Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach

Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 14 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV. W pięknej formie zaprezentowali informacje dotyczące drogi Polaków do odzyskania utraconej wolności. Przypomniano legendarną postać marszałka Józefa Piłsudskiego, uczeń w stroju żołnierza- Maciej Ficek wzruszająco recytował wiersz poświęcony temu twórcy niepodległej Polski. Uczniowie       w pięknych strojach Sosny, Topoli, Brzozy i Dębu w przejmujący sposób wspominali smutne dzieje walk polskich powstańców oraz utworzenie Legionów Polskich. Zabrzmiała „ My Pierwsza Brygada”. Pieśni patriotyczne „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza kadrowa” pięknie zaśpiewały Julia Militowska i Nina Zawadzka. Występ zakończyła wspaniała recytacja wiersza „Piękna jest nasza ziemia” ślicznej Krakowianki, w tę rolę wcieliła się Nina Zawadzka. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych aktorów.

BEZPIECZNIKI TAURONA

Images: tauron.jpg 

W miniony czwartek tj. 13 października do uczniów szkoły podstawowej przyjechał ekspert, który przeprowadził wśród naszych uczniów edukacyjne zajęcia  „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”. Celem tego programu jest przekazanie wiedzy o energii elektrycznej uczniom szkół podstawowych. Inicjatywa Taurona, jest potrzebna, przede wszystkim ze względu na ważną tematykę i okazję do uświadamiania dzieci i młodzieży o możliwych zagrożeniach związanych z użytkowaniem energii elektrycznej.
Brak odpowiedniej wiedzy na temat zasad właściwego korzystania z energii elektrycznej jest najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem dzieci. Wpływ na to ma również lekceważenie tych zasad przez rodziców, dlatego fundamentalną kwestią jaką opiekunowie i szkoły powinni uwzględnić w edukacji najmłodszych, jest odpowiedzialne korzystanie  z prądu.

Nasze dzieci dowiedziały się, czym jest prąd elektryczny, w jaki sposób powstaje i dociera do domów oraz jakie urządzenia zasila. Były quizy, zadania zręcznościowo- logiczne, filmy edukacyjne oraz prezentacje multimedialne,  a wszystko po to aby wyedukować dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. Na zakończenie zajęć były prezenty od firmy TAURON- kamizelki odblaskowe, długopisy oraz książeczki edukacyjne dla najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu oraz obejrzenia filmu edukacyjnego oraz prezentacji multimedialnej.

CYKLICZNE APELE

W dniu 7 października odbył się kolejny apel z cyklu apeli o tematyce wychowawczo-profilaktycznej, które przygotowywane są przez każdą klasę. Rozpoczynając spotkanie całej społeczności szkolnej Pani dyrektor Agnieszka Rydecka podsumowała osiągnięcia uczniów w ciągu minionego miesiąca. Na wyróżnienie zasłużyli:
- drużyna w składzie Bartek Sobkowiak z kl. VI, Martyna Mazurek z kl. V i Julia Militowska z kl. IV zajmując II miejsce w I MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „POKOLENIE ZIELONEJ ENERGII,
- I miejsce Julii Sobkowiak z kl. IIB oraz III miejsce Katarzyny Kyzioł z kl. IIB w III POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O KSIĄŻCE I LITERATURZE „CZYTAM, WIĘC JESTEM",
- do II etapu  Konkursu  LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO zakwalifikowali się Igor Grzesiczak           z kl. IV oraz Bartek Sobkowiak z kl. VI.

Zagadnienie CYBERPRZEMOCY przedstawiła klasa IIIA pod kierunkiem p. Katarzyny Wierus. Uczniowie wyjaśnili definicję cyberprzemocy, jak należy postępować, żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, co robić będąc świadkiem tego zjawiska, jak korzystać  z telefonu i Internetu, żeby nie krzywdzić innych oraz jaka grozi odpowiedzialność karna za znieważanie, podsłuchiwanie, grożenie, naruszanie prywatności innych przy użyciu Internetu i telefonu.
Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie uświadomiło naszym  uczniom skalę powagi zjawiska cyberprzemocy oraz, że przyczyni się do tego, iż nasi uczniowie będą starali się właściwie korzystać z Internetu.

http://helpline.org.pl           https://pl-pl.facebook.com/helplineorgpl

JESIENNE ZAJĘCIA

W tym tygodniu nasze najmłodsze przedszkolaki wyszły na pierwszy wspólny spacer, podczas którego podziwiały uroki jesieni. A po spacerku czas na trochę pracy... Maluchy raz w tygodniu uczestniczą w dodatkowych zajęciach plastycznych pod hasłem ,,Kreatywny przedszkolak”. W tym tygodniu dzieci malowały farbami ,,Jesienne obrazki”. Lepiły też jeżyki z masy solnej oraz grzybki z plasteliny.

