Zegar

Kalendarz

« Wrzesień 2016 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dzień 23 października był w naszej szkole Europejskim Dniem Języków Obcych. Z tej okazji wiele się u nas działo. Klasy IV-VI w szkole podstawowej oraz wszystkie klasy gimnazjum musiały sprostać  nie lada wyzwaniom i przygotować się do konkursów. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami pracowali pilnie nad dekoracją sal lekcyjnych. Każda klasa dekorowała salę elementami charakterystycznymi dla wylosowanego przez siebie kraju oraz przygotowywała potrawy typowe dla tego państwa, m. in.: Francji, Hiszpanii czy też Włoch. Rozstrzygnięcie konkursów nie było łatwe dla komisji, gdyż wszystkie klasy z dużym zaangażowaniem i starannością walczyły o zdobycie jak najlepszego miejsca. 
Oprócz konkursów wszyscy uczniowie wzięli udział w akademii przygotowanej z tej okazji, gdzie przedstawione zostały scenki mówiące o tym, jak ważna jest nauka języków obcych. Mieliśmy również szansę posłuchać piosenek w obcych językach wykonanych przez uczniów. Podczas prezentacji przygotowanych przez klasy mogliśmy dowiedzieć się więcej o wybranych krajach europejskich. Dzień Języków Obcych minął w miłej, europejskiej atmosferze i mamy nadzieję, iż rozbudził w niektórych chęć do nauki języków :-) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w galerii Zespołu.

 


TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA ZS- P RUDNIKI

W sobotę 24 września na boisku naszej szkoły odbył się pierwszy turniej o Puchar dyrektora ZSP im. Jana Pawła II w Rudnikach dla dziewcząt i chłopców z klas I - III szkół podstawowych, organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W zmaganiach udział wzięły 4 szkoły SP Konin, SP Rędziny (Gustawa Morcinka), SP Kościelec i oczywiście SP Rudniki. 
Mecze były bardzo zacięte, kibice zdzierali gardła w dopingu a zawodnicy walczyli o każdą piłkę. 
Wyniki końcowe: I miejsce - SP Kościelec 
II miejsce - SP Rędziny
III miejsce - SP Rudniki
IV miejsce - SP Konin
Wręczenia pucharów i nagród dla drużyn dokonał Dyrektor ZSP - Dawid Krzętowski, który podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację, rodzicom i opiekunom za gorące kibicowanie.

ZUCHOWY START

Nasze zuchy z gromady ,,Radosne Ogniki" wraz z druhną Lidią Sosnowską wystartowały do pracy i zabawy w nowym roku szkolnym. W miniony piątek 9.09.2016 roku osiem gromad zuchowych hufca Częstochowa hucznie rozpoczęło nowy rok harcerski. Tegoroczny zuchowy start owiany był tajemnicami związanymi ze zdobywaniem odznaki “Chrzest 966” i odbywał się na terenach Jasnej Góry. Na zuchy czekała gra po miejscach związanych historycznie z wielkim wydarzeniem przyjęcia przez Mieszka I chrztu świętego.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W bieżącym roku nasza szkoła otrzymała rządowe wsparcie na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Środki pieniężne w kwocie 15 tysięcy przeznaczymy na zakup nowości czytelniczych, lektur, beletrystyki i poezji. Liczymy, że dzięki temu zyskamy większe grono aktywnych czytelników i wzrośnie poziom kultury czytelniczej. Zapraszamy już wkrótce do naszej biblioteki po książki, które przeniosą czytelników w inny, wspaniały świat.

BRAZILIAN SOCCER SCHOOLS

W przedszkolu i szkole dzieci otrzymają VOUCHERY na 2 darmowe zajęcia sportowe w Częstochowie.
Więcej informacji na stronach:
http://socatots.pl/miejsca/czestochowa/ (dla dzieci w wieku 1 -5 lat)
http://brazylijskieszkolki.pl/ ( dla dzieci 5 - 13 lat).
Wszelkie dodatkowe informacje pod tel. 509 203 070, 508 15 45 38

WIZYTA POLICJANTA Z PSEM

14 września w naszej szkole gościliśmy pana Policjanta asp. Wojciecha Bozka i psa- Azę, który również pracuje w Policji. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca psa policyjnego, gdzie mieszka i co się z nim stanie gdy pójdzie na emeryturę. Wiedzą, jak bezpiecznie zachować się w obecności nieznajomego psa oraz jaką pozycję należy przyjąć by pies nie zrobił im krzywdy. To bardzo ważne by od najmłodszych lat uczyć dzieci prawidłowych zachowań, dlatego w naszej szkole systematycznie organizujemy zajęcia z zakresu bezpieczeństwa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

OBCHODY ROCZNICOWE

9 września 2016r. mieszkańcy Rudnik i okolic uczcili, jak co roku, pamięć 20 osób zamordowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym  pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Rudnikach. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami, przedstawicielami Samorządu Gminnego – wójtem Panem Pawłem Militowskim, zastępcą wójta – Panem Mariuszem Spiechowiczem, sołtysami miejscowości z gminy Rędziny, radnymi, delegacjami szkół z pocztami sztandarowymi, pocztem sztandarowym Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnikach przemaszerowali pod pomnik ofiar mordu, gdzie proboszcz ks. Zdzisław Simiński odmówił modlitwę w intencji ofiar. Delegacje Samorządu Gminnego oraz szkół złożyły wiązanki kwiatów, a następnie odbył się Apel Poległych, który przygotowali uczniowie klasy VI naszej szkoły - Nina Zawadzka, Julia Militowska, Amelia Bajor, Rita Radecka, Maciej Ficek, Igor Grzesiczak.  

