Zegar

Kalendarz

« Luty 2017 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

REKRUTACJA UCZNIÓW

REKRUTACJA UCZNIÓW

 

Od 1 marca 2017r. do 31 marca 2017r. odbywać się będzie się rekrutacja dzieci 
do Przedszkola i Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/ 2018.

Karta zgłoszenia dziecka do placówki jest do pobrania w sekretariacie szkoły lub w dokumentach do pobrania.


BAL KARNAWAŁOWO- WALENTYNKOWY

BAL KARNAWAŁOWO- WALENTYNKOWY

 

W Dniu Świętego Walentego odbył się w naszej świetlicy bal karnawałowo- walentynkowy. Zabawa była przednia, gdyby tylko siły pozwoliły, bawilibyśmy się do rana. Były tańce, węże oraz konkursy. Nie sposób wymienić wszystkich księżniczek, policjantów, kotków, Batmanów, Szturmowców i innych postaci, które odwiedziły naszą świetlicę. Był także czas na puchatkowe "małe co nie co". A wszystko przy największych przebojach puszczanych przez DJ Nikodema i Dawida. Nie zapominamy także o wolontariuszkach z gimnazjum, które wspólnie z nami się bawiły i pomagały przy organizacji balu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu.

 


PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

 

Podczas apelu poświęconemu bezpieczeństwu w sieci, zastępca dyrektora p. Małgorzata Hutny dokonała podsumowania I półrocza roku szkolnego 2016/ 2017. Wśród klas szkoły podstawowej najwyższą średnią uzyskała klasa IV ze średnią 4,69 z kolei w klasach gimnazjalnych najwyższą średnią uzyskała klas IIA z wynikiem 3,91.

Do najlepszych z najlepszych, czyli uczniów ze średnią powyżej 4,75 należą:

kl. IV Pyka Nikola, Sobkowiak Borys, Tądel Ewelina, Wolski Szymon i Zalas Piotr

kl. V Brączek Nikodem, Cieślik Wojciech, Gwiazda Fluks- Klara, Majewski Kornel i Piotrowska Oliwia

kl. VI Bajor Amelia, Grzesiczak Igor, Łapcik Samanta, Militowska Julia, Radecka Rita, Zajder Maciej i Zawadzka Nina

kl.IA Chobot Patrycja, Kromołowski Jakub, Pawłowska Julia i Pruban Dominik

kl. IIA Biskup Roksana, Gawron Jakub, Gruszczyńska Maja, Jurczyk Julia, Kowalczyk Jakub i Majchrzak Wiktoria

kl. IIB Balcerek Martyna

kl. III Budzisz Aneta, Garus Julia, Sobkowiak Paulina i Świercz Bartosz

Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy wszystkim uczniom owocnej pracy w II półroczu.

 


OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

 

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 7 lutego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. To ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu. 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja to inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Również i my, włączyliśmy się do obchodów 13 edycji tego wydarzenia w Polsce. Chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie chcemy podkreślić potencjał Internetu, który młodzież i dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w Sieci.

W naszej placówce podejmowane są działania, które mają nam uczniom uświadomić zarówno zalety jak i konsekwencje korzystania z Internetu. Odbyły się zajęcia dla uczniów z zaproszonymi gośćmi, zajęcia w ramach godzin wychowawczych, zajęć komputerowych, zajęć świetlicowych oraz konkursy dotyczące zagadnienia Bezpiecznego Internetu, tj. w klasach I-III konkurs plastyczny, a w klasach IV-VI i I-III gimnazjum konkurs na prezentację multimedialną.

10 lutego w naszym Zespole odbyło się przedstawienie, podczas którego uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum oraz VI szkoły podstawowej przekazali istotne zasady korzystania z Internetu oraz sytuacje z jakim możemy się spotkać w Sieci pod opieką p. D. Popielarz, p. M. Kolewińskiej- Kołdon oraz oprawy muzycznej pod kierunkiem p. A. Krzynowek. Odbyło się również wręczenie nagród laureatom konkursów pt. „Bezpieczny Internet”.


Laureaci konkursu plastycznego kl.I-III  

I miejsce: Julia Urbanik kl. I, Amelia Musiał kl. IIb, Bartosz Kołdon kl. IIa                
II miejsce: Maja Gęśla kl. I         

III miejsce: Iga Militowska kl. I                                                                       

Wyróżnienie: Justyna Huras kl. IIIb, Julia Mruklik kl. IIIb, Dawid Wilk kl. IIIb


Zwycięzcy konkursu na prezentację multimedialną kl.IV-VI:                                   

I miejsce: Julia Militowska kl. VI                                                                       

II miejsce: Roksana Marczak kl. VI                                                                    

III miejsce: Samanta Łapcik kl. VI


Zwycięzcy konkursu na prezentację multimedialną kl.I-III gimnazjum:               

I miejsce: Karolina Kweczke kl. IIb                                                                   

II miejsce: Paulina Sobkowiak kl. III                                                               

III miejsce: Maja Ryszczuk kl. Ib, Aneta Budzisz kl. III                                   

Wyróżnienie: Kinga Sokalska kl. III


ODDAJ KREW

 

Zapraszamy do udziału w akcji 

Images: krew.jpg


POCZTA WALENTYNKOWA W PRZEDSZKOLU

 

Images: 56bf554155e2c-WALENTYNKI.jpg


Dnia 14.02. (wtorek) obchodzimy w naszym przedszkolu WALENTYNKI.

 

Z tej okazji rusza w Naszym Przedszkolu POCZTA WALENTYNKOWA.

Do 14.02. dzieci wraz z rodzicami, mogą umieścić kartkę/ list, do koleżanki/ kolegi bądź też nauczycieli. Należy pamiętać, iż każda kartka musi mieć swojego ADRESATA (imię i nazwisko osoby, do której jest skierowana), tak aby listonosz wiedział komu ją wręczyć.

Skrzynka walentynkowa znajduje się na korytarzu, przy schodach.

 

Prosimy aby dzieci 14.02. przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. 

 


KONKURS PRZEDMIOTOWY

KONKURS PRZEDMIOTOWY

 

6 lutego 2017 r. uczennica klasy VI - Nina Zawadzka, jako jedna z dwojga uczniów naszej gminy brała udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Było trochę strachu, ale przyjazna atmosfera, uśmiechnięte twarze innych uczestników pozwoliły na opanowanie stresu i spokojne rozwiązywanie kolejnych zadań, a wreszcie napisanie wypracowania o różnicach w postrzeganiu świata przez dzieci i dorosłych….

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

MODA NA BEZPIECZEŃSTWO

MODA NA BEZPIECZEŃSTWO

 

W poniedziałek, tj.06 lutego nasi najmłodsi uczniowie brali udział w finale konkursu „Moda na bezpieczeństwo”. Podczas spotkania dzieci miały okazję wziąć udział w licznych konkursach, szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Policjanci przeprowadzili też prelekcję o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Odbył się też pokaz mody odblaskowej, były symulatory dachowań i zderzeń a całość uatrakcyjnił koncert zespołu „Centrum Uśmiechu”. Dzieci spotkały się też z asp. Wojciechem Bożkiem i jego partnerem psem policyjnym- Azą. Policjant przypomniał o bezpiecznych zachowaniach w obecności nieznajomego psa. Najwięcej radości przysporzyła Aza, która posłusznie wykonywała polecenia swojego pana. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia z psem Sznupkiem oraz prezenty w postaci odblasków.


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

 

W ramach kampanii: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zakupionych zostało 1085 nowych książek ( z tego 20% to lektury szkolne) na kwotę 15.000 złotych.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa każda klasa pod kierunkiem nauczycieli polonistów lub wychowawców wykonała projekt związany z czytelnictwem i książkami. Łącznie opracowanych zostało 13 takich prac projektowych. Szkoła Podstawowa wykonała ich 8: Tworzymy szkolną galerię ulubionych bohaterów książkowych (kl.IIa,IIb, IIIa, IIIb) Zeszyty lektur -kl.IIIa, Bajkowe drzwi - kl.Ia, Zakładka do mojej ukochanej książki-kl.IVa, Pudełko z opowieścią -kl.Va, Tworzymy album ulubionych książek-kl.VI Gimnazjum nr 2 (5 projektów): Planeta Małego Księcia -kl.Ia, Folder turystyczny biura podróży Odyseja-kl.Ib, prezentacja multimedialna ,,Najsłynniejsze pary zakochanych w literaturze i sztuce"- kl.IIa, plakaty o autorach, ich twórczości, wybranych bohaterach- motywy literackie: podróż, przyjaźń, szkoła, dom, wolność- kl.IIb, prezentacja multimedialna i galeria ścienna ,,William Szekspir-wybitny twórca renesansu-kl.IIIa. Wystawę tych prac można obejrzeć w bibliotece szkolnej i sali nr 4.

Szkoła dostosowała organizację pracy biblioteki do potrzeb uczniów, w szczególności poprzez zmianę w regulaminie biblioteki i umożliwienie uczniom wypożyczania książek na okres ferii i wakacji.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć przepięknych prac projektowych naszych uczniów.

WIELKI KONWENT BAŚNI W GIMNAZJUM - NOC W BIBLIOTECE

WIELKI KONWENT BAŚNI W GIMNAZJUM - NOC W BIBLIOTECE

 

17 stycznia, w czasie ferii zimowych, odbył się WIELKI KONWENT BAŚNI, czyli spotkanie gimnazjalistów w ramach akcji NOC W BIBLIOTECE. Warunkiem koniecznym do udziału w zabawie było przebranie się za baśniową postać. Twórcza inwencja gimnazjalistów przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorek konwentu: pani Igi Długoszewskiej- Zawadzkiej i pani Małgorzaty Hutny, które na to wieczorne spotkanie z książką przeistoczyły się w postacie czarodziejek. Młodzież, dzięki swoim kolorowym, pomysłowym przebraniom, przywołała jednego z trzech muszkieterów, Calineczkę, kota w butach, dziewczynę ołowianego żołnierzyka, przepiękną księżniczkę, Pippi Pończoszankę, ślicznego zajączka o różowych uszkach, kowbojkę z Dzikiego Zachodu i uroczego renifera. Różnorodne konkurencje, quizy, konkursy, zabawy, czytanie fragmentów książki dla młodzieży ,,YELLOW BAHAMA W PRĄŻKI" autorstwa Ewy Nowak, wspólnie przygotowana kolacja i projekcja filmu nakręconego na podstawie bestsellerowej powieści dla młodych ,,Trzy metry nad niebem" pozwoliły kreatywnie spędzić ten wieczór.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

ZIMA, ZIMA, PADA ŚNIEG...

ZIMA, ZIMA, PADA ŚNIEG...

 

Za oknami śnieg i w naszej sali także śniegowe płatki. Dzieci z grupy średniaków malowały je paluszkami, ćwicząc przy tym sprawność rączek. Efekty ich pracy można podziwiać na wystawie w naszej galerii na korytarzu oraz w gaklerii przedszkola.


Wygenerowano w sekund: 0.07
6,146,830 unikalnych wizyt