Zegar

Kalendarz

« Sierpień 2017 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

CENTRUM REKREACYJNO- SPORTOWE

 

Zakończyła się już realizacja projektu realizowanego przy współudziale Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach oraz Stowarzyszenia „Razem na wyżyny”. Całość inwestycji sfinansowana jest ze środków unijnych a całkowity koszt to prawie 220 tysięcy złotych. Wykonawcą centrum była firma FlowUp.
Centrum rekreacyjno- sportowe „pumptrack, street workut oraz piramida linarna” już działa pełną parą i zaprasza wszystkich zakręconych na sportowo. To miejsce do aktywności dla rowerzystów, rolkarzy i deskorolkowców oraz wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Tor pumptrack przeznaczony jest głównie do jazdy na rowerze. Jednak jest na tyle uniwersalny, że można jeździć tam na deskorolce, czy rolkach. W ramach centrum działa też siłownia zewnętrzna street workout, aktywująca górne partie ciała wpływając na poprawę ogólną kondycji i sprawność ruchową. Wysokie urządzenie linarne kształtem przypominające piramidę, to atrakcyjna propozycja zabaw dla dzieci już o d 7 roku życia.

Obiekt jest ogrodzony, wyposażony w stojaki na rowery, zadaszenie z ławeczką. W widocznym miejscu znajduje się też regulamin korzystania z centrum, do którego przeczytania oraz przestrzegania wszystkich zachęcamy.  

 

         Images: dd.jpg         Images: aa.jpg       Images: cc.jpg         Images: bb.jpg        Images: ee.jpg         Images: ff.jpg

PRACOWITE PRZEDSZKOLAKI

 

Mimo, że mamy już wakacje to u nas w szkole ciągle coś się dzieje. Dzięki pozyskaniu środków finansowych z fundacji Silesia udało się nam odświeżyć teren przed głównym wejściem do budynku szkolnego. Stare schorowane rośliny zastąpione zostały nowymi drzewkami i kwiatami, które mamy nadzieję każdego roku będą pięknie kwitły witając naszych gości.
W pracach przy sadzeniu roślin dzielnie pracowały nasze przedszkolaki, które mogą być z siebie dumne bo kilka sadzonek wylądowało w ziemi bez jakiejkolwiek pomocy dorosłych! :-)

Images: 4a.jpg Images: 1a.JPG Images: 2a.JPG Images: 3a.JPG

WYJAZD DO NIEMIEC - BENSHEIM W RAMACH WYMIANY MŁODZIEŻY POD PATRONATEM WSPÓŁPRACY POLSKO - NIEMIECKIEJ

WYJAZD DO NIEMIEC - BENSHEIM W RAMACH WYMIANY MŁODZIEŻY POD PATRONATEM WSPÓŁPRACY POLSKO - NIEMIECKIEJ

 

W dniu 6 czerwca 2017r.  młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyjechała na siedem dni do zaprzyjaźnionego Gimnazjum im. J.W. von  Goethego w Bensheim (Niemcy). Nasi gospodarze przyjęli nas bardzo serdecznie. Młodzież została przyjęta przez rodziny niemieckie, gdzie mieszkali przez 3 dni. Na drugi dzień uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili miasto z przewodnikiem, emerytowaną nauczycielką tegoż gimnazjum Panią Urszulą, która była kiedyś z młodzieżą w Rudnikach. Pokazała naszym uczniom miasto i opowiedziała jego historię. Nasi podopieczni w 3 dniu wizyty zwiedzili ruiny zamku w Haidelbergu, Stare Miasto, Katedrę i inne zabytki. Po południu zostali zaproszeni do kręgielni gdzie bawili się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec przez kilka godzin. Wieczorem musieli się spakować, by odbyć następnego dnia podróż nad Morze Północne. W trakcie podróży zwiedziliśmy w Bremie interaktywne muzeum techniki – „Universum”.  Po przyjeździe do ośrodka wypoczynkowego w Cuxland zostaliśmy zakwaterowani w domkach. Kolejne dni upłynęły nam na wyjazdach do portowego miasta Bremerhaven. Zwiedziliśmy tam jeden z największych portów w Europie, nadmorskie Zoo, a także „Das Deutsche Auswandererhaus” (Dom Niemieckiej Emigracji) - historyczne muzeum poświęcone pamięci niemieckich emigrantów, bogate w fascynujące multimedialne instalacje.  Ostatnią atrakcją było Centrum Naukowe „Klimahaus” symulujące podróż dookoła świata wzdłuż południka 8° 34′. Uczestnicy tej wyprawy mogli nie tylko zwiedzić wiele fascynujących miejsc, ale też na własnej skórze odczuć tropikalne upały czy mroźne wichry Arktyki. Po całodziennych wyprawach do Bremerhaven, wieczory upływały nam na wspólnych posiłkach oraz integrujących spacerach na pobliską plażę.  Ten pełen atrakcji i niezwykłych wrażeń tydzień z pewnością zapadnie nam oraz naszym niemieckim kolegom w pamięć. Wymiana zakończyła się sukcesem, a swoją kontynuację będzie miała już jesienią, gdy tym razem my będziemy witać gości z Niemiec. Zdjęcia z wyjazdu naszej młodzieży w galerii Zepołu.


