Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

PIĘCIOLATKI WIEDZĄ CO NALEŻY JEŚĆ

We wrześniu przeprowadzono cykl zajęć promujących zdrowe jedzenie. Przedszkolaki uczyły się, jakie produkty należy jeść często, a jakie ograniczać. W ramach tych zajęć udaliśmy się do pobliskiego sklepu i dzieci kupiły owoce i warzywa. Po powrocie do przedszkola odbyła się degustacja zakupionych produktów. Warzywa i owoce zostały wyeksponowane w naszym kąciku przyrody, by przypominały dzieciom, że należy je często jeść. Przedszkolaki wykonały z masy solnej warzywno – owocowe kukiełki. Dzięki tej działalności utrwalały kształt i kolor poznanych owoców i warzyw. Po wyschnięciu wykonanych przez siebie kukiełek, mogły się bawić w teatr. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym roku szkolnym, pierwszą grupową uroczystość - Dzień Chłopaka świętowaliśmy inaczej. Po uroczystym odśpiewaniu przez dziewczynki tradycyjnego Sto lat! i złożeniu naszym miłym chłopcom życzeń pojechaliśmy do Dziecięcego Raju Hula Kula. Tam wszystkie przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, korzystając z dostępnych urządzeń. Pobyt w Hula Kula umiliły dzieciom animatorki, które zaproponowały zabawy ruchowe przy muzyce. Dopełnieniem zabawy był słodki poczęstunek oraz dyplom i pamiątkowe zdjęcie, które otrzymała każda grupa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

ADEPCI SEGREGACJI

W poniedziałek uczniowie klas I- III szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu na temat „AS-y-Adepci Segregacji-kampania edukacyjna Gminy Rędziny”. W przejrzysty sposób poznali zasady segregacji śmieci oraz sposoby odzyskiwania surowców wtórnych. Nasi uczniowie już wiedzą jak segregować śmieci i co wrzucać do kolorowych worków. Mają świadomość, że dbanie o środowisko to obowiązek każdego.  Ukoronowaniem spotkania był konkurs ekologiczny. W zaciętych zmaganiach wygrała drużyna chłopców. Gratulujemy wiedzy i zapału wszystkim uczniom.

APEL POLEGŁYCH

W niedzielę, 28 września 2015 roku, gromada zuchowa „ Radosne ogniki” z kl. II a oraz uczniowie klasy I a – przyszłe zuchy wraz z wychowawczyniami L. Sosnowską i A. Rydecką wzięły udział w Apelu Poległych upamiętniającym powstanie Szarych Szeregów. Uroczystość została przygotowana według ceremoniału harcerskiego. Zuchy wraz z harcerzami i zaproszonymi gośćmi w asyście orkiestry przemaszerowali z placu Biegańskiego na Plac Pamięci Narodowej. Kulminacyjnym punktem uroczystości był Apel Poległych przywołujący harcerzy, którzy zginęli w obronie Polski, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Nasze zuchy uczą się kochać i szanować Ojczyznę. 

 

UROCZYSTOŚĆI POŚWIĘCONE ŚW. jANOWI PAWŁOWI II

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rudnik oraz absolwentów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rudnikach do uczczenia z naszą społecznością szkolną 10- lecia nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II.
Dnia 15 października (tj. czwartek) zbieramy się wszyscy o godz. 18.30 na boisku szkolnym. Następnie o 18.45 nastąpi uroczysty przemarsz do
kościoła parafialnego w Rudnikach. O godz. 19.00 rozpocznie się Msza Święta oraz Apel Jasnogórski.

Bądźcie w tym dniu razem z nami przynosząc ze sobą lampiony.

WITAMINKI, WITAMINKI...CZYLI JAK 4- LATKI ROBIŁY SAŁATKĘ OWOCOWĄ

W poniedziałek, 21 września, w grupie 4 – latków było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Średniaki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet arbuz. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Najpierw przedszkolaki rozmawiały na temat znaczenia owoców w codziennej diecie, następnie dokładnie umyły rączki, założyły fartuszki, w których wyglądały jak prawdziwe kuchciki i posegregowały umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i przystąpił do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! A największą niespodzianką była bita śmietana, która dodała jej uroku i smaku! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

JURAJSKIM SZLAKIEM

18 września 2015r. gimnazjaliści z klas pierwszych wraz z wychowawczyniami paniami: Igą Długoszewską - Zawadzką, Agnieszką Krzynowek, panią pedagog Magdaleną Kolewińską-Kołdon, dyrektorem ZS-P panem Dawidem Krzętowskim, praktykantką panią Katarzyną Kwartą i panem Adamem Michalakiem -naszym przewodnikiem - wyruszyli na wędrówkę malowniczymi szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwszoklasiści zdobyłi górę Biakło, nazywaną jurajskim Giewontem, zwiedzili Jaskinię Olsztyńską, w której obserwowali różnorodne formy skalnych korytarzy i komór. Jaskinia ta jest typową jaskinią krasową, powstałą w trzeciorzędzie w masywie wapieni górnojurajskich. Leży w północno-zachodniej odnodze góry Pustelnicy w Górach Sokolich i stanowi jeden system wraz z Jaskinią Wszystkich Świętych. Po kilkukilometrowym marszu przez urokliwe leśne zakątki młodzież i opiekunowie dotarli do rozległej polany położonej nieopodal leśniczówki. Tutaj bawiliśmy się przy ognisku, były smażone kiełbaski, gry i zabawy integracyjne. Ten wyjazd stanowił okazję do wzajemnego poznania się, aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i podziwiania pięknych zakątków naszego regionu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

