Zegar

Kalendarz

« Grudzień 2016 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

PODZIĘKOWANIE

Images: skanowanie0003.jpg

Zakończyła się akcja zbierania darów dla Domu Dziecka w Chorzenicach. 2 grudnia wszystkie zebrane zabawki, artykuły spożywcze, książki, odzież zostały przekazane dla dzieci przebywających w Domu Dziecka w Chorzenicach. Dziękujemy  wszystkim darczyńcom za wrażliwość serca i życzliwość.

"Dobro to działanie - to czynienie czegoś konkretnego we właściwym czasie". To piękny dar serca i dobry przykład dla młodego pokolenia.

CZYTELNIK LISTOPADA 2016

CZYTELNIK LISTOPADA 2016

 

Listopadowa przygoda z czytaniem i częste odwiedziny biblioteki szkolnej zaowocowały dla kilkorga naszych uczniów tytułem CZYTELNIKA LISTOPADA.

Pragnę ogłosić, że tytuł CZYTELNIKA MIESIĄCA w LISTOPADZIE 2016r. w klasach I-III Szkoły Podstawowej przypadł w udziale Barbarze Błędowskiej z kl. IIa i Bartoszowi Kołdonowi z kl. IIa, w klasach IV-VI powędrował do Oliwii Piotrowskiej z kl. V oraz Samanty Łapcik z kl. VIa. W Gimnazjum nr 2 to zaszczytne miano zdobyły: Dominika Wodzyńska z kl.Ib i Julia Wołek z kl.IIIa.

 

Nagrodą dla wyróżnionych miłośników czytania są dyplomy i książki.

 

 

Serdecznie zapraszam do spotkania z magicznym, zaskakującym, pouczającym, cudownym światem książek.

 

Pamiętajcie:  kto czyta, żyje podwójnie:)

Iga Długoszewska-Zawadzka

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

W tegorocznej edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów województwa śląskiego zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach do 2. rejonowego etapu zakwalifikowali się:

 

Nina Zawadzka z klasy VI Szkoły Podstawowej - język polski

Igor Grzesiczak z klasy VI szkoły Podstawowej- konkurs historyczny Losy Żołnierza 


Julia Wołek z kl. IIIa Gimnazjum nr 2 - wos

Julia Garus z kl. IIIa Gimnazjum nr 2 - język angielski

Mateusz Sojda z kl. IIIa Gimnazjum nr 2 - matematyka

 

Naszym uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie.

PIŁKA RĘCZNA

Kolejny sportowy sukces naszych uczniów- IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt. Gratulujemy sukcesu i kibicujemy Wam bardzo!!!


Images: 10.jpg


MODELARNIA

30 listopada uczniowie klas I- III uczestniczyli w warsztatach modelarskich, które przeprowadził w naszej szkole p. Mariusz Wrona - instruktor z modelarni przy Aeroklubie Częstochowskim.
Na zajęciach uczniowie wykonywali modele latawców.
Modelarstwo to wzbogacenie zdolności manualnych, przede wszystkim rozwijanie wyobraźni i zdobywanie wiedzy. Uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach uczy systematyczności i kreatywności. Jest wspaniałą zabawą dla dzieci oraz pewną odskocznią od tak popularnego dzisiaj spędzania wolnego czasu przy komputerze lub telewizorze.

WOLONTARIUSZE W KOLEJNEJ AKCJI

Wolontariusze naszego gimnazjum tj.: Patrycja Tkaczyk, Roksana Biskup, Julia Gołda, Paulina Sobkowiak, Kinga Sokalska, Adam Cekus, Julia Wołek, Zuzanna Małolepsza, Julia Garus, Weronika Błaszczyk, Maja Gruszczyńska pod opieką p. Magdaleny Kolewińskiej-Kołdon i Katarzyny Wierus po raz kolejny włączyli się w akcję Świątecznej Zbiórki Żywności Banku Żywności, która odbyła się w dniach 26- 27.11.2016r. w Sklepie Dino w Rudnikach. Zebrane dary zostaną przekazane do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. 
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc!!!

KAPSUŁA CZASU

KAPSUŁA CZASU

W piątek, 25 listopada, na dziedzińcu przed budynkiem Cemexu odbyła się uroczystość zakopania Kapsuły Czasu. Wcześniej umieszczono w niej listy, pamiątki, prace plastyczne i literackie, a także fotografie i upominki, które składaliśmy w siedzibie Fundacji 7 dni. W Kapsule Czasu zakopaliśmy wspólnie z dziećmi, wszystko to, co – miejmy nadzieję – w dobrym stanie przetrwa najbliższe trzy dekady i dla następnych pokoleń będzie żywym i ciekawym świadectwem historii.