EGZAMINY POPRAWKOWE

 

 

Terminy egzaminów poprawkowych w Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach

 

28.08.2017 godz. 11.00 język polski dla uczniów klasy I

28.08.2017 godz. 11.00 język angielski dla uczniów klasy II

28.08.2017 godz. 11.00 fizyka dla uczniów klasy II

 

29.08.2017 godz. 11.00 matematyka dla uczniów klasy II

29.08.2017 godz. 11.00 język angielski dla uczniów klasy I

29.08.2017 godz. 11.00 chemia dla uczniów klasy I

29.08.2017 godz. 12.30 chemia dla uczniów klasy II

 

 

 

 

 

 

BIWAK W ZAWADACH

 

19- 20 czerwca drugoklasiści z Gimnazjum nr 2 wraz ze swoimi wychowawczyniami paniami: Igą Długoszewską- Zawadzką, Agnieszką Krzynowek i panem Mariuszem Kowalikiem spędzali wspólnie czas na dwudniowym biwaku w Ośrodku Rekreacyjno- Wypoczynkowym POD GRZYBKIEM w Zawadach. Program tego letniego wyjazdu był naprawdę różnorodny, bo młodzież wzięła udział w warsztatach teatralnych przeprowadzonych przez aktora, absolwenta PWST we Wrocławiu pana Bogdana Wąchałę, w rozgrywkach sportowych, zabawach integracyjnych. Ukoronowaniem wieczoru było ognisko i wspólne biesiadowanie do białego rana. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.


PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

 

Nadeszły upragnione wakacje a z nimi czas na podsumowanie minionego już roku szkolnego 2016/ 2017. Dyrektor Zespołu p. Dawid Krzętowski zwracając się do zebranych, najpierw podziękował rodzicom – za wkład w życie szkoły – To dzięki Rodzicom udało się zintegrować nasze środowisko, imprezy które wspólnie organizowaliśmy pokazały, że Rodzice są nierozerwalną częścią społeczności szkolnej i mają wielki wpływ na rozwój naszej placówki. Pogratulował Rodzicom takich wspaniałych dzieci, bo nasi uczniowie są uczniami wyjątkowymi, a to przecież głównie zasługa Rodziców.

Następnie zwrócił się Dyrektor do pracowników szkoły – wszystkich tych, którzy dbają by na terenie naszej szkoły było tak czysto, podziękował za pyszne obiady dla naszych uczniów, za otwartość w pomocy biurowej i wiele innych prac, które dzieją się na terenie szkoły. Podziękowania zwrócone były też w stronę nauczycieli – za trud podejmowany  każdego dnia, za pracę z uczniami zdolnymi i przygotowywanie ich do wielu konkursów oraz za pracę z uczniami, którzy potrzebują większego wsparcia.

Na koniec kilka słów skierował Dyrektor do uczniów, gratulując każdemu osiągniętych wyników w nauce, w  sporcie oraz sukcesów osiąganych na innych płaszczyznach życia szkolnego.  Był to ciężki rok, wiele sprawdzianów, kartkówek, prac domowych, ale było warto bo każdy z Was ma więcej wiedzy niż we wrześniu.

Szczególne słowa Dyrektor skierował do uczniów klasy IIIa gimnazjum, podkreślając jak każdy z nich jest inny, a wszyscy są wyjątkowymi osobami, każdy z nich ma swój talent. Nasi absolwenci pozostaną w naszej pamięci jako młodzież, w której drzemią niezbadane pokłady energii i kreatywności. Zwracając się do uczniów, Dyrektor przytoczył słowa naszego Patrona „Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali” wyrażając nadzieję, że jeśli ta maksyma będzie ich drogowskazem na pewno osiągną nie jeden sukces.

