Zegar

Kalendarz

« Marzec 2017 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

KIERMASZ WIELKANOCNY

KIERMASZ WIELKANOCNY

 

Serdecznie zapraszamy do przedszkola!

 

Na kiermasz wielkanocny, który  odbywa  się  u nas
od 27 marca do 14 kwietnia.
Polecamy świąteczne stroiki, pisanki, zajączki, kurczaki, baranki i wiele  innych  ozdób wielkanocnych.
Wszystkie ozdoby można kupić w przystępnych cenach. Zgromadzone w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby naszego przedszkola.

Zapraszamy!

 

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

Nasze przedszkolaki, zgodnie z tradycją, obchodziły 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny. W ramach zajęć dydaktycznych wszystkie trzy grupy wyruszyły na spacer z Marzanną, by pożegnać zimę i powitać długo oczekiwaną wiosnę. Kolorowe stroje, balony i gaiki sprawiły, że każdy poczuł wiosenny powiew, choć pogoda, jak to w marcu bywa różna. Przedszkolaki tradycyjnie pożegnały Panią Zimę paląc słomianą kukłę i pomimo chłodu panującego na dworze, barwnym korowodem przemaszerowały wokół przedszkola, głośnymi okrzykami witając Panią Wiosnę. Wśród dzieci panowała radosna atmosfera, było gwarno, kolorowo i wesoło. Śpiew wiosennych piosenek umilił spacer i stworzył radosną atmosferę. Mamy nadzieję, że wiosna rozgości się u nas już na stałe.


KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW I ICH RODZIN

KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW I ICH RODZIN

 

W czwartek, 17 marca, w naszym przedszkolu odbył się Rodzinny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Rodzinne wierszowanie”. Organizatorkami konkursu były: pani Aneta Kubica i pani Karolina Kowalczyk. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku  przedszkolnym oraz  ich rodzin. Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Elżbieta Kowalczyk, pani Magdalena Stoszek oraz pani Katarzyna Roszczuk, oceniała dobór repertuaru, poprawną wymowę, oryginalność, trudność danego utworu, oraz stroje i rekwizyty.  
Po burzliwych obradach przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Iga Dubiak z mamą i bratem,

I miejsce – Olek Knop z mamą,

I miejsce – Ola Nowak z tatą,

II miejsce – Kalina Gwiazda - Fluks z siostrą,

II miejsce  Emilia Kołdon z bratem,

II miejsce – Staś Strzeszyna z mamą,

III miejsce - Zosia Jaruga z babcią,

III miejsce – Kacper Kołodziej z mamą.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Serdecznie dziękujemy występującym rodzicom i rodzeństwu oraz babci za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu.


WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW NA "BAŚNIE ANDERSENA"

WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW NA "BAŚNIE ANDERSENA"

 

W środę, 15 marca, dzieci z naszego przedszkola pojechały do częstochowskiej Filharmonii na przedstawienie „Baśnie Andersena”. W spektaklu wystąpili aktorzy, którzy z dużą dawką humoru przedstawili fragmenty najbardziej znanych baśni Andersena, mi. in: ,,Nowe szaty cesarza”, ,,Królewna na ziarnku grochu”, ,,Dziewczynka z zapałkami”, ,,Świniopas” i ,,Brzydkie kaczątko”. Nie zabrakło pięknej muzyki, podkreślającej przeżycia bohaterów oraz zaskakujących zwrotów akcji. Przedszkolaki były zachwycone scenografią, kostiumami aktorów, a zwłaszcza efektami świetlnymi. W przedszkolu dzieci długo jeszcze dzieliły się swoimi wrażeniami na temat przedstawienia i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.

 

 


KONKURS FILMOWY

KONKURS FILMOWY

 

KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany już po raz dziewiąty przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Filmy są oceniane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk i animacja.

Konkurs otrzymał patronat m. in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej czy Międzynarodowego Festiwalu Camerimage, co poświadcza wysokie walory edukacyjne i artystyczne przedsięwzięcia. Wśród patronów medialnych Konkursu znajdują się m. in. TVP Kultura, Gazeta Wyborcza i Radio Eska.

Finaliści spędzą w Bydgoszczy dwa dni od 25 do 26 maja 2017 r. - obejrzą stworzone przez rówieśników produkcje, poszerzą swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych, spędzą wieczór w dobrym towarzystwie oglądając nagrodzone w poprzednich edycjach filmy pod gołym niebem. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 26 maja 2017 r. Nagrody zostaną przyznane w czterech głównych kategoriach, wręczona będzie również nagroda Grand Prix, której laureata wybiera publiczność.

