Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach

Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

WODA JEST SUPER!

Przedszkolaki z naszej placówki brały udział w pierwszym konkursie w ramach programu Mamo, tato, wolę wodę! Zadaniem konkursu było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej pod hasłem Woda jest super! Praca ta miała wskazywać, dlaczego picie wody korzystne jest dla organizmu. Nasze przedszkole zostało nagrodzone nagrodą główną tj. tablicą edukacyjną. Gratulujemy!

 

MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ! ZADANIE FAMILIJNE

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się do współpracy w ramach programu Mamo, tato, wolę wodę! i wykonali ze swoim dzieckiem pierwsze zadanie familijne tj. plakat na temat: Znaczenie wody w życiu codziennym ludzi. Wykonano wiele ciekawych i kreatywnych prac plastycznych. Dostarczone do przedszkola plakaty świadczą o zaangażowaniu rodziców w życie placówki, a także o ich przekonaniu, że realizowany program przyniesie przedszkolakom wiele korzyści, między innymi wyrobienie zdrowego nawyku picia wody. Wykonane prace zostały umieszczone w holu przedszkola.

Wszyscy uczestnicy pierwszego zadania familijnego zostali nagrodzeni dyplomem oraz drobnym upominkiem. Serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy wspaniałych plastycznych pomysłów oraz zapraszamy do dalszej współpracy i do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

10 grudnia 2014 roku odbył się w naszym przedszkolu „Konkurs kolęd i pastorałek” dla dzieci 3,4,5,6-letnich. Celem konkursu było popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowych, kształtowanie wrażliwości na piękno polskich kolęd i pastorałek oraz rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci.Wykonanie utworów oceniało Jury. Oceniając występy dzieci, brało ono pod uwagę znajomość tekstu, właściwe odtwarzanie melodii i ogólny wyraz artystyczny.Jury miało duży dylemat, kogo wybrać zwycięzcą. Po długich naradach postanowiono przyznać:

W kategorii  3 latków

I miejsce – Oliwia Kubik

II miejsce – Emilia Kołdon

II miejsce – Igor Bartnik
 

W kategorii  4 latków

 I miejsce – Iga Militowska

II miejsce – Lisiecka Nicola
 

W kategorii 5 latków

I miejsce – Kacper Adamczyk
 

W kategorii  6 latków

I miejsce – Elena Pianka

II miejsce – Kacper Radecki
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!

Nasze przedszkole przystąpiło do programu edukacyjnego Mamo, tato, wolę wodę! Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Program ten został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Od samego początku partnerami merytorycznymi programu są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania. Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

W grudniu przedszkolaki poznały bohaterów programu: Zdrojka, Krzysia i Zosię, a także zostały przeprowadzone zajęcia, na których dzieci rozmawiały o znaczeniu wody w codziennym życiu podczas codziennych czynności. W styczniu przedszkolaki wykonają konkursową pracę plastyczną Woda jest super! wskazującą, dlaczego picie wody jest korzystne dla organizmu.

Gorąco zachęcamy rodziców do współpracy i prosimy o wykonanie wspólnie z dzieckiem pierwszego zadania tj. plakatu na temat: Znaczenie wody w życiu codziennym ludzi. Technika plakatu dowolna, na kartce A4. Na pracach u góry należy napisać hasło, a na dole imię swoje i dziecka. Plakaty będą wywieszone na tablicy w holu naszego przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE

19 grudnia 2014 roku mogliśmy uczestniczyć w misterium bożonarodzeniowym "Nie było miejsca dla Ciebie..." przygotowanym przez zespół teatralny MASKA działający w Gimnazjum nr 2 w Rudnikach pod okiem pań: Igi Długoszewskiej-Zawadzkiej i Agnieszki Krzynowek. Spektakl ten stanowił wymowne podsumowanie adwentowego skupienia i przygotowanie na Boże Narodzenie. Treści przekazane w przedstawieniu skupiały się na roli człowieka we współczesnym świecie, jego posłannictwa w głoszeniu prawdy, dobra, pokoju, miłości i piękna. Słowami poetów młodzi aktorzy wskazali na te wartości, o których, niestety, ludzie często zapominają lub nie chcą pamiętać, trwając w złudnym przekonaniu, że można żyć bez współczucia, życzliwości, wzajemnego szacunku i wszechmocnego dobra. Usłyszeliśmy głos naszego Patrona Jana Pawła II, który przypomniał o potędze, jaką jest RODZINA i pielęgnowane w niej ideały. Rodzina stanowi najlepsze źródło, z którego może czerpać człowiek, by żyć godnie i szlachetnie, bez fałszywych nut, szyderstwa i obłudy. Przywołane fragmenty Pisma Świętego stały się wykładnią do podkreślenia, z cała mocą i stanowczością, że wiara daje człowiekowi siłę do przetrwania czasem trudnych życiowych prób, jest jak drogowskaz prowadzący do zbawienia. O tym refleksyjnym, pełnym zadumy przedstawieniu obecny na uroczystości ksiądz probosz Zdzisław Simiński powiedział: "Aktorzy rzucili dzisiaj słowo - ziarno, w które trzeba się wsłuchać, by mogło pięknie wykiełkować i wzrosnąć". Wójt naszej gminy Pan Paweł Militowski pogratulował młodzieży dojrzałego, mądrego spektaklu, składając wszystkim zebranym życzenia radosnych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Dyrektor szkoły Pani Katarzyna Busz złożyła świąteczne życzenia zaproszonym gościom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Ksiądz proboszcz poświęcił opłatki, które przekazał wychowawcom na wigilijne spotkania w klasach. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie kolędy "Bóg się rodzi".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

