Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

24 czerwca 2016r. pomyślnie zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. W tym dniu podczas uroczystej akademii uczniowie z rąk dyrekcji oraz nauczycieli odebrali nagrody i wyróżnienia uzyskane za wysokie wyniki w nauce, za działalność artystyczną, sportową, pracę na rzecz samorządu uczniowskiego oraz za imponujące wyniki w czytelnictwie. Wręczona została również statuetka dla najlepszego gimnazjalisty - tę zaszczytną nagrodę za całokształt pracy, za sukcesy edukacyjne i wzorową postawę otrzymała Julia Sobkowiak.Ten ostatni piątek roku szkolnego rozpoczął się mszą św. w kościele parafialnym w Rudnikach. Dzień wcześniej, 23 czerwca mogliśmy podziwiać występy artystyczne uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej oraz klas trzecich Gimnazjum nr 2, którzy pożegnali się ze szkołą, ze swoimi wychowawczyniami, nauczycielami, koleżankami i kolegami. Dla gimnazjalistów było to prawdziwe rozstanie z naszym Zespołem, dla szóstoklasistów bardziej symboliczne, bo z nimi, już uczniami klas pierwszych gimnazjum, spotkamy się 1 września 2016r. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji.


Dyrekcja ZS-P im. Jana Pawła II w Rudnikach

MINIFESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW 2016

W  poniedziałek – 20 czerwca – soliści z naszego przedszkola wzięli udział w MINIFESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW, zorganizowanym przez GOK w Rędzinach. Grupę średniaków reprezentowali: Emilia Kołdon, Oliwia Kubik oraz Jakub Szyda, natomiast grupę starszaków: Nicole Lisiecka, Zuzia Lisiecka i Iga Militowska. Mali artyści pięknie zaprezentowali przygotowane piosenki i trzeba przyznać, że wszystkie prezentacje zasługują na słowa uznania. Również komisja konkursowa doceniła naszych młodych artystów: Nicole Lisiecka otrzymała I miejsce a Iga Militowska -wyróżnienie. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszego przedszkola.

 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W poniedziałek – 20 czerwca – miało miejsce  rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego pt. ,,BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK 2016”.
 Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na bezpieczeństwo własne i innych a zwłaszcza na  zagrożenia wynikające z zabaw w niewłaściwych miejscach, oraz przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. W konkursie wzięło udział osiem prac plastycznych wykonanych przez dzieci z grupy Maluchów, Średniaków oraz Starszaków. Wszystkie prace były pięknie wykonane i w ciekawy sposób prezentowały tematykę bezpieczeństwa. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkich uczestników konkursu. Oto laureaci:

I miejsce:

Iga Dubiak – grupa Maluchów

Emilia Kołdon - grupa Średniaków

Maja Gęśla - grupa Starszaków

Lena Zyszczak – grupa Starszaków

II miejsce:

Maja Piotrowska – grupa Średniaków

Aleksander Knop – grupa Średniaków

Nicole Lisiecka – grupa Starszaków

Iga Militowska – grupa Starszaków

Wszystkim laureatom konkursu serdeczne gratulujemy!

Średniaki w Stadninie Koni PEGAZ

W czwartek, 16 czerwca, przedszkolaki z grupy 4 – latków pojechały na wycieczkę do stadniny koni PEGAZ w Mirowie. Wizyta rozpoczęła się od przejażdżki bryczką zaprzężoną w dwa piękne konie, podczas której dzieci podziwiały piękno okolicznej przyrody. Przejażdżka dostarczyła dzieciom wiele radości, zwłaszcza kiedy konie galopowały, dzieci aż piszczały z zachwytu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie stajni oraz zapoznanie ze sprzętem niezbędnym do pielęgnacji koni. Przedszkolaki miały także okazję samodzielnie czyścić konia, oczywiście pod okiem eksperta i poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.