LISTOPAD POD ZNAKIEM MELPOMENY

LISTOPAD POD ZNAKIEM MELPOMENY

 

Dla gimnazjalistów listopad był miesiącem spotkań z Melpomeną - według mitologii greckiej to muza teatru, głównie tragedii. Na cykl spektakli wychowawców i młodzież zaprosiła polonistka Iga Długoszewska - Zawadzka, organizując dla wszystkich klas ZS-P wyjazdy na te przedstawienia.Uczniowie mieli sposobność obejrzenia trzech występów przygotowanych przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Były to spektakle: ,,Romeo i Julia", ,,Dziady" cz.II oraz ,,Kamienie na szaniec". Każda z tych teatralnych odsłon przygotowana została z ogromnym rozmachem, z wykorzystaniem - oprócz  klasycznych form przekazu scenicznego - efektów multimedialnych,które stanowiły oryginalne, niecodzienne urozmaicenie sztuk. Pamiętać również należy, że te teksty literackie stanowią kanon literatury obowiązkowej w gimnazjum, zatem wizyta w teatrze stanowiła doskonałe utrwalenie i pogłębienie wiedzy o omawianych podczas lekcji języka polskiego lektur.,, Kamienie na szaniec" - zapis tragicznych losów pokolenia Kolumbów, absolwentów prestiżowego gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie - Zośki, Alka i Rudego - bohaterów, którzy na zawsze wpisali się w polską świadomość narodową - to genialna lekcja patriotyzmu, niezłomności, lojalności i męstwa w obliczu hitlerowskiej okupacji.,,Romeo i Julia" - historia miłości ,,kochanków przez gwiazdy przeklętych", którzy złożywszy swe życie w ofierze, ocalili uczucie i udowodnili, że ich śmierć nie była nadaremna - przyniosła zgodę zwaśnionych arystokratycznych werońskich rodów i połączyła na zawsze tych cudownych młodych ludzi.,,Dziady" cz.II - sztuka, która stała się pretekstem do przypomnienia naszej młodzieży prawd ponadczasowych, uniwersalnych - każda wina niesie ze sobą konsekwencje w postaci adekwatnej kary.Człowiek winien być w każdej sytuacji człowiekiem, doświadczać różnych doznań, stosownie do etapu swojego życia.

Mam nadzieję, że te spektakle na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów i zostawią w nich ślad w postaci mądrej refleksji.


Iga Długoszewska-Zawadzka

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

„Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest...”  

W piątek, 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Na początek dzieci dowiedziały się o historii pluszowego misia, zatańczyły z misiami wspólny taniec, odgadywały misiowe zagadki oraz słuchały fragmentu książki pt. ,,Wędrówki Misia Uszatka”. Była też ,,Karuzela dla misiów” w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia" oraz konkursy ,,Wylizywanie miodku” i ,,Misiowe puzzle”.  Zostały również wręczone nagrody za konkurs plastyczny ,,Mój przyjaciel miś”. Następnie był misiowy pociąg i wesoła zabawa  przy piosence ,,Jadą, jadą misie”, oraz słodkie co nieco. Na zakończenie obchodów Święta Pluszowego Misia przedszkolaki otrzymały odznaki ,, Przyjaciel Pluszowego Misia” oraz pozowały do ,,Misiowego portretu”.
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ" ROZSTRZYGNIĘTY

PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ" ROZSTRZYGNIĘTY

 

To już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W tym roku nasze przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym pt. ”Mój przyjaciel Miś”, który zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych.

Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek, 25 listopada w dniu Święta Pluszowego Misia, który mimo upływu lat, nadal jest częścią dziecięcego świata. To najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka.  Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. W konkursie udział wzięło 11 dzieci z naszego przedszkola, które wykonały prace różnorodnymi technikami plastycznymi.

Komisja konkursowa nagrodziła wszystkie prace, a oto laureaci:

I miejsce

Bartosz Błaszczyk – grupa Maluszków

Zosia Jaruga - grupa Średniaków

Igor Bykowski – grupa Średniaków

Emilka Kołdon - grupa Starszaków

Karolinka Nocuń - grupa Starszaków

II miejsce

Emilka Urbaniec  - grupa Maluszków

Zuzia Biel - grupa Średniaków

Jessica Pajestka - grupa Średniaków

Emil Majewski - grupa Starszaków

Maja Piotrowska - grupa Starszaków

Ola Nowak - grupa Starszaków

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek.
Prace zostały wyeksponowane w  holu przedszkola i stanowią piękną dekorację nie tylko podczas uroczystości Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału w konkursie  za rok.

WIELKI KONKURS EKOLOGICZNY

Drodzy rodzice!

 

Nasze przedszkole bierze udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli organizowanym przez Buliba.pl.

Już od 24 do 28 listopada możecie głosować na naszą pracę. Do wygrania wspaniałe nagrody zarówno dla przedszkola, jak i dla głosujących!

 

Głosujcie codziennie w Galerii prac na stronie: www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2016/
Im więcej głosów oddacie każdego dnia, tym większa szansa na jedną z 240 nagród dla przedszkolA oraz 150 nagród dla głosujących!


 Życzymy dobrej zabawy!

Wygenerowano w sekund: 0.07
5,584,728 unikalnych wizyt