Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach

Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

PRZEDSZKOLAKI ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJĄ

W ramach promowania prawidłowych nawyków żywieniowych w grupie czterolatków przeprowadzono od 06 do 10 października cykl zajęć przybliżających dzieciom tę tematykę. Na zajęciach przedszkolaki uczyły się o zdrowym odżywianiu, o produktach, które należy jeść często oraz o tych, które należy ograniczać. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia oraz rolę wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety. Aby nauczyć się wybierania zdrowych produktów żywieniowych przedszkolaki udały się do pobliskiego sklepu. Tam kupiono zdrowe, bogate w witaminy produkty: owoce i warzywa, chociaż cukierki, lizaki, coca cola i chipsy niezmiernie kusiły dzieci. Czterolatki wykonały również plakat Zdrowa żywność techniką kolażu, wykazując się zdobytą wiedzą. Podsumowaniem cyklu zajęć było przygotowanie sałatki owocowej. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do wykonania tego trudnego zadania. Cel został osiągnięty i każdy czterolatek mógł skosztować własnoręcznie wykonanej sałatki, która smakowała wyśmienicie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

POCZYTAJ MI PRZYJACIELU

09 października w naszym przedszkolu gościliśmy Sandrę Binek, Gabrielę Dawczyk i Zuzannę Otrębską - uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Uczennice te w ramach akcji Poczytaj mi przyjacielu brały udział w zajęciach z dziećmi. Przygotowały różnorodne, kolorowe książeczki dostosowane do wieku przedszkolaków, które czytały naszym wychowankom.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały książeczki, rozmawiały na temat ilustracji i ich treści, a także chętnie słuchały wybranego przez siebie utworu. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały słodki upominek – lizaka. Spotkanie upłynęło w milej i serdecznej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

UROKI JESIENI

Za oknami jesień...a nasze najmłodsze przedszkolaki poznają wszystkie jej uroki! Nie tylko podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, w czasie których zbierają liście i kasztany...ale także bawiąc się w przedszkolu!  Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą dzieci uczą się właściwego i opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, dowiadują się, jakie miejsce zajmuje człowiek w przyrodzie, a do tego mają przy tym mnóstwo radości! Zaparszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

JEDZENIE OWOCÓW JEST BARDZO ZDROWE-WIEDZĄ O TYM WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI

5 i 6- latki przygotowały dla siebie deserki owocowe- OWOCOWA WYSPA, JEZYKI oraz MYSZKI – które miały zachęcić wszystkie dzieci do zjadania owoców. Przedszkolaki segregowały owoce, opisywały charakterystyczne ich cechy, liczyły. Poznały etapy higienicznego przygotowania deseru. Myły owoce, dzieliły je na cząstki ( były świadkami jak ostrożnie należy posługiwać się nożem). A następnie z przygotowanych cząstek owoców układały swojego jeżyka, myszkę lub wyspę. Uczestnictwo w zajęciach sprawiło dzieciom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE MALUCHÓW

30 września dzieci z grupy maluchów świętowały Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z wychowawczynią złożyły chłopcom najlepsze życzenia oraz wręczyły upominki, a później były wspólne tańce i zabawy. Najmłodsze przedszkolaki z pewnością będą miło wspominać ten wesoły dzień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

WYCIECZKA INTEGRACYJNA GIMNAZJALISTÓW

19 września klasa I gimnazjum z wychowawczynią i Panią pedagog wybrała się na ognisko integracyjne na lotnisko w Kościelcu. Piękna i słoneczna pogoda a także świetne humory spowodowały, że wypad udał się. Były kiełbaski, ognisko, zabawy integracyjne i mecz piłki nożnej. Podziwiać też mogliśmy szybowce Aeroklubu Częstochowskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu. 

