Zegar

Kalendarz

« Luty 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

Sukces

Julia Jurczyk z klasy IIIa naszego gimnazjum jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Dzisiaj, 19 lutego, wzięła udział w ostatnim, finałowym etapie konkursowych zmagań, walcząc o tytuł laureata. Do każdego z trzech etapów Julia zgłębiała tajniki wiedzy polonistycznej z zakresu nauki o języku, teorii literatury, historii literatury, czytała poezję i arcydzieła prozatorskie. Wśród nich znalazły się utwory należące do klasyki gatunku: ,,Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza, ,,Folwark zwierzęcy” Georga Orwella, ,,Odprawa posłów greckich” Jana Kochanowskiego”, ,,Drużyna pierścienia” J.R.R. Tolkiena, ale i też takie, które współcześnie znajdują się na liście światowych bestsellerów, po które chętnie sięga młodzież, np. ,,Igrzyska śmierci” Suzanne Collins. Ten konkurs stanowił również świetną okazję do zanurzenia się w świat poezji, bo uczestnicy czytali i liryki Leopolda Staffa, i trudną poezję Czesława Miłosza z tomu ,,Świat. Poema naiwne. Głosy biednych ludzi”, a także genialne w swojej uniwersalnej, ponadczasowej wymowie wiersze Zbigniewa Herbera z tomu ,,Pan Cogito”. Teraz cierpliwie czekamy na ostateczne wyniki, a Julce serdecznie gratulujemy sukcesu!

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

W związku z nieobecnością bibliotekarza do dnia 28 lutego biblioteka czynna będzie w następujących dniach i godzinach

poniedziałek  10.40 – 11.40

wtorek  12.20 – 13.20

środa 10.40 – 11.40

czwartek 7.40 – 8.40


KLASA IIIA DLA SWOICH DZIADKÓW

KLASA IIIA DLA SWOICH DZIADKÓW

25 stycznia 2018r uczniowie klasy IIIa SP świętowali Dzień Babci i Dziadka. Przed kochanymi dziadkami przedstawili krótki program artystyczny: wiersze, piosenki, kolędy na dzwonkach, oraz tematyczne scenki. Na zakończenie dzieci usłyszały od babć i dziadków olbrzymie brawa. Zdjęcia w galerii Zespołu.DZIEŃ DZIADKÓW W KL. II

DZIEŃ DZIADKÓW W KL. II

Dzień Babci i Dziadka uczniowie II klasy obchodzili 25.01. Wnuczęta przygotowały liczne wierszyki, piosenki, zagrały również kilka utworów na dzwonkach oraz zatańczyli. Na koniec odśpiewali wraz z rodzicami głośno ,, Sto lat". To był Dzień dzień pełen wzruszeń.


BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy to wielkie wydarzenie, na które wszyscy uczniowie klas 1- 3 czekali z niecierpliwością. W końcu jednak nadszedł ten upragniony dzień. Uczniowie zamienili się w koty, wróżki, kościotrupy, żółwie oraz liczne księżniczki. Do tańca zachęcał wszystkich profesjonalny DJ w stroju pirata. Zabawa była fantastyczna. Już dzisiaj cała społeczność uczniowska z niecierpliwością czeka na kolejny bal przebierańców. Mamy nadzieję, że choć trochę tej fajnej zabawy zobaczą Państwo na zdjęciach w galerii Zespołu.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 23.01.2018r. klasa IIIb zorganizowała klasowy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie zaprezentowali swoim Dziadkom swoje umiejętności aktorskie, a także muzyczne. Po części teatralnej, wszystkie babcie i dziadkowie mieli za zadanie odnaleźć swoje portrety spośród wszystkich prac. Imprezę zakończył wspólny poczęstunek, po którym nastąpiło wręczenie prezentów. Panowała miła i przyjazna atmosfera, którą mamy nadzieję, że zobaczą Państwo na zdjęciach w galerii Zespołu.


ŻÓŁTACZKA POKARMOWA

W związku z dalszym dynamicznym wzrostem liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A, prosimy o zachowanie wzmożonej czujności i stosowanie się do wymaganych w tym zakresie zaleceń, o przestrzeganie podstawowych zasad higieny także przy przygotowywaniu i spożywaniu posiłków.

