Zegar

Kalendarz

« Styczeń 2017 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

BEZPIECZNE FERIE

BEZPIECZNE FERIE

 

Drodzy uczniowie ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. Zamieszczamy kilka porad i wskazówek do spędzenia w sposób bezpieczny ferii zimowych.


Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych:
Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?
Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.
Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet, jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!
Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu. 
Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. 
Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. 
Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością samochodu. 
Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych. Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowy. 
Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą. 
Uważamy na źle zabezpieczone konstrukcje ze śniegu. Dach igloo, w momencie odwilży, grozi zawaleniem i przysypaniem nas. O nieszczęście nietrudno. 


Zwracamy się z prośbą do rodziców i opiekunów, by w tych terminach zwracali szczególną uwagę na najmłodszych.


Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy zdrowych, bezpiecznych ferii, które dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

CZYTELNIK GRUDNIA 2016

 

Spośród szerokiego grona czytelników wyłonieni zostali czytelnicy grudnia 2016r. Do najwytrwalszych grudniowych miłośników książek należą: Aleksandra Sikorska z kl. IIa SP, Michał Ratoń z kl. IV SP. W Gimnazjum nr 2 tytuły czytelnika grudnia przypadły w udziale: Dominice Wodzyńskiej z kl.Ib, Julii Jurczyk z kl. IIa, Julii Wołek z kl. IIIa. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i ciekawe książki.

Gratulujemy!

SEKRETARIAT

 

 

W okresie ferii zimowych sekretariat czynny w godzinach od 8.00 do 14.00.

 

 


NOC W BIBLIOTECE

NOC W BIBLIOTECE

 

18 stycznia br.(środa w okresie ferii zimowych) uczniowie Gimnazjum nr 2 będą mogli wziąć udział w kolejnej już edycji akcji ,,Noc w bibliotece. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem ,,I żyli długo i szczęśliwie...". Warunkiem uczestnictwa jest przebranie się za dowolną postać ze świata bajek i baśni. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 i będzie trwało do 22:00. Rodzice są zobowiązani do odebrania dziecka po zakończeniu uroczystości. W trakcie spotkania przewidziano: gry i zabawy integracyjne, konkursy, turnieje, quizy, scenki dramowe. Odbędzie się również wspólna kolacja i seans filmowy.
Chętnych do udziału w zabawie proszę o wpisanie się na listę uczestników w bibliotece szkolnej - liczba miejsc ograniczona!
Serdecznie zapraszam młodzież do kreatywnego i ciekawego spędzenia czasu w gronie rówieśników.

Pozdrawiam, Iga Długoszewska-Zawadzka

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Images: wilia2.jpg

MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE

Na świecie pokój. Święta.
Ucichły kłótnie. Cisza.
Pragniemy wszyscy, żeby do domów prawdziwa miłość przyszła.
Żeby ucichły spory. Nie było nienawiści.
I sen o szczęściu, świecie bez wojen,
Żeby się ludziom ziścił.
Jest pokój i nadzieja. Spełniają się pragnienia.
Jest Boże Narodzenie. Spełniają się życzenia

W ostatnią środę wszyscy ulegliśmy magii Świąt Bożego Narodzenia. Były śpiewane kolędy, dzielenie się opłatkiem i życzenia płynące prosto z serca. Wspólnie cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej by obejrzeć Misterium Bożonarodzeniowe. Uczniowie przedstawili Boże Narodzenie jako czas nie tylko radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Spektakl przygotowały p. Marlena Plewa i Agnieszka Krzynowek oraz uczniowie kl. I i II gimnazjum. Na zakończenie spotkania, dyrektor Zespołu p. Dawid Krzętowski złożył uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły życzenia świąteczne. Aby był to czas wyjątkowy, dający wiele radości i dużo miłości a nadchodzący Nowy Rok był owocny, szczęśliwy i pełen miłości.

HARCERSKI BIWAK W SZKOLE

HARCERSKI BIWAK W SZKOLE

 

W dniach 17- 18 grudnia w szkole w Rudnikach odbył się biwak wigilijny zorganizowany przez 5 Częstochowską Drużynę Harcerską „Orion” oraz 15 Gromadę Zuchową  „Radosne Ogniki”. Podczas trwania biwaku odbyła się m.in. wieczerza wigilijna z udziałem rodziców i zaproszonych gości.

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

 

11 grudnia 2016r. zuchy z 15 Gromady Zuchowej „Radosne Ogniki”, wraz z drużynową i rodzicami, uczestniczyły w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju na Jasnej Górze. 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

Rada Rodziców ZS- P w Rudnikach organizuje bal karnawałowy, który odbędzie się w OSP Rudniki dnia 25 lutego 2017 roku o godz. 20.00.

Koszt balu 190 zł, w cenie: 3 posiłki gorące, zimna płyta, ciasta, owoce, napoje zimne i gorące. Zabawa przy DJ. Niespodzianka- loteria czekoladowa z atrakcyjnymi nagrodami.

Zapisy od 27 grudnia 2016 roku u skarbnika Rady Rodziców- p. Anety Piotrowskiej w sekretariacie Zespołu. Zapisy osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 34 32 79 541.

Images: carnival_mask_decorated_bokeh_1920x1080.jpg

OZDABIANIE ŚWIĄTECZNYCH CIASTECZEK W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

OZDABIANIE ŚWIĄTECZNYCH CIASTECZEK W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

 

Ponieważ święta  już blisko, to i przedświąteczne przygotowania w pełni. Dzięki mamie Stasia także i średniaki mogły poczuć atmosferę świątecznych przygotowań. Pani Wiola podarowała przedszkolakom świąteczne ciasteczka oraz kolorowe posypki, lukry i lukrowe pisaki. Wykorzystując te wszystkie wspaniałości średniaki z wielkim zapałem dekorowały piernikowe ludki i serduszka a radości było przy tym co niemiara. Podczas tej pracy w całej sali unosi się zapach smakowitych ciasteczek. Oczywiście trudno było się oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Było kolorowo, pysznie i zapachniało świętami... Dziękujemy  pani Wioletcie za ten słodki prezencik i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola. 

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

 

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu– dzieci, nauczycieli i rodziców.

W piątek, 16 grudnia, w grupie średniaków odbyło się świąteczne spotkanie z udziałem rodziców oraz  pana dyrektora Dawida Krzętowskiego.
Dzieci wspólnie z rodzicami prezentowały przygotowane wiersze o tematyce bożonarodzeniowej oraz kolędy i pastorałki.  Było bardzo nastrojowo, rodzinne i świątecznie.
Po występie dzieci wręczyły rodzicom świąteczne upominki, świąteczne stroiki, a pan dyrektor Dawid Krzętowski złożył rodzicom oraz przedszkolakom świąteczne życzenia.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu i organizacji tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii  przedszkola. 

Wygenerowano w sekund: 0.08
5,925,962 unikalnych wizyt