Zegar

Kalendarz

« Grudzień 2017 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

WARSZTATY ROBOTYKI

WARSZTATY ROBOTYKI


Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w niezwykle rozwijających i ciekawych warsztatach robotyki. Podczas zajęć pracowali w 2-osobowych zespołach, a celem było stworzenie robota mającego realizować określone zadanie. Modele budowane były z nowoczesnych zestawów edukacyjno-konstrukcyjnych LEGO Mindstorms EV3 oraz NXT 2.0, zawierających nowoczesny mikrokomputer, setki specjalnych elementów konstrukcyjnych, precyzyjne silniki oraz różne typy czujników, pomagających robotom kontaktować się ze światem zewnętrznym.
Zbudowanie modelu to dopiero połowa sukcesu, ponieważ kolejnym zadaniem zespołu było jego zaprogramowanie. Używając specjalnego graficznego narzędzia programowania, uczestnicy uczyli się jak sterować robotem oraz jak nauczyć go reagować na dane pobierane przez czujniki. Robotyka to połączenie budowania robotów z programowaniem i co najważniejsze wspaniała zabawa.


ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

Wolontariusze naszego gimnazjum tj.: Patrycja Tkaczyk, Julia Gołda, Maja Gruszczyńska, Wiktoria Majchrzak, Katarzyna Zalas, Julia Jurczyk, Weronika Miśkiewicz, Wiktoria Zabłocka, Marta Szulc, Maria Cygan, Iga Urbaniec, Weronika Nabiałczyk, Łukasz Tarnowski pod opieką p. Magdaleny Kolewińskiej- Kołdon i p. Katarzyny Wierus po raