Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

ROZSTRZYGNIĘCIE PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU NA STROIK WIELKANOCNY

W marcu po raz trzeci został ogłoszony Przedszkolny Konkurs na najpiękniejszy Stroik Wielkanocny. Na konkurs dostarczono 18 prac. Każda z przygotowanych kompozycji zachwycała pomysłowością i precyzją wykonania. Komisja konkursowa nie miała wątpliwości, że należy nagrodzić każdy z przygotowanych stroików.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 25 marca.


Oto lista laureatów:

W kategorii 3-latków:

I miejsce Jakub Szyda z rodzicami

II miejsce Maja Kwasek z mamą i dziadkiem


W kategorii 4 – latków:

I miejsce Aleksandra Urbaniec z rodzicami, Aleksandra Nowak z rodzicami, Weronika Glapa z rodzicami, 
Krzyś Jagusiak z mamą

II miejsce Adaś Błędowski z rodzicami, Michalina Borawska z mamą


W kategorii 5,6 – latków:

I miejsce Oliwia Bekus z rodzicami, Kacper Adamczyk z babcią, Alicja Tomczyk z rodzicami

II miejsce Amelka Musiał z rodzicami, Kacper Wychowaniec z rodzicami, Basia Błędowska z rodzicami, 
Martyna Tomczyk z rodzicami, Jakub Łysakowski z mamą, Lena Zyszczak z rodzicami

III miejsce Krzyś Skroński z rodzicami


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

"MALUSZKI" MALUJĄ PISANKI

Przedszkolaki z grupy 3 - latków spędziły przedświąteczny czas bardzo aktywnie. Dzieci przygotowywały kartki świąteczne, ozdoby na wielkanocny gaik oraz malowały pisanki. Podczas wykonywania prac dzieci wykazały się pomysłowością i starannością. Był to dla nich nie tylko mile spędzony czas, ale przede wszystkim możliwość poznania i utrwalenia tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

W KRAINIE WIERSZY JANA BRZECHWY

W czwartek, 26 marca, dzieci z naszego przedszkola brały udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "W krainie wierszy Jana Brzechwy" organizowanym przez Gminne Przedszkole Publiczne w Rędzinach. W kategorii 3 - latków udział wzięła Emilia Kołdon, recytując wiersz ,,Samochwała”, w kategorii 4 – latków Iga Militowska, z wierszem ,,Ślimak”, w kategorii 5- latków Alicja Tomczyk, wyrecytowała wiersz ,,Tańcowała igła z nitką”, a grupę najstarszą reprezentował Bartosz Kołdon, recytujący wiersz ,,Hipopotam”. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały przygotowane wiersze Jana Brzechwy i zostały docenione przez komisję konkursową: Emilka Kołdon zajęła II miejsce, Iga Militowska III miejsce i Bartosz Kołdon również III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

WIELKANOC

Images: wielkanoc.jpg

We wtorkowe przedpołudnie uczniowie z kl. Ib i III wspólnie z wychowawczyniami świetlicy przygotowywali wielkanocne ciasteczka. Najpierw dzieci obejrzały film, w którym zobaczyły po kolei w jaki sposób robi się ciastka. A następnie założyły fartuszki, zakasały umyte rączki i zabrały się do pracy. Dzieciaczki same odmierzały odpowiednie ilości składników, zagniatały ciasto, następnie wałkowały a na końcu ozdabiały swoje ciasteczka. Ale najprzyjemniejszą czynnością było oczywiście zjedzenie własnoręcznie przygotowanych słodkości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

XVII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Gminny Ośrodek Kultury przeprowadził 25 marca 2015r. XVII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI. Jego zadaniem było wyłonienie łącznie sześciu kandydatów ze wszystkich kategorii wiekowych do XXVII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego.
Zmagania recytatorów oceniło jury w składzie: Dorota Musiał - przewodnicząca, członkowie: Agnieszka Senderecka, Renata Pindral i Bogdan Wąchała. Wyłonino laureatów w następujących kategoriach:

kategoria I - klasy I-III szkoły podstawowe - I miejsce Dawid Piestrzyńki, wyróżnienie:Karol Kuligowski i Ewelina Tądel.

kategoria II - klasy IV-VI szkoły podstawewe: Nina Zawadzka III miejsce, wyróżnienie Łukasz Tarnowski

kategoria III - gimnazja Julia Sobkowiak I miejsce, wyróżnienie dla Alicji Miedzińskiej w kategorii ''wywiedzione ze słowa". Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

MIĘDZYGIMNAZJALNY POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

26 marca br. w Zespole Szkół im. Wisławy Szymborskiej w Częstochowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach odbyła się III edycja Międzygimnazjalnego Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego HAVE FUN WITH ENGLISH. W zmaganiach konkursowych brały udział  dwuosobowe drużyny, w skład których wchodzili uczniowie klas trzecich gimnazjum. Konkurs był rozegrany w systemie rundowym i składał się z 8 kategorii dotyczących zagadnień leksykalno - gramatycznych języka angielskiego oraz podstawowych faktów związanych z Wielką Brytanią. Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Mielczarek (IIIb) oraz Jakub Cieślik (IIIb) przygotowywani przez p. M. Kyzioł. Miło nam poinformować, że nasza drużyna poradziła sobie doskonale i zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

PROJEKT ENGLISH THROUGH ART


Images: img5808.JPGW marcu 2015 roku w sali widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Częstochowie odbyła się piąta edycja konkursu wokalnego organizowanego w ramach projektu English Through Art. Konkurs został zgłoszony do Kuratorium Oświaty i ma status Konkursu Powiatowego.