W poprzedniej edycji do konkursu przystąpiło aż 191 filmów na bardzo wysokim poziomie. Chcielibyśmy, aby ta liczba nieustannie rosła. Naszym celem jest dotarcie z informacją o konkursie do jak największej liczby osób zainteresowanych kulturą i sztuką, dlatego zwracamy się z prośbą o umieszczenie na Państwa stronie internetowej informacji o IX Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS. 

Pod tymi linkami znajdziecie Państwo: plakat regulamin KLAPS-a.

Zgłoszenia przyjmujemy do 05.05.2017!

Więcej informacji na https://www.kfaklaps.pl oraz https://www.facebook.com/kfaKLAPS

 


SZCZEPIENIA

SZCZEPIENIA

 

Zapraszamy rodziców dziewczynek urodzonych w 2006 roku na spotkanie informacyjne na temat szczepień i zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, które odbędzie się 6 kwietnia br. (czwartek) o godz. 18.00 w Starostwie Powiatowym w Częstochowie, ul. Sobieskiego 9, sala sesyjna nr 32 (parter). Szczegółowe informacje zawarte są w załączonym piśmie.

 


WOLONTARIUSZE NA BALU KARNAWAŁOWYM STOWARZYSZENIA "DAR SERCA"

WOLONTARIUSZE NA BALU KARNAWAŁOWYM STOWARZYSZENIA "DAR SERCA"

 

24 lutego Wolontariusze Gimnazjum nr 2 w Rudnikach wraz z opiekunami p. Magdaleną Kolewińską-Kołdon i p. Katarzyną Wierus uczestniczyli w balu karnawałowym członków Stowarzyszenia Rodzi i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Dar Serca” w Rędzinach oraz zaproszonymi gości z Fundacji „Oczami Brata” w Częstochowie oraz Stowarzyszenia „Prometeus” w Konopiskach. Nasi wolontariusze przygotowali konkursy, zabawy oraz pamiątkowe dyplomy dla uczestników balu. Zabawa była udana i upłynęła w bardzo miłej atmosferze.

 


BEZPŁATNE SZKOLENIA

 

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia, wniosek rekruutacyjny do pobrania ze strony

Images: plakat.jpg

 


KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

 

6 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły Igor Grzesiczak z kl. VI, Ewelina Tądel oraz Borys Sobkowiak z kl. IV brali udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Twórcach Literatury - Polscy Laureaci Literackiej Nagrody Nobla organizowanym w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą o literaturze polskiej. 
Igor Grzesiczak zajął III miejsce, a Ewelina Tądel zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 


BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

 

25 lutego odbył się bal karnawałowy organizowany przez Radę Rodziców naszego Zespołu. Było  barwnie, kolorowo, zabawa zaś przednia trwała aż do rana. Zabaw i konkursów było co niemiara- czekoladowy walczyk, loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Składamy serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc, życzliwość i bezinteresowność przy organizacji Balu Karnawałowego. Ten wspaniały bal nie mógłby się odbyć bez aktywności i zaangażowania rodziców oraz bezinteresownej hojności naszych darczyńców.

 

Głównymi sponsorami balu byli:

Agnieszka Biel -  partner  ds. sprzedaży Żabka Polska

Cemex Polska Sp. z o.o.

Dąstal- Art. Decorations

Kasiura Laura

Mariusz Kowalczyk -  Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe Solex

Plaskacz Andrzej -  Market „Jaskółka”

Sówka Stefan -  Stifbut

Urmik Sp. J.

Zalasiński Artur -  Z. P. H. Zalbut

Zatoń Paweł -  Hula Kula

 

Cała społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach wyraża wdzięczność za wielkie serce, życząc sukcesów w realizacji zamierzonych celów oraz dużo wytrwałości na trudnej drodze pomagania drugiemu człowiekowi.

 

Images: 11.jpg


FUNDACJA EDUKACJI POLONIJNEJ

 

 

Drogi Rodzicu!
Planujesz wyjazd za granicę lub przebywasz na terenie obcego kraju i chcesz wrócić do Polski?
Troszczysz się o edukację swojego dziecka? Prezentujemy różne rodzaje edukacji polonijnej, ponieważ wiemy jak ważne jest, by mali Polacy pozostali w kontakcie z polskim językiem, kulturą oraz nauką. Mamy nadzieję, że informacje pomogą Ci wybrać odpowiednią formę nauki poza granicami kraju.

Więcej na temat poszczególnych form edukacji na stronie http://polonia.edu.pl/

 

 


Wygenerowano w sekund: 0.08
6,525,964 unikalnych wizyt