Dyrektor wraz z całą społecznością Zespołu podziękowali za 18- letnią pracę w naszym Zespole koleżance Małgorzacie Hutny, życząc wielu sukcesów zawodowych w nowej placówce oświatowej. Były kwiaty, łzy wzruszenia i odśpiewane 100 lat przez całą społeczność szkolną.

Spokojnych i udanych urlopów, oraz złapania wiatru w żagle, który będzie nas pchał do przodu przez kolejne miesiące!


PROJEKTY EDUKACYJNE

PROJEKTY EDUKACYJNE

 

"...Uczeń klasy drugiej lub trzeciej gimnazjum jest zobowiązany zrealizować projekt

edukacyjny. Projekt jest planowanym przedsięwzięciem edukacyjnym realizowanym przez

zespół uczniów przy wsparciu nauczyciela, mającym na celu rozwiązanie konkretnego

problemu z zastosowaniem różnorodnych metod..."

Przedstawiamy 2 projekty realizowane przez naszych uczniów z klasy IIa i IIb.

Pierwszy projekt pt. „Animacje komputerowe”, autorami projektu byli: Piotr Radecki, Paweł Radecki, Jakub Gawron, Daniel Małolepszy, Dawid Szwejda, Mikołaj Taborek, Oskar Borkowski, Szymon Miśkiewicz, Krzysztof Zajder. Nad całością projektu opiekę sprawowała p. Dorota Popielarz

Animacje komputerowe przygotowane były w programie Logomocja 2, Scratch oraz Baltie
https://youtu.be/ZaUpdQDjV64, https://youtu.be/IzaPG57TXK, https://youtu.be/iaEZXDSC4X0

Kolejny projekt to „SELFIE Z GMINĄ RĘDZINY"

Autorzy projektu - uczniowie Kuba Kowalczyk, Dawid Krzynowek, Oskar Małolepszy, Mateusz Grzebiela, Patryk Litke, Julia Jurczyk, Kasia Zalas, Patrycja Brzeszczak, Karolina Dróżdż
Opiekun - Agnieszka Krzynowek
Młodzież miała za zadanie wybrać najciekawsze miejsca z terenu naszej Gminy i wykonać selfie. Fotografie, które wykonali, powstały podczas ich wspólnych wypraw rowerowych po okolicach naszej gminy.  Zainspirowani wspólnymi zdjęciami postanowili wykonać indywidualne selfie w miejscowościach, w których mieszkają. Na podstawie tych zdjęć, powstał opis i historia naszej Gminy Rędziny najciekawszych miejsc.
Efektem ich pracy jest:
 a) prezentacja multimedialna promująca Gminę Rędziny. 
 b) antyramy ze zdjęciami
 c) wystawa informująca

POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

 

Na zakończenie roku klasa III a Gimnazjum nr 2 w Rudnikach wraz z wychowawczynią  p. A. Banaszek – Lis przygotowała bajkę „W krzywym zwierciadle - O Kopciuszku i krasnoludkach”. W główne role wcielili się Julka Garus – narrator, Julka Wołek – macocha, Weronika Błaszczyk - Kopciuszek, Paulina Sobkowiak, Natalia Gruszczyńska – siostry, Adam Cekus- Franciszek, Bartek Świercz – Józek, Paulina Surlej - wróżka. Gościnnie wystąpiła uczennica klasy IIa Roksana Biskup ze swoim partnerem tanecznym, którzy uświetnili występ profesjonalnym tańcem do piosenki Anny Jantar. Przedstawienie z dużą dawką humoru miało również przesłanie, które powinno być istotne dla każdego z nas - rodzina w życiu człowieka jest najważniejsza.

W tym dniu skończył się dla trzecioklasistów pewien etap w życiu.  Przed nimi nowa szkoła, nowi koledzy, nowi nauczyciele, nowe problemy. Opuścili na zawsze kolorową krainę dziecięcych marzeń i weszli w świat dorosłych. Życzymy im wszystkiego dobrego! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci ich los, będą godnie reprezentowali naszą szkołę.

Na koniec klasy II pożegnały swoich kolegów m.in. niepowtarzalnymi występami Dawida Bartosika w piosence „Read all about it” Emeli Sande oraz grą na saksofonie Dawida Krzynowka, który wykonał wzruszający utwór "Hallelujah"  Leonarda Cohena.


