Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W TEATRZE

W czwartek, 12 maja, dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, aby obejrzeć spektakl pt.: „Jaś i Małgosia” w reżyserii Roberta Dorosławskiego. Historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek dla dzieci. Robert Dorosławski - autor scenariusza (opracowanego wg J. i W. Grimmów) i jednocześnie reżyser spektaklu – zaprezentował bajkę w  nowy, ciekawy sposób. Była to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja znanych motywów, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem świetnej zabawy! Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Z wypiekami na twarzach patrzyły na przygody Jasia i Małgosi oraz Babę Jagę i jej śmiesznego kocura. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Znakomita gra aktorów sprawiła, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły spektakl od początku do końca. Nie zapomniały także nagrodzić aktorów gromkimi brawami. Po powrocie do przedszkola dzieci jeszcze długo opowiadały o swoich osobistych wrażeniach i spostrzeżeniach związanych ze spektaklem. 

ŚREDNIAKI LUBIĄ WIOSNĘ

Wiosna, wiosna radosna! A z nią ogrody pełne fantastycznych kolorów, kształtów i zapachów. Czterolatki interesują się przyrodą, uwielbiają zabawy i zajęcia z nią związane. W kwietniu i maju pogłębiały wiedzę na temat zmian w przyrodzie zachodzących wiosną, uczestniczyły w wycieczkach w terenie, a także brały udział w zajęciach tematycznych w sali, wykonując np. różnorodne prace plastyczne o tematyce wiosennej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

ZAPROSZENIE DO ŚWIATA BAŚNI

W grupie ŚREDNIAKÓW trwa akcja pt. „ZAPROSZENIE DO ŚWIATA BAŚNI”, w ramach której do przedszkola zapraszamy chętnych rodziców oraz babcie i dziadków, którzy chcą poczytać bajki i wiersze dla dzieci z naszej grupy. Zachęcamy wszystkich do udziału w naszej akcji i zrobienia miłej niespodzianki naszym milusińskim.

 

Z WIZYTĄ W URZĘDZIE GMINY

Dnia 13.05.2016 r. odbyła się wycieczka klasy III b wraz z wychowawczynią panią Mariolą Bielawską do Urzędu Gminy Rędziny. Gimnazjaliści zostali oprowadzeni przez sekretarza gminy pana Krzysztofa Popiela. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem poszczególnych stanowisk oraz dowiedzieli się wielu informacji na temat wyrabiania dowodu osobistego, czy też zasad obowiązujących w gminie dotyczących dotacji unijnych jak i budżetowych. Spotkanie udało się, uczniowie byli zadowoleni i zainteresowani całą rozmową z panem Popielem, zadawali liczne pytania, a nawet jeden z nich przymierzał się do stanowiska wójta. Pomysłodawczynią całego wyjścia była pani Aleksandra Banaszek- Lis. Panu dyrektorowi Dawidowi Krzętowskiemu też dziękujemy.

 

PIŁKA NOŻNA

Szanowni Rodzice,
opłatę za udział dziecka w zajęciach sportowych "PIŁKA NOŻNA" dla klas I- III Szkoły Podstawowej zorganizowanych w ramach działalności Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach można uregulować, wpłacając należność na konto Stowarzyszenia
PKO Bank Polski SA Oddział 1 w Częstochowie Al. Kościuszki 2a 
Numer rachunku 54 1020 1664 0000 3402 05219052 

FESTIWAL KULTURY ZUCHOWEJ

„Radosne Ogniki” w rytmie chińskiego tańca wywalczyły 1 miejsce podczas Hufcowego Festiwalu Kultury Zuchowej „Wesołek” w Częstochowie, a tym samym otrzymały nominację do etapu chorągwianego, uzyskując tam 3 miejsce.

Nasze zuchy wyróżniały się, oprócz nieprzecenionego talentu i wdzięku, oryginalnymi strojami.
A wszystko uwiecznione na zdjęciach umieszczonych w galerii Zespołu. 

