Zegar

Kalendarz

« Czerwiec 2017 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

IIIB- ADEPCI AKADEMII HRABIEGO

IIIB- ADEPCI AKADEMII HRABIEGO

 

W dniach 12- 14.06.2017 r. klasa III B uczestniczyła w Zielonej Szkole. W drodze do celu uczniowie zwiedzili ZOO w Opolu.

Zdziwienie malujące się na twarzach trzecioklasistów, którzy po krótkiej wizycie w opolskim zoo znaleźli się u bram zamku w Mosznej, można porównać jedynie do sceny z filmu o Harrym Potterze, kiedy młodzi adepci sztuki czarodziejskiej po raz pierwszy ujrzeli mury i wieże Hogwartu, a okrzykom zaskoczenia nie było końca. Mieli przed sobą najprawdziwszy zamek, tonący wśród zieleni, z tajemniczymi zakamarkami i niesamowitą historią.

Czas, jaki klasa trzecia spędziła w murach zamku okazał się niesamowity, niemal zaczarowany.

Podczas wycieczki mieli możliwość uczestniczyć w Akademii Hrabiego. Pobyt rozpoczął się od przywitania w Akademii oraz zajęć z savoir- vivre'au.

Wieczorem uczniowie aktywnie brali udział w lekcji eliksirów i magii. Dzień zakończył się wieczornym zwiedzaniem zamku z atrakcjami...

Drugiego dnia również wypełniły „niesamowitości”- uczniowie brali udział w poszukiwaniu kamienia filozoficznego, licznych grach i zabawach u podnóża zamku a na zakończenie pląsali podczas dyskoteki i próbując swych sił w karaoke.

Trzeciego dnia przeżyli pasowanie na członka Akademii, a potem znaleźli się na szczycie zamkowej wieży. Widok zapierał dech w piersiach. Co chwilę słychać było okrzyki zachwytu. Aura otaczająca zamek była tak niesamowita, że nikogo  nie zdziwiłby zapewne gryf przechadzający się po parku otaczającym zamek lub bijąca wierzba wymachująca zielonymi witkami na powitanie klasy III B. Zamiast tego spotkali się z równie wspaniałymi, pięknymi i mądrymi zwierzętami, zwiedzając stadninę koni i jeździli bryczką po malowniczej okolicy.

Czas pobytu był tak wypełniony zajęciami i konkursami, że nie było czasu na nudę. Nikt nie narzekał na brak telefonu. Uczniowie odwiedzali swoje pokoje na chwilę w krótkich przerwach pomiędzy kolejnymi atrakcjami. Na wygłodniałych adeptów magii czekały bardzo smaczne posiłki. W odnalezieniu drogi na zajęcia pomagała przemiła obsługa. A na zakończenie dnia czekały wszystkich wygodne łóżka w zamkowych komnatach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.


ZLOT HUFCA

 

W dniach 9-11 czerwca odbył się w Pająku Zlot Hufca ZHP Częstochowa. Nie mogło na nim zabraknąć zuchów z 15 Gromady Zuchowej Radosne Ogniki. Podczas uroczystego apelu, w którym wzięli udział także rodzice zuchów, nasza gromada otrzymała puchar za zajęcie II miejsca we współzawodnictwie o tytuł najlepszej gromady hufca, a Cezary Halbiniak otrzymał Oskara w kategorii Pomocna dłoń. Gratulujemy zuchom i drużynowej!


Images: ogniki.jpgZIELONA SZKOŁA W KOTLINIE KŁODZKIEJ

 

Na zakończenie I etapu kształcenia uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią, Lidią Sosnowską i panią Joanną Lorent uczestniczyli w zielonej szkole w Kotlinie Kłodzkiej. Zamieszkali tam w malowniczo położonym pensjonacie w Kudowie Zdrój. Wszyscy mieli okazję podziawiać uroki tej przepięknej krainy geograficznej. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił Szczeliniec, a także Błędne Skały. Uczniowie zwiedzili ponadto Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój, Kaplicę Czaszek w Czermnej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, Twierdzę Kłodzką, parki zdrojowe w Polanicy Zdrój i w Kudowie Zdrój oraz Minieuroland w Kłodzku. Zielona szkoła to również okazja do wspólnych gier i zabaw. Na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich bitwa na bomby wodne. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe Oskary. 