Wyniki pracy maluszków można oglądać w naszej przedszkolnej galerii. Zapraszamy.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji tego święta w grupie maluchów odbyły się zabawy integracyjne z misiami pod hasłem: ,,Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło". Celem przedsięwzięcia było: zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, ukazanie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, oraz zapoznanie dzieci z przygodami Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Coralgola. Podczas wspólnej zabawy najmłodsze przedszkolaki: opowiadały o ulubionym misiu, tańczyły z misiami, próbowały miód, jadły misiowe ciasteczka, oraz wykonały ,,Misowe portrety". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

PEŁNOPRAWNI UCZNIOWIE

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej  już są pełnoprawnymi uczniami. 24 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Uczniowie klas pierwszych, odświętnie ubrani z niecierpliwością i przejęciem oczekiwali na finał wydarzenia, do którego pracowicie się przygotowywali, ćwicząc swoje role i ucząc się swoich kwestii na pamięć pod okiem swoich wychowawczyń: Lidii Sosnowskiej i Dagmary Mazurek.

Pani dyrektor Katarzyna Busz pasowała 33 dzieci z klasy I a i I b  na uczniów w obecności rodziców, zaproszonych gości oraz całej braci uczniowskiej szkoły podstawowej. Przybyły również dwie telewizyjne reporterki z TVS, czyli Szkolnej Lokalnej Telewizji, które sprawdzały wiedzę i umiejętności naszych Pierwszaków. Uczniowie, poprzez próbę sprawności, dobrego humoru i mądrości udowodnili, że potrafią pracować, śpiewać, tańczyć, liczyć i wykazywać się dobrym humorem. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu jego treści najpierw uczniowie a po nich rodzice złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły. Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrymi Polakami. Rodzice przyrzekli, że będą pomagać swoim dzieciom w nauce, będą je kochać i akceptować takimi jakie są oraz wspierać na każdym etapie szkolnej edukacji. Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz rożki obfitości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W piątek, 31 października, w naszym przedszkolu odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". Był to szczególny dzień dla maluchów, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ. Podczas uroczystości najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Wszystko poszło zgodnie z planem, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor Agnieszka Rydecka. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i odznakę przedszkolaka oraz pamiątkowy Album Przedszkolaka. Był także słodki upominek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

POLICJANT W PRZEDSZKOLU

W padzierniku  w naszym przedszkolu odwiedził nas policjant, było to ważne wydarzenie dla naszych przedszkolaków. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji. W podziękowaniu za to szczególne spotkanie dzieci wręczyły policjantowi własnoręcznie wykonane obrazki. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

III POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KSIĄŻCE I LITERATURZE CZYTAM, WIĘC JESTEM

29 października w Tygodniu Bibliotek Szkolnych w Gimnazjum nr 20 w Częstochowie odbył się konkurs propagujący czytelnictwo, na który przybyło wraz z opiekunami 30 gimnazjalistów z 10 szkół:
z Częstochowy  i powiatu częstochowskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Oskarze Kolbergu ( patron roku 2014), znajomością treści książki N. H. Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”  oraz twórczości Aleksandra Fredry.  Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy IIb: Justyna Karoń, Katarzyna Kyzioł oraz Julia Sobkowiak przygotowywane przez p. Małgorzatę Hutny. Udział w konkursie został uwieńczony sukcesem.
Julia Sobkowiak zajęła I miejsce, a Katarzyna Kyzioł zdobyła III lokatę. Gratulujemy naszym laureatkom!

ZIELONA SZKOŁA

TWÓRCZO-AKTYWNA ZIELONA SZKOŁA W SZTUTOWIE KOŁO GDAŃSKA


TERMIN WYJAZDU- MAJ/CZERWIEC 7 DNI

ADRES OŚRODKA- OŚRODEK WYPOCZYNKOWY "PROMYK" 

CENA- 850 ZŁ (KOSZT WYJAZDU UZALEŻNIONY JEST OD LICZBY UCZESTNIKÓW)

ZAPISY U P. AGNIESZKI KRZYNOWEK DO KOŃCA LISTOPADA.