PROJEKTY EDUKACYJNE 2015/2016

06.05.2016r. w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych przygotowanych przez klasę II Gimnazjum nr 2. Podczas występów wśród publiczności nie mogło zabraknąć wicedyrektor zespołu Pani Małgorzaty Hutny, opiekunów grup oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Nad swoimi projektami grupy pracowały ponad dwa miesiące.
Jako pierwsi na scenie pojawili się podopieczni Pani Katarzyny Wierus, którzy zajęli się środkami psychoaktywnymi. Podczas tego występu Adam Cekus  przedstawił wynik przeprowadzonej wśród uczniów naszego gimnazjum anonimowej ankiety dotyczącej stosunku młodzieży do narkotyków i innych substancji uzależniających. Wysłuchaliśmy również interesującego wywiadu Kingi Sokalskiej i Patrycji Król z doktor Panią Małgorzatą Paczkowską, która opowiedziała o szkodliwości wyżej wymienionych substancji.  
Następnie mogliśmy oglądać prezentację uczniów przygotowanych przez Panią Igę Długoszewską – Zawadzką. Ten projekt dotyczył motywu miłości, który od wieków przewija się w literaturze, sztuce i historii. Oprócz ciekawej prezentacji multimedialnej, podczas której przypomnieliśmy sobie najsłynniejsze pary zakochanych, mogliśmy wysłuchać wzruszającej recytacji wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego„Rozmowa liryczna” w wykonaniu Julii Garus i Kamila Matusiaka oraz obejrzeć wzruszającą scenę balkonową z tragedii Wiliama Szekspira „Romeo i Julia”. W rolę tych dwojga zakochanych wcielili się Julia Wołek oraz Bartosz Świercz.  
Jako trzeci zaprezentowali się podopieczni Pani Klaudii Nowickiej, którzy za cel postawili sobie ukazanie, jak ważną wartością jest nasze zdrowie. Projekt poświęcono racjonalnemu odżywianiu, dlatego na początku wszyscy zostali poczęstowani sałatką owocową. Prezentacja multimedialna przygotowana została w trzech językach.  Wysłuchaliśmy też  fraszki Jana Kochanowskiego „Na zdrowie” w wykonaniu Angeliki Kaźmierczak. Kolejnym punktem spotkania przygotowanym przez tę grupę był krótki film, w którym przedstawiono aspekty zdrowego oraz zgubnego dla ludzkiego organizmu trybu życia.  
Jako ostatni zaprezentowali się uczniowie będący pod opieką Pani Aleksandry Banaszek- Lis. Grupa zainscenizowała lekcję historii, podczas której nie zabrakło humoru. W role niekoniecznie grzecznych i potulnych uczniów wcielili się: Dawid Szymański, Zuzia Małolepsza, Patrycja Surlej oraz Arek Witkowski.  Surowym nauczycielem okazała się Paulina Sobkowiak. Uczniowie w pasjonujący sposób zaprezentowali najznamienitsze dzieła malarskie przywołujące ważne dla historii naszego kraju wydarzenia historyczne.

Pani Małgorzaty Hutny pozytywnie podsumowała pracę młodzieży nad tegorocznymi projektami edukacyjnymi i pogratulowała uczniom ich zaliczenia.

WIWAT 3 MAJ

6 maja uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny, odnoszący się do fragmentu historii Polski sprzed 225 lat. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja - to niewątpliwie trudny temat, zwłaszcza dla najmłodszych! Jednak świetnie sobie z tym poradzili, przedstawiając scenkę rozmowy trzech zaborców, zaimprowizowaną konferencję prasową z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, oraz starając się wyśpiewać i wytłumaczyć znaczenie takich słów jak: Wolność, Naród i Ojczyzna. Nad przygotowaniem montażu czuwała i cennych wskazówek udzielała wychowawczyni klasy III- p. Iza Drożdż. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

Uczniowie klasy IIa, IIb oraz III szkoły podstawowej postanowili dowiedzieć się skąd się bierze chleb. Aby posiąść tą wiedzę, udali się wraz z opiekunami do p. Aliny Bulskiej, która prowadzi warsztaty „Od ziarenka do bochenka” w Zagrodzie Edukacyjnej w Zwierzyńcu Pierwszym. W trakcie warsztatów nasi uczniowie  dowiedzieli się jakie zboża są uprawiane w Polsce, co dzieje się z rośliną na polu, dlaczego produkty zbożowe warto jeść, a także jak zboża można wykorzystać nie tylko do jedzenia.
Nasi młodzi naukowcy odkryli także starodawne urządzenia (żarna), narzędzia (kosa, sierp) oraz naczynia (koszyczki do formowania chleba, niecka, dzieża) wykorzystywane przez gospodynie do wypieku chleba. Prowadząca zapoznała naszych uczniów  z całym procesem powstawania chleba od zasiania zboża przez rolnika do gotowego pachnącego bochenka upieczonego przez piekarza. Najwięcej frajdy było podczas własnoręcznie wyrabianej podmłody oraz wypieku pachnących bułeczek. Pani Alina Bulska często poprzez przysłowia związane z chlebem i pracą rolnika, kształtowała postawę wielkiego szacunku dla chleba zwracając tym samym uwagę na ciężką pracę wielu ludzi zanim powstanie chleb.
A po ciężkiej pracy, nadeszła chwila wytchnienia dla naszych ekspertów „chlebowych”- były zabawy w suchym basenie, skoki na trampolinie, zjazdy na linie i oczywiście wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Na zakończenie naszego pobytu w Zwierzyńcu Pierwszym nasi młodzi piekarze, dostali od p. Aliny Bulskiej pachnące i pyszne bułeczki oraz upominki w postaci książeczek edukacyjnych z serii „Zostań małym ekspertem od zbóż” od Polskiego Związku Producentów Rośli Zbożowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

Z MATEMATYKĄ NA TY!

Nasi matematycy z klasy III szkoły podstawowej okazali się najlepsi! W dniu 26 kwietnia, uczniowie z klasy III brali udział w XIV Międzygminnym Konkursie Matematycznym "Z Matematyką na Ty". Organizatorem był ZS- P w Borownie. I miejsce zajął Borys Sobkowiak a III miejsce Ewelina Tądel. Serdecznie gratulujemy Naszym zwycięzcom!!!

MOJA OJCZYZNA- MÓJ REGION

25 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Rędzinach - Osiedlu odbył się I Gminny Konkurs Regionalny "Moja ojczyzna - mój region". Drużyna reprezentująca Naszą Szkołę w składzie :Amelia Bajor (kl. V), Igor Grzesiczak (kl. V), zajęła I miejsce. Gratulujemy wiedzy na temat naszego regionu i zaangażowania w przygotowanie się do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów!

Wygenerowano w sekund: 0.08
4,774,538 unikalnych wizyt