PIKNIK

Images: plakat ok.jpg

"ŻYJMY ZDROWO, BEZ UŻYWEK!"


14 czerwca 2017r. odbyło się wręczenie nagród uczestnikom Gminnego Konkursu Profilaktycznego pt.”Żyjmy zdrowo, bez używek!”. Konkurs skierowany był do trzech grup wiekowych – uczniów Szkół Podstawowych (klas I-III, klas IV-VI) i uczniów Gimnazjum.

Laureaci kategorii kl.I-III:
I miejsce – Oliwier Małolepszy kl.II SP Kościelec
II miejsce – Bartosz Kołdon kl.IIa SP Rudniki
III miejsce – Natalia Postawa kl.IIIB SP Rudniki
Wyróżnienie:
Damian Olejnik kl.II SP Konin
Julia Gołda kl. II SP Kościelec
Izabela Ciecierska kl.IIIb SP Kościelec
Maja Wypych kl. II SP Kościelec
Pola Pijanka kl.II SP Kościelec


Laureaci kategorii kl.IV-VI:

I miejsce – Samanta Łapcik kl.VI SP Rudniki
II miejsce – Anita Chojnacka kl.VI SP Konin
III miejsce – Nikodem Brączek kl.V SP Rudniki
Wyróżnienie:
Maja Gołda kl.V SP Kościelec
Wiktoria Wychowaniec kl.V SP Kościelec
Jagoda Radecka kl.VI SP Rędziny Osiedle
Nikola Łapeta kl.VI SP Kościelec
Kinga Czok kl.IV SP Konin


Nagrodzeni uczniowie klas gimnazjalnych:

I miejsce – Roksana Biskup kl.IIa Gimnazjum nr 2 w Rudnikach
II miejsce – Nicola Szymaczek kl. IIIb Gimnazjum nr 1 w Rędzinach
III miejsce – Julia Gołda kl.IIa Gimnazjum nr 2 w Rudnikach
Wyróżnienie:
Natalia Kos Gimnazjum nr 2 w Rudnikach
Paulina Cholewińska kl.IIa Gimnazjum nr 1 w Rędzinach 
Martyna Waszczyk kl.IIIb i Kamila Juszczyk kl.IIIb
Laureaci Konkursu otrzymali dyplomy i bony upominkowe Empik, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki.
Celem głównym Konkursu było propagowanie aktywności fizycznej, zdrowia bez stosowania używek i świadomości dotyczącej wpływu żywienia wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach -  p. Magdalena Kolewińska-Kołdon, p. Katarzyna Wierus. Patronat nad Konkursem objęła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach.
Zasady konkursu dla uczniów klasy I-III: wykonanie ulotki informacyjnej przedstawiającej korzyści spędzania wolnego czasu na zajęciach sportowych zamiast przed monitorem komputera czy smartfona. Klasy IV-VI: wykonanie proporczyka propagującego zdrowy styl życia wolny od używek. Klasy I-III gimnazjum: opracowaniu przepisu i przygotowaniu pierwszego śniadania dla ucznia gimnazjum. Gimnazjaliści na żywo przygotowywali śniadania na podstawie opracowanego przepisu. Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Kowalczyk, Longina Gęsiarz, Jolanta Wójcik, Marta Jendrasiak, degustowała pyszne, ciekawe i zdrowe śniadania.
Prace plastyczne oceniane były w dniu 07.06.2017r. pod względem: zgodność z hasłem przewodnim konkursu, innowacyjność i kreatywność w podejściu do tematu, ogólne wrażenie estetyczne, treści zgodne z tematem oraz forma informacyjna-wartość perswazyjna przekazu. Przy ocenianiu zdrowego śniadania Komisja Konkursowa brała pod uwagę nie tylko walory smakowe ale przede wszystkim pomysłowość przepisu, estetykę wykonania oraz żywienie zgodne z zasadami zbilansowanej diety. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii Zespołu.