 

KOSZTY ZAWIERAJĄ:
- NOCLEG+ WYŻYWIENIE

- OPIEKĘ 1 INSTRUKTORA WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH I SPORTOWYCH
- MATERIAŁY I NARZĘDZIA WARSZTATOWE
- BILETY WSTĘPÓW– WYCIECZKA DO GDAŃSKA
- UBEZPIECZENIE NNW
-MATERIAŁY PAMIĄTKOWE– DYPLOMY+ PŁYTA CD ZE  ZDJĘCIAMI
-TRANSPORT


W PROGRAMIE:
- WARSZTATY: EKOREAKCJA, MASKI WENECKIE, PLENER MALARSKI, SZTUKA LAND ART., ZAJĘCIA EKOLOGICZNE

- TURNIEJ SPORTOWY, GRY TERENOWE
- SPOTKANIE Z RYBAKIEM
- DYSKOTEKI, OGNISKO, TALENT SHOW


 OFERTA
OŚRODEK OFERUJE ZAKWATEROWANIE W NOWYM BUDYNKU W POKOJACH 2,3,4,5 OSOBOWYCH Z PEŁNYM WĘZŁEM SANITARNYM.

NA MIEJSCU ZNAJDUJE SIĘ:
- STOŁÓWKA
- ŚWIETLICA
- KLUBOKAWIARNIA
- SALA DYSKOTEKOWA
- KRYTY BASEN
- PLAC ZABAW
- BOISKA DO SIATKÓWKI I PIŁKI NOŻNEJ

WARSZTATY PROWADZONE SĄ PRZEZ TRENERÓW „ ARTRIP”- AKADEMII TWÓRCZEGO ROZWOJU Z KRAKOWA ORAZ PRZEZ WYCHOWAWCÓW.

ORGANIZATOR– AGNIESZKA KRZYNOWEK 

TEL.508-102-596

Z WIZYTĄ W SEJMIE

20 października uczniowie naszego Gimnazjum wraz z wychowawczyniami gościli w polskim Parlamencie. Organizatorką naszej wizyty na Wiejskiej była poseł RP- pani Izabela Leszczyna, która już od kilku lat współpracuje z naszą szkołą. Podczas zwiedzania gmachu Sejmu i Senatu RP poznaliśmy dokładnie funkcjonowanie tych dwóch  izb od początku istnienia polskiego parlamentaryzmu sięgającego XV wieku, aż po czasy współczesne. Mieliśmy także  okazję poznać powstanie procesu legislacyjnego. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas sala Kolumnowa, a także schody znane z telewizji, po których politycy podążają na salę obrad.
W zadumie i ciszy  zatrzymaliśmy się przy  tablicach pamiątkowych poświęconych posłom, którzy zginęli podczas II wojny światowej, a także
w katastrofie samolotu lecącego do Katynia w 2010 roku. Dla nas, społeczności szkolnej im. Jana Pawła II, ważna była tablica upamiętniająca wizytę papieża Polaka  w polskim Parlamencie 11 czerwca 1999 roku, podczas której padły słowa:

Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”

Po wizycie w Sejmie, która była pouczającą lekcją demokracji,  przeszliśmy Nowym Światem, mijając charakterystyczne miejsca w Warszawie, takie jak: Uniwersytet Warszawski, Pałac Namiestnikowski, Kościoły św. Krzyża, św. Anny, Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza na Plac Zamkowy,  podziwiając Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i Stare Miasto. Na  koniec dnia chwila odprężenia i relaksu  na Stadionie Narodowym, gdzie chłopcy  klas III  udzielali wywiadów w auli dla dziennikarzy, siedząc i wcielając się w role uwielbianych przez siebie piłkarzyJ Ronaldo czy Lewandowskiego. Jednym słowem, na stadionie było świetnie, a sam obiekt sprawia niesamowite wrażenie. Dziękujemy za możliwość zwiedzania Sejmu pani poseł (obecnie wiceminister w resorcie finansów) Izabeli Leszczynie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjazdu.

Wygenerowano w sekund: 0.09
2,989,292 unikalnych wizyt