NA HARCERSKIM SZLAKU

12 września, w sobotę, na terenie kamieniołomu „Lipówka” w Rudnikach odbył się start harcerski pod hasłem „Z siłą wodospadu”.  W spotkaniu wzięło udział około 200 zuchów i harcerzy z hufca ZHP Częstochowa.  Uczestniczyli w nim również goście - hm. Andrzej Lichota - skarbnik Chorągwi Śląskiej ZHP, hm. Stanisław Dzwonnik - radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Paweł Militowski - wójt Gminy Rędziny, który objął honorowy patronat nad spotkaniem a także komendantka Hufca ZHP Częstochowa hm. Maria Kotkiewicz.  Naszą szkołę reprezentowały zuchy z 15. Gromady Zuchowej „Radosne Ogniki” z drużynową przewodnikiem Lidią Sosnowską, która była współorganizatorem spotkania i pomysłodawczynią gry terenowej.  Uczestnicy poznawali tajemnice kopalni, jej faunę i florę, przy okazji biorąc udział w grach i ćwiczeniach. Dodatkowo harcerze mogli poćwiczyć celność na strzelnicy paintbalowej, a zuchy pobawić się podczas przygotowanych specjalnie dla nich animacji. Nie zabrakło również posiłku z kuchni polowej. Podsumowaniem spotkania było  ognisko ze wspólnym śpiewem harcerskich piosenek. Sobotni, wolny od zajęć lekcyjnych dzień, upłynął dla uczestników spotkania w atmosferze zabawy i miłego, choć aktywnego, wypoczynku. Do zobaczenia za rok. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

HISTORIA WCIĄŻ ŻYWA

Jak co roku społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach obchodziła rocznicę tragicznych wydarzeń z 1942 roku – powieszenia przez hitlerowców przypadkowych mieszkańców gminy Rędziny oraz okolicznych miejscowości. Uroczystość zapoczątkowała msza święta w kościele parafialnym w Rudnikach, celebrowana przez proboszcza  Zdzisława Simińskiego, który podkreślił, jak ważna dla kształtowania kolejnych pokoleń jest pamięć. W ceremonii uczestniczyły delegacje wszystkich szkół gminnych wraz z pocztami sztandarowymi oraz poczet sztandarowy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnikach, a władze samorządowe reprezentowali wójt Paweł Militowski oraz sekretarz gminy Krzysztof Popiel. Po nabożeństwie uczestnicy rocznicowych obchodów przemaszerowali pod pomnik pomordowanych, gdzie krótkie wspomnienie o wybuchu wojny oraz tragicznych wydarzeniach w Rudnikach przedstawili uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Małgorzaty Szwai. Po apelu poległych przedstawiciele placówek oświatowych z terenu naszej gminy, a także włodarze gminy złożyli kwiaty na pomniku poświęconym pomordowanym. W okolicznościowych przemówieniach wójt gminy Rędziny, pan Paweł Militowski oraz dyrektor ZS-P w Rudnikach, pan Dawid Krzętowski podkreślali konieczność organizowania takich uroczystości, aby pokazać młodemu pokoleniu Polaków, że wszelkiego rodzaju antagonizmy, wojny prowadzą do ludzkich tragedii. 


GALA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Rok szkolny 2015/2016 dla społeczności uczniowskiej, dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły rozpoczął się od uroczystej mszy świętej, po odprawieniu której spotkaliśmy się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczął dyrektor placówki Pan Dawid Krzętowski, który serdecznie przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów - szczególnie ciepłe słowa kierując do wszystkich pierwszoklasistów, do tych najmłodszych z klas pierwszych Szkoły Podstawowej oraz gimnazjalistów inaugurujących naukę w nowej szkole.Pan dyrektor podkreślił, że szkoła powinna stanowić dla dzieci i młodzieży miejsce emanujące bezpieczeństwem i spokojem, w kórym mogą rozwijać się talenty i pasje młodych ludzi. Zachęcił również uczniów do systematycznej, wytrwałej i rzetelnej pracy, bo tylko taka daje wymierne korzyści w postaci edukacyjnych sukcesów. Dyrektor ZS-P przedstawił wicedyrektor naszej placówki Panią Elżbietę Kowalczyk, która w ciepłych słowach powitania odwołała się do ponadczasowych wartości, jakimi są prawda i dobro - bez których prawidłowo nie może funkcjonować żadna społeczność. Podkreśliła też rolę i siłę dialogu - najlepszego sprzymierzeńca w podejmowaniu różnorodnych wyzwań. Pani wicedyrektor przedstawiła wychowawców klas i przekazała informacje dotyczące przydziału sal lekcyjnych. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na pierwsze w nowym roku szkolnym 2015/2016 spotkanie ze swoimi wychowawcami.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/ 16

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/ 2016 
odbędzie się dnia 1 września 2015 r. o godzinie 10.15 w sali gimnastycznej.
O godz. 9.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Święta.

Wygenerowano w sekund: 0.08
3,993,987 unikalnych wizyt