ZAKOŃCZENIE SZKOŁY

ZAKOŃCZENIE SZKOŁY

 

Pożegnanie z mijającym rokiem szkolnym rozpoczniemy dnia 22 czerwca o godz. 8.00 (czwartek) od udziału wszystkich uczniów i nauczycieli we Mszy Świętej, odprawionej w intencji bezpiecznych i radosnych wakacji dla dzieci i nauczycieli.
Po Mszy, ok. 9.00 zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły na APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY 2016/ 2017.


NA GÓRSKIM SZLAKU

NA GÓRSKIM SZLAKU

Uczniowie IV klasy wsparci starszymi wyruszyli 14 czerwca na podbój Klimczoka. Wyjechali rano autokarem aby po 2 godzinnej jeździe wsiąść do nowej kolejki gondolowej na Samodzielnie. Następnie czekał ich przemarsz po górach do schroniska PTTK Klimczok. Tam odpoczywali grając i bawiąc się przez 5 godzin. Wyruszyli w drogę powrotną zdobywając kolejne szczyty górskie. Z WIZYTĄ W ZOO

Z WIZYTĄ W ZOO

 

Dzieci z klasy I oraz IIb spędziły środę 14 czerwca wspólnie w opolskim Zoo. Miały możliwość zobaczenia tylu ciekawych zwierząt, często zagrożonych wyginięciem, w jednym miejscu. Straszne a zarazem piękne były stawonogi, leniwe hipopotamy, zastanawialiśmy się wspólnie czy zebra ma białe czy czarne paski i czy fajnie jest być wysokim jak żyrafy;-)? Były też duże i małe małpki, niesamowicie kolorowe ptaki oraz bardzo szybkie koty oraz wiele innych zwierząt. Mieliśmy też okazję zobaczyć karmienie goryla oraz pokaz karmienia uchatki, które dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i uśmiechu.OFERTA CENTRUM

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Centrum Terapii Dzieci i Wspomagania Rozwoju. Działania Centrum nakierowane są na prawidłową diagnozę oraz kompleksową i intensywną terapię. Więcej w ulotce oraz na stronie www.terapiadzieciczestochowa.pl

 

 

Images: oferta.jpg

 


ŚWIĘTO MAMY I TATY W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

 

W piątek, 2 czerwca, przedszkolaki z grupy średniaków przygotowały niepowtarzalny program artystyczny dla swych kochanych rodziców pt. ,,Zaczarowana Kraina” i genialnie wcieliły się w role kwiatów i krasnali. W tym dniu serca mam i tatusiów biły szybciej i mocniej. Wszystkie ciepłe słowa skierowane do Rodziców sprawiły, że na Ich twarzach zagościł uśmiech. Każdy rodzic otrzymał upominek oraz życzenia i wiele ciepłych słów od swojej pociechy. Dziękujemy za ten szczególny dzień, za atmosferę, którą nie tworzą ozdoby, zabawy, ale właśnie WY DRODZY RODZICE i to, że mogliśmy być razem.


GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

5 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 52 w Częstochowie odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych 2016/ 2017. 
Uczestniczyło w niej 19 uczniów szkół podstawowych z regionu podległego Delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły - Nina Zawadzka. Zdobyła ona tytuł Laureata
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Odbiór dyplomu z rąk Pani Dyrektor Delegatury -  Alicji Janowskiej przez uczennicę naszej szkoły był bardzo wzruszającym przeżyciem!
Nina zgodnie z przepisami ministerialnymi zostaje zwolniona z egzaminu ósmoklasisty, uzyskując z niego najwyższą ocenę. Naszej wspaniałej uczennicy raz jeszcze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Images: NINA1.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.07
7,280,365 unikalnych wizyt