, oraz innych członków rodziny.

3. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie stroika lub innej ozdoby Bożonarodzeniowej.

Technika wykonania oraz zestaw materiałów dowolny.
4. Termin dostarczania prac upływa 10 grudnia 2015 roku.

5. Do prac należy dołączyć informację z danymi: imię i nazwisko dziecka oraz osób uczestniczących w wykonaniu pracy, wiek dziecka.

6. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora. Zostaną wystawione do sprzedaży na ,,Kiermaszu Bożonarodzeniowym”, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby przedszkola.
7. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi
16 grudnia 2015 r.

8. Każdy uczestnik  otrzyma dyplom i upominek za udział w konkursie.  

SOWA MOJA SĄSIADKA

SOWA MOJA SĄSIADKA

Sowa - tajemniczy ptak przez wieki uważany za sprzymierzeńca złych mocy, zwierzę domowe czarownic, a nawet żywe wcielenie demonów.  To obraz, który na wiele lat skutecznie ograniczył grono sympatyków tych pięknych ptaków. Ale sowy to przede wszystkim bardzo ciekawe, tajemnicze i pożyteczne zwierzęta zamieszkujące zarówno głębokie, niedostępne lasy jak i sady, wiejskie kościoły czy stodoły. Właśnie tak - sowy to również nasze  sąsiadki, które dzięki człowiekowi mają schronienie i pokarm.

Ze względu na min. zmiany w gospodarce rolnej w ciągu ostatnich kilku- kilkunastu lat na terenach wiejskich znacznie spadła liczebność sów.  Z 59 terytoriów pójdźki stwierdzonych na danej powierzchni badawczej na Lubelszczyźnie na przełomie lat 1993-2000, w roku 2010 zostało już tylko 8.

W piątek 6 listopada nasi gimnazjaliści brali udział w programie pt. "Sowa, moja sąsiadka". Jest to właśnie program, którego celem jest ochrona sów terenów antropogenicznych: pójdźki, płomykówki, uszatki i puszczyka.  Został stworzony i prowadzony jest przez Fundację Nasza Ziemia dzięki wsparciu Fundacji CEMEX "Budujemy przyszłość" oraz partnerowi merytorycznemu, Stowarzyszeniu Ochrony Sów. 

WYWIEŚMY FLAGI 11 LISTOPADA

WYWIEŚMY FLAGI 11 LISTOPADA

Niebawem najważniejsze święto państwowe - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach rozdawać będzie flagi. Wywieśmy flagi, aby tego dnia w naszej gminie dominowały barwy biało-czerwone.

AKCJA CHARYTATYWNA WIGILIA Z POLAKAMI NA WILEŃSZCZYŹNIE

AKCJA CHARYTATYWNA WIGILIA Z POLAKAMI NA WILEŃSZCZYŹNIE

Nasz Zespół włącza się do akcji charytatywnej prowadzonej przez Towarzystwo Patriotyczne "KRESY" i księdza Ryszarda Umańskiego mającej na celu pomoc Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce artykułów żywnościowych i artykułów szkolnych, które trafią do polskich rodzin na Kresach w okresie świąt Bożego Narodzenia. W tym roku pomocą zostaną objęci mieszkańcy gminy Jaszuny i polska szkoła podstawowa w Pakienie oraz  mieszkańcy gminy Mickuny i szkoła średnia w Ławryszkach. 

Serdecznie zachęcamy uczniów do przynoszenia:

- artykułów spożywczych o długim terminie ważności (w tym również: produktów potrzebnych do świątecznych wypieków),

- słodyczy,

- książek, książeczek, zeszytów, przyborów szkolnych,

- gier planszowych, zabawek.

Termin zakończenia zbiórki - 20 listopada.

ŚREDNIAKI W MAGICZNYM ŚWIECIE KOLORÓW

Od początku października 4 - latki raz w tygodniu uczestniczą w dodatkowych zajęciach plastycznych pod hasłem ,,W magicznym świecie kolorów”. Zajęcia te dostarczają przedszkolakom wiele radości oraz wpływają bardzo korzystnie na ich rozwój, ponieważ stwarzają dzieciom okazję do gromadzenia doświadczeń zarówno poznawczych jak i twórczych. Dzięki zajęciom plastycznym dzieci rozwijają swoje zdolności plastyczne oraz wrażliwość estetyczną a także wdrażają się do utrzymania ładu i porządku podczas pracy. Stosowane podczas zajęć techniki plastyczne wpływają na rozwój sprawności manualnej u dzieci. Wyniki pracy średniaków można oglądać w naszej przedszkolnej galerii. Zapraszamy.

Wygenerowano w sekund: 0.08
4,141,268 unikalnych wizyt