 

Images: wzw.jpg   Images: wzw3.jpg  Images: wzw2.jpg

ZASADY PROFILAKTYKI LOGOPEDYCZNEJ

ZASADY PROFILAKTYKI LOGOPEDYCZNEJ

Drodzy Rodzice, to Wy jesteście najważniejszymi dorosłymi osobami w życiu małego dziecka. Wasz sposób mówienia będzie wpływał na cały proces rozwoju mowy u dziecka. Dlatego powinniście świadomie organizować sytuacje służące inicjacjom słownym Waszych dzieci.

 

Zasady profilaktyki logopedycznej dla rodziców

1. „Włącz się” do świadomej i systematycznej obserwacji dziecka.

 2. Analizuj przyrost umiejętności językowo – komunikacyjnych dziecka, a w przypadku słabego przyrostu skontaktuj się z zaufanym specjalistą – lekarzem pediatrą, logopeda, nauczycielem.

 3. Zawsze mów zrozumiale do dziecka – bądź najlepszym przykładem starannej mowy i wymowy – ucz je powtarzać.

 4. Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem, ale też wyznaczaj „granice”.

5. Jak najwcześniej osłuchaj dziecko ze słowem czytanym – naucz je obcować z książkami i dbać o nie.

6. Często żartuj z dzieckiem, ucz je wyliczanek i prostych piosenek.

7. Zapewnij dziecku wiele okazji do ruchu, zabawy i pracy twórczej – stwórz warunki do rysowania i malowania.

8. Dbaj o odpowiednią dietę dziecka – zróżnicowaną, wzbogaconą o witaminy, mikro-i makroelementy

9. W razie obserwowanych trudności rozwojowych, edukacyjnych dziecka pamiętaj o konsultacji z pedagogiem lub psychologiem.

10. Szanuj indywidualność dziecka i ucz je samodzielności w każdej dziedzinie życia.

PROGRAM MISTRZOWIE KODOWANIA

PROGRAM MISTRZOWIE KODOWANIA

W dniu 18.01.2018r. w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu pt. Mistrzowie Kodowania, który polega na prowadzeniu 15 lekcji trwających po 1.5h. Projekt ten będzie  odbywał się w klasach I-III szkoły podstawowej. Polega on  na nauce kodowania i jest on wprowadzeniem do szeroko pojętej edukacji informatycznej. W trakcie zajęć uczniowie poznają różne sposoby kodowania informacji, niekoniecznie przy użyciu komputera, tableta i innych urządzeń elektronicznych. Nasi uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych formach zabawy np.: przy użyciu kubków plastikowych, kart do gry, maty, robotów, tabletów i wielu innych atrakcjach, o których będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej i facebooku. Nauka przez zabawę do zobaczenia w galerii Zespołu.ZUCHOWY BAL KARNAWAŁOWY

ZUCHOWY BAL KARNAWAŁOWY

20 stycznia 2018r. odbył się bal karnawałowy dla zuchów Hufca ZHP Częstochowa. Nie mogło na nim zabraknąć Radosnych Ogników.

Bal rozpoczął się polonezem w wykonaniu zarówno zuchów, jak i instruktorów. Poza tańcami i zabawami zuchy wzięły udział  w konkursie plastycznym. Czas umilił wszystkim poczęstunek przygotowany przez rodziców. A apetyty dopisywały…. Zdjęcia z balu w galerii Zespołu.


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Uczennica klasy VII naszego Zespołu- Julia Militowska reprezentowała naszą szkołę w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, niestety nie udało Jej się  zakwalifikować do etapu wojewódzkiego. Uzyskała jednak bardzo dobry wynik – 46 punktów, zabrakło 5. Julia nie zraża się tym, ponieważ bardzo lubi czytać i uczyć się w przyszłym roku szkolnym weźmie udział w tym konkursie po raz drugi! Gratulujemy takiej postawy i życzymy sukcesów!


Wygenerowano w sekund: 0.06
9,279,567 unikalnych wizyt