W KRAINIE MITÓW

W KRAINIE MITÓW

 

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas: IIIa, IIIb, IIa, IV Szkoły Podstawowej przygotowali, pod opieką p. Agnieszki Górniewicz, inscenizację związaną z tematyką mitologiczną – „W krainie mitów”. Występ zaprezentowano uczniom klas I – IV. Były piękne recytacje i oprawa muzyczna. W rolę operatora dźwięku wcielił się Damian Król. Na scenie pojawiły się w ślicznych sukniach (uszytych specjalnie na tę okazję przez p. Monikę Borawską) – Hera (Agata Domżalska), Eris (Zuzanna Kapica), Atena (Zuzanna Borawska), Afrodyta (Ewa Wawszczak). Wyjątkowo piękne stroje mieli również chłopcy – Parys (Aleksander Lis), Zeus (Borys Sobkowiak). Młodzi adepci sztuki teatralnej zaprezentowali się wspaniale! Długie i trudne teksty opanowali bezbłędnie. Występ przed publicznością nie spowodował zbyt dużej tremy. Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych udanych przedstawień!


IIIB- ADEPCI AKADEMII HRABIEGO

IIIB- ADEPCI AKADEMII HRABIEGO

 

W dniach 12- 14.06.2017 r. klasa III B uczestniczyła w Zielonej Szkole. W drodze do celu uczniowie zwiedzili ZOO w Opolu.

Zdziwienie malujące się na twarzach trzecioklasistów, którzy po krótkiej wizycie w opolskim zoo znaleźli się u bram zamku w Mosznej, można porównać jedynie do sceny z filmu o Harrym Potterze, kiedy młodzi adepci sztuki czarodziejskiej po raz pierwszy ujrzeli mury i wieże Hogwartu, a okrzykom zaskoczenia nie było końca. Mieli przed sobą najprawdziwszy zamek, tonący wśród zieleni, z tajemniczymi zakamarkami i niesamowitą historią.

Czas, jaki klasa trzecia spędziła w murach zamku okazał się niesamowity, niemal zaczarowany.

Podczas wycieczki mieli możliwość uczestniczyć w Akademii Hrabiego. Pobyt rozpoczął się od przywitania w Akademii oraz zajęć z savoir- vivre'au.

Wieczorem uczniowie aktywnie brali udział w lekcji eliksirów i magii. Dzień zakończył się wieczornym zwiedzaniem zamku z atrakcjami...

Drugiego dnia również wypełniły „niesamowitości”- uczniowie brali udział w poszukiwaniu kamienia filozoficznego, licznych grach i zabawach u podnóża zamku a na zakończenie pląsali podczas dyskoteki i próbując swych sił w karaoke.

Trzeciego dnia przeżyli pasowanie na członka Akademii, a potem znaleźli się na szczycie zamkowej wieży. Widok zapierał dech w piersiach. Co chwilę słychać było okrzyki zachwytu. Aura otaczająca zamek była tak niesamowita, że nikogo  nie zdziwiłby zapewne gryf przechadzający się po parku otaczającym zamek lub bijąca wierzba wymachująca zielonymi witkami na powitanie klasy III B. Zamiast tego spotkali się z równie wspaniałymi, pięknymi i mądrymi zwierzętami, zwiedzając stadninę koni i jeździli bryczką po malowniczej okolicy.

Czas pobytu był tak wypełniony zajęciami i konkursami, że nie było czasu na nudę. Nikt nie narzekał na brak telefonu. Uczniowie odwiedzali swoje pokoje na chwilę w krótkich przerwach pomiędzy kolejnymi atrakcjami. Na wygłodniałych adeptów magii czekały bardzo smaczne posiłki. W odnalezieniu drogi na zajęcia pomagała przemiła obsługa. A na zakończenie dnia czekały wszystkich wygodne łóżka w zamkowych komnatach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.


ZLOT HUFCA

 

W dniach 9-11 czerwca odbył się w Pająku Zlot Hufca ZHP Częstochowa. Nie mogło na nim zabraknąć zuchów z 15 Gromady Zuchowej Radosne Ogniki. Podczas uroczystego apelu, w którym wzięli udział także rodzice zuchów, nasza gromada otrzymała puchar za zajęcie II miejsca we współzawodnictwie o tytuł najlepszej gromady hufca, a Cezary Halbiniak otrzymał Oskara w kategorii Pomocna dłoń. Gratulujemy zuchom i drużynowej! Zdjęcia z tego wydarzenia w galerii Zespołu.


Images: ogniki.jpgWygenerowano w sekund: 0.08
8,026,459 unikalnych wizyt