WYCIECZKA KASY IV I VI W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

30 września br. uczniowie klasy IV i VI Szkoły Podstawowej wyruszyli na podbój Gór Świętokrzyskich. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie ósmej, by o 10:30 stanąć u podnóża zamku w Chęcinach. Stara warownia zachwyciła nas swoją urodą. Kolejnym punktem wędrówki była JASKINIA RAJ - najpiękniejsza jaskinia w Polsce, której największym atutem są zapierające dech w piersi stalatktyty, stalagmity, stalagnaty oraz perły jaskiniowe. W korytarzach jaskini mogliśmy zaobserwować nietoperze, które szykują się już do zimowej hibernacji oraz najbardziej jadowite, chociaż niepozornie wyglądające, pająki. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, paniami: Agnieszką Górniewicz, Igą Długoszewską-Zawadzką i Magdaleną Kolewińską- Kołdon zdobyli wzniesienie Święty Krzyż - najpiękniejsze miejsce Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na szczycie tego malowniczego wzniesienia mieści się sanktuarium - klasztor ojców oblatów - kiedyś siedziba ojców benedyktynów. Przewodnik wyjaśnił nam pochodzenie nazwy: Góry Świętokrzyskie i Święty Krzyż. Świeże powietrze, urokliwe krajobrazy, zabytki - wszystkie te atrakcje zbliżyły do siebie dzieci i panie.

INFORMACJA

Dyrekcja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach, informuje, iz nie upoważniła żadnej firmy do zbierania środków finansowych na zakup pomocy dydaktycznych do placówki.

POKAZ GRZYBÓW

W dniach 24-25 września nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Częstochowie na ekspozycję pt. "Bezpieczne grzybobranie". Głównym celem wycieczki było przestrzeganie dzieci przed zrywaniem i jedzeniem nieznanych grzybów oraz uświadomienie dzieciom jak łatwo w przypadku grzybów o pomyłkę. Dzieci wysłuchały porad eksperta dotyczących rozpoznawania grzybów oraz zasad bezpiecznego grzybobrania. Wystawę uatrakcyjniła możliwość obejrzenia zarodników grzybów pod mikroskopem. Prezentacja obejmowała grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Eksponaty były umieszczone na makiecie w taki sposób, aby podkreślić ogromne podobieństwo pewnych gatunków jadalnych i trujących. Grzyby prezentowane były w otoczeniu runa leśnego, a odpowiednio dobrany podkład muzyczny (świergot ptaków i szum drzew) stworzył miłą atmosferę.
Dzieci z grupy starszaków na koniec wizyty w Sanepidzie udzieliły  reporterce radia Katowice wywiadu na temat grzybów i lasu wykorzystująć świeżo zdobytą wiedzę.
 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

30 września w grupie czterolatków dzieci świętowały Dzień Chłopaka. Była to nasza grupowa uroczystość, pierwsza w tym roku szkolnym. Dzień ten upłynął w nam w miłej i radosnej atmosferze. Dziewczynki z wychowawczynią złożyły chłopcom życzenia, odśpiewały Sto lat! i wręczyły słodkie lizaki. Dzieci rysowały portrety swoich najlepszych kolegów, a potem odbył się turniej Odbijamy balonik.

Zdjęcia wykonane w tym dniu są miłym wspomnieniem tych chwil. Życzymy chłopcom wszystkiego najlepszego! 

PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ NAJBLIŻSZĄ OKOLICĘ

18 września przedszkolaki przyłączyły się do akcji Sprzątanie Świata. Jest to dla dzieci atrakcyjna, aktywna forma edukacji ekologicznej, dzięki której uczą się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Po zakończeniu zajęć dydaktycznych w grupach, pełne zapału przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. Uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem szukały śmieci zagrażających najbliższej okolicy i starały się najdokładniej wykonać swoje zadanie.

Naszej akcji przyświecało motto: Czysty świat - zdrowa żywność, powietrze i woda. Tę zasadę wpajamy przedszkolakom. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie będą w przyszłości miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola. 

Wygenerowano w sekund: 0.14
2,875,575 unikalnych wizyt