Kolejną atrakcją była spotkanie z policjantem i psem policyjnym, owczarkiem niemieckim.  Celem spotkania było  wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w kontakcie z psem. Podczas prezentacji dzieci miały okazję zobaczyć, jak pracuje pies policyjny oraz czego nie należy robić, by nie sprowokować ataku psa i jak się zachować w razie takiego ataku. Po prezentacji dzieci maiły chwile odpoczynku i spróbowały pysznego ciasta z truskawkami, przygotowanego przez mamę Kacperka.
Następnie przyszedł czas na  jazdę konną. Przedszkolaki po kolei siadały na grzbiecie konia o imieniu Kamil i jeździły konno po wybiegu. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i na pewno jeszcze długo będą wspominać to niezwykłe wydarzenie.
Serdeczne podziękowania dla pani Katarzyny Szydy, państwa Agaty i Michała Komorowskich oraz pana Damiana Urbańca za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rudnikach wraz z wychowawcami, zapraszają na spotkanie rodziców uczniów przyszłych klas I gimnazjum,
które odbędzie się 28 czerwca 2016 roku (wtorek) o godz. 16.30.

NAKRĘCAMY SIĘ N APOMAGANIE

Opiekunki Samorządów Uczniowskich oraz Tobiaszek Niemczyk z Rodziną dziękują Uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. W całym roku szkolnym zebraliśmy ponad 600 kg nakrętek! Prosimy o dalsze zbieranie nakrętek ponieważ od września znów "Nakręcamy się na pomaganie!"

Images: tobiasz.jpg

BEZPIECZNE WAKACJE

Images: list-1.jpgImages: plakat-1.jpg

BEZPIECZNA JAZDA. KARTA ROWEROWA - MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY

Nasza szkoła została zakwalifikowana do OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO
"BEZPIECZNA JAZDA. KARTA ROWEROWA - MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY"
Edycja VII 2015/ 2016.
Celem Programu jest przygotowanie merytoryczne Uczniów do egzaminów na kartę rowerową
oraz zwiększenie świadomości Uczniów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zachęcenie
do bezpiecznej jazdy na rowerze, w tym stosowanie elementów odblaskowych.
Po zdaniu egzaminu praktycznego oraz teoretycznego uczniowie klasy czwartej otrzymali karty rowerowe, kamizelki odblaskowe oraz opaski odblaskowe

WARSZTATY Z EDUKACJI GLOBALNEJ

2 czerwca 2016 r. uczniowie klasy czwartej uczestniczyli warsztatach z zakresu edukacji globalnej,  przeprowadzonych przez pracowników Filii nr 13 Biblioteki Publicznej w Częstochowie.
Warsztaty pod hasłem: "Świat jest mały. Uczyńmy go wygodnym domem dla wszystkich" miały poszerzyć wiedzę dzieci o tym, czym jest podział współczesnego świata na Globalną Północ i Globalne Południe, oraz uświadomić, że to właśnie kraje mniej rozwinięte wniosły wielki wkład w rozwój naszej kultury i cywilizacji. Była "burza mózgów" sprawdzająca wiedzę na temat Afryki oraz ćwiczenie pomagające zrozumieć, jak wiele ważnych wynalazków i przedmiotów używanych przez nas do dziś pochodzi właśnie z krajów Globalnego Południa.

WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

Jesteśmy dumni z tegorocznych absolwentów naszego gimnazjum. Po raz kolejny udowodnili, że ich umiejętności wykraczają poza wyniki uczniów z województwa śląskiego. Gratulujemy!

 

 

 

 

Województwo śląskie

 

Nasi gimnazjaliści

Historia

56%

68%

Język polski

69%

81%

Przyroda

51%

53,3%

Matematyka

48%

53%

Język angielski

65%

68,4%


PRAKTYCZNE WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA

13 czerwca, nasi gimnazjaliści rozpoczęli od kolejnego etapu warsztatów związanych z projektowaniem terenów zielonych. Tym razem nasi uczniowie w spólnie z uczniami ZST w sposób praktyczny mogli przekonać się w jaki sposób dbać o rośliny ogrodowe. W ruch poszły sekatory, grabie, łopaty i inne narzędzia ogrodnicze. Wiodzieliśmy jak w prosty sposób można odświeżyć wydawałoby się bardzo zaniedbany teren. Ciężka praca uczniów przyniosła efekt wizualny już po 2 godzinach a nasze patio szkolne zyskało odrobinę nowego blasku ;-)

Był to już ostatni przed wakacjami akcent projektu "Zaprojektuj i zbuduj swoje zielone miejsce". Jednak dzięki współpracy z Zespołem Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie wracamy do etapów realizacji projektów we wrześniu. Wtedy to nasi uczniowie będą mieli możlkiość zbudowania praktycznie od nowa swojego patio szkolnego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

Wygenerowano w sekund: 0.09
4,923,380 unikalnych wizyt