KLASOWA WIGILIA

W grudniowe popołudnie 18.12.2014 uczniowie klasy III SP wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Krzynowek zaprosili rodziców na klasowy koncert kolęd, który miał wprowadzić wszystkich w świąteczną, wyjątkową atmosferę. Uczniowie wykonali 12 polskich kolęd i pastorałek, zapraszając rodziców do wspólnego kolędowania przy wigilijnym stole. Mali wykonawcy z klasy III, którzy tego popołudnia wcielili się w postacie z Betlejemskiej Szopki w piękny, uroczysty sposób zaprezentowali swoje muzyczne możliwości i wielki aktorski potencjał. Wzruszeni rodzice bili brawa, które były wielkim uznaniem i podziękowaniem dla swoich dzieciaków. Poczęstunek na to wyjątkowe spotkanie przygotowała rada rodziców klasy III.

GMINNY KONKURS KOLĘD

17 grudnia w GOK w Rędzinach odbył się gminny konkurs kolęd. Uczniowie naszej szkoły również zaprezentowali swój wokalny talent. Piękne polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewały tego dnia w sali widowiskowej gminnego ośrodka kultury. Udział w konkursie wzięli: Kornel Majewski z klasy III SP, Angelika Tkaczyk z klasy III SP oraz Natalia Krzynowek z klasy III A gimnazjum- solistów przygotowała p. Agnieszka Krzynowek. Kornel  kolędą "Cicha noc"- wyśpiewał  wyróznienie, a Natalia zdobyła nagrodę specjalną i zajęła I miejsce. Pastorałka pt.''Kolęda dla Przyjaciela ", którą wykonała Natalia, wzruszyła całą publiczność na sali. 21 grudnia raz jeszcze soliści zaprezentowali się  w nastrojowym, przedświątecznym Koncercie Laureatów w GOK w Rędzinach wprowadzając tym samym w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

WYNIKI KONKURSU NA RODZINNĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ 2014

W listopadzie, po raz czwarty, został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs ,,Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”, adresowany do przedszkolaków oraz ich rodziców i rodzeństwa. W poprzednich edycjach prace konkursowe zaskakiwały oryginalnością i starannością wykonania, tak było również i w tym roku. Na konkurs wpłynęło 16 przepięknych i niezwykle pomysłowych szopek.

16 grudnia komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce:

Jakub Szyda z rodzicami

Michalina Borawska z rodzicami

Aleksandra Nowak z rodzicami

Krzysztof Jagusiak z rodzicami

Iga Militowska z siostrą i rodzicami

Oliwia Bekus z rodzicami

Amelia Musiał z rodzicami

Jakub Łysakowski z rodzicami

Krzysztof Skroński z rodzicami

Kacper Wychowaniec z rodzicami

II miejsce:

Basia i Adaś Błędowscy z rodzicami i rodzeństwem

Maja Gęśla z rodzicami

Karolina Nocuń z rodzicami

Martyna Tomczyk z rodzicami i rodzeństwem

Kacper Adamczyk z babcią

Pola Marynowska z rodzicami

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone wszystkim uczestnikom konkursu w środę, 17 grudnia. Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM I BĄDŹ PRZEDSIĘBIORCZY

W Gimnazjum nr 2 w Rudnikach realizowany jest Projekt „Zostań Wolontariuszem i Bądź Przedsiębiorczy!” w ramach dotacji Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość przez p. Magdalenę Kolewińską-Kołdon oraz p. Magdalenę Stoszek. Zajęcia odbywają się 2 raz w miesiącu, w okresie od października 2014r. do maja 2015r. W zajęciach biorą udział chętni uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Rudnikach oraz klas II i III Gimnazjum nr 2 w Rudnikach. W październiku uczestnicy projektu zapoznali się z specyfiką pracy wolontariusza: kim jest, prawa i obowiązki, aspekt prawny pracy wolontariusza (umowa, zasady pracy, itp.), kodeks etyczny wolontariusza. Następnie ćwiczyli umiejętności interpersonalne, zasady i elementy dobrych relacji, nauka porozumiewania się. W kolejnym miesiącu uczniowie podczas zajęć warsztatowych ćwiczyli swoje umiejętności pracy w małej grupie oraz określania swoich predyspozycji, zainteresowań i kompetencji.

KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

Święta tuż, tuż... dlatego też w środę 3- latki podczas zajęć ,,Kreatywny przedszkolak” ozdabiały kolorowym lukrem świąteczne ciasteczka. Było kolorowo, pysznie i  zapachniało świętami...Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

 

MAŁA STAJENKA

We wtorek, 16 grudnia, w Przedszkolu Publicznym w Kościelcu odbył się X Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Mała Stajenka”. Nasze przedszkole reprezentowały: Oliwia Kubik z grupy maluchów oraz Iga Militowska z grupy średniaków. Obie dziewczynki bardzo ładnie zaprezentowały przygotowane pastorałki. Doceniła je również komisja konkursowa, przyznając w kategorii dzieci 3 – letnich III miejsce – Oliwii Kubik, a w kategorii dzieci 4 – letnich I miejsce Idze Militowskiej. Małym solistkom serdecznie gratulujemy a wszystkich zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola!

Wygenerowano w sekund: 0.08
3,182,643 unikalnych wizyt