Godnie uczczono pamięć pomordowanych, wspominano tragiczny czas wojny, okrucieństwo oprawców hitlerowskich:


Tutaj

za to, że byli Polakami

na swojej ziemi

konali na szubienicy

między sosnami

sznurem wisielców pohańbieni

męczennicy…
 

Apel poległych zakończono odczytaniem nazwisk zidentyfikowanych ofiar mordu. W ostatniej części uroczystości zabrał głos wójt gminy Rędziny – Pan Paweł Militowski, który zaapelował do dzieci i młodzieży by pamięć ofiar tych tragicznych wydarzeń była wciąż żywa…

CZYTELNIK MIESIĄCA

Drodzy Uczniowie, 

biblioteka szkolna ogłasza akcję, której celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do przygody z książką, dzięki której rozwijamy wyobraźnię, odkrywamy ciekawe, nieznane, tajemnicze miejsca, poznajemy interesujące postacie, wzbogacamy zasób słów, pracujemy również nad doskonaleniem zapisu ortograficznego różnorodnych wyrazów, a przede wszystkim stajemy się bardziej wrażliwi i empatyczni. Jedna książka - korzyści wiele! Zachęcamy zatem do odwiedzania biblioteki i odkrywania tych nieznanych przestrzeni. W każdym miesiącu wybrany zostanie uczeń, który przeczytał najwięcej książek. Oprócz honorowego tytułu ,,CZYTELNIKA MIESIĄCA" taka osoba będzie mogła wybrać dla siebie dzień wolny od odpowiedzi ustnych - nagroda dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz wszystkich klas Gimnazjum nr 2. Dla najmłodszych czytelników z klas I-III Szkoły Podstawowej nagrodę stanowić będzie książka. Tę akcję w czerwcu, jak w każdym roku szkolnym, zakończy wybór najleszych czytelników w każdej ze szkół.

 

Zapraszamy i zachęcamy do czytania!!!

OBIADY W SZKOLE

Zapraszamy chętnych uczniów do stołówki szkolnej na pyszne obiadki. Obiady będą wydawane począwszy od dnia 12 września podczas długiej przerwy tj. 12.20- 12.35. Zapisywać można się u p. Stoszek Magdy w świetlicy lub u wychowawców klas. Istnieje mozliwość wykupienia pojedynczego obiadu, konieczne jest jednak zgłoszenie tego faktu do godz. 9.20 w świetlicy. Koszt jednego posiłku to 5zł.
Regulowanie płatności za obiady wykupywane miesięcznie do 20 dnia każdego miesiąca w świetlicy szkolnej u p. Magdy Stoszek.

TEATR MASKA ZAPRASZA

Nabór do szkolnego zespołu teatralnego MASKA odbędzie się w środę 14 września 2016r., na 2. godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej. Zapraszamy wszystkich chetnych gimnazjalistów na spotkanie organizacyjne. Uczniowie klas drugich należacy do grupy teatralnej proszeni są o obecność w celu potwierdzenia swojego udziału w przedsiewzięciach MASKI w nowym roku szkolnym. 

Jeżeli jesteś zainteresowany zabawą w teatr, to koniecznie spotkaj się z nami 14 września - to spotkanie jest właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy i czekamy!

 

Opiekunowie MASKI: Iga Długoszewska-Zawadzka, Agnieszka Krzynowek

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

Rok szkolny 2016/ 2017 dla społeczności uczniowskiej, dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły rozpoczął się od uroczystej mszy świętej, po odprawieniu, której spotkaliśmy się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II. Dyrektor Zespołu zwracając się do uczniów, oznajmił, że jest przed nimi kolejny rok ciężkiej pracy, jednak zapewnił uczniów, że na pewno ze wszystkimi trudami życia szkolnego świetnie dadzą sobie radę. Przypomniał im również, że zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycieli.
Dyrektor Krzętowski przypomniał wszystkim zebranym, że 1 września to data szczególna w naszej historii, to dzień, w którym kilkadziesiąt lat temu dzieci nie miały tego przywileju by w spokoju się rozwijać i spełniać marzenia- 1 września 1939 roku wybuchła przecież II wojna światowa. Tym bardziej musimy doceniać to, że my żyjemy w wolnej Polsce i nasze marzenia możemy realizować- musimy tylko z całych sił do nich dążyć.
Zwracając się do nauczycieli, dyrektor Zespołu życzył im wytrwałości, siły, spokoju i wielu sukcesów wychowawczych i pedagogicznych. Na koniec padły też słowa skierowane do rodziców, zachęcające do podejmowania wspólnie wielu ciekawych inicjatyw, które zakończą się sukcesem. Pani wicedyrektor przedstawiła wychowawców klas i przekazała informacje dotyczące przydziału sal lekcyjnych. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na pierwsze w nowym roku szkolnym 2016/ 2017 spotkanie ze swoimi wychowawcami.

 

Wygenerowano w sekund: 0.14
5,217,772 unikalnych wizyt