Uczestnicy mieli wykonać wybrany utwór w języku angielskim z repertuaru  Adele, grupy Queen lub Eltona Johna. Finaliści z miasta i regionu spotkali się po raz kolejny 19 marca na uroczystej gali laureatów. Wśród nich znalazła się uczennica naszego gimnazjum: Natalia Krzynowek (IIIa) przygotowana przez p. M. Kyzioł.  Wzruszająco zaśpiewała utwór Adele "I Cant Make You Love Me" i zajęła III miejsce.
W występie towarzyszyły jej koleżanki z klasy III a: Karolina Małolepsza i Katarzyna Piasecka. Serdecznie gratulujemy!

DZIECI PRZYJĘTE DO PRZEDSZKOLA

 

Lista  kandydatów przyjętych

do Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II
w Rudnikach rok szkolny 2015/2016

 

GRUPA MALUCHY

 

Lp.

Nazwisko i imię dziecka

1

BIEL ZUZANNA

2

BORYŚ JULIA

3

DUBIAK IGA

4

FIEDOREK PATRYK

5

GAJEWSKI SZYMON

6

GWIAZDA-FLUKS KALINA

7

HALBINIAK BLANKA

8

JARUGA ZOFIA

9

JAŹWIEC FILIP

10

KOŁODZIEJ KACPER

11

KRASOŃ SZYMON

12

RACZYŃSKA OLIWIA

13

STRZESZYNA STANISŁAW

14

URBANIEC JULIA

15

WYLAZOWSKI DANIEL

 

GRUPA ŚREDNIAKI

 

Lp.

Nazwisko i imię dziecka

1

ANZORGE TYMOTEUSZ

2

BADOWSKI ADAM

3

BARTNIK IGOR

4

BUKAL ANTONI

5

BYKOWSKI IGOR

6

KOŁDON EMILIA

7

KOMOROWSKI KACPER

8

KUBIK OLIWIA

9

KWASEK MAJA

10

PIASECKI JAKUB

11

PIOTROWSKA MAJA

12

SZYDA JAKUB

13

SZYDŁOWSKI OSKAR

14

TRZEPIZUR KARINA

15

URBANIEC SZYMON

16

URBANIEC WIKTORIA

 

GRUPA STARSZAKI

 

Lp.

Nazwisko i imię dziecka

1

BŁASZCZYK JAKUB

2

BŁĘDOWSKI ADAM

3

BORAWSKA MICHALINA

4

CIEŚLIK MICHALINA

5

DZIONEK OLIVIER

6

GĄCIAREK SEWERYN

7

GĘŚLA MAJA

8

GLAPA WERONIKA

9

JAGUSIAK KRZYSZTOF

10

JURGA DAWID

11

KRASOŃ ALEKSANDER

12

LISIECKA NICOLE

13

LISIECKA ZUZANNA

14

MAJEWSKI EMIL

15

MILITOWSKA IGA

16

NOCUŃ KAROLINA

17

NOWAK ALEKSANDRA

18

RÓWNIAK MIKOŁAJ

19

TOMCZYK DAMIAN

20

URBANIEC ALEKSANDRA

21

WASZCZYK JAKUB

22

WOLSKA ZUZANNA

23

ZYSZCZAK JAN

 

PROGRAM PROFILAKTYCZNEGO SZCZEPIENIA PRZECIWKO WIRUSOWI BRODAWCZAKA LUDZKIEGO (HPV)

  Images: ScanImage0004.jpg Images: ScanImage1001.jpg

ZASADY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Postępowanie rekrutacyjne do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/ 2016 oraz informacje dotyczące szkolnictwa ponadgimnazjalnego a także Informator o kierunkach kształcenia planowanych w szkołach ponadgimnazjalnych w Częstochowie w roku szkolnym 2015/ 2016 dostępne w zakładce Pedagog. 

JABŁKOWE WITAMINY DLA WSZYSTKICH

Images: arr3.jpgPiątkowe przedpołudnie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym minęło pod znakiem jabłek. Szkoła w ramach programu Agencji Rynku Rolnego wzięła udział mechanizmie „Dalsze tymczasowe wsparcie producentów owoców i warzyw”.

Jest to program pomocy Komisji Europejskiej polskim producentom poszkodowanych rosyjskim embargiem. Celem niniejszego mechanizmu jest skuteczne i ukierunkowane przekazanie środków wsparcia dla producentów owoców i warzyw, którzy wyprodukowane przez siebie określone produkty poddadzą operacji niezbierania plonów lub przekażą na bezpłatną dystrybucję.

Pierwsze skrzynki z jabłuszkami przyjechały z sadów skierniewickich Pana Krzysztofa Karpińskiego. Owoce zostały przekazane szkole bezpłatnie. Dzięki programowi Agencji Rynku Rolnego uczniowie mają do dyspozycji 1 tonę świeżych i chrupiących polskich jabłek.  

Wygenerowano w sekund: 0.09
3,416,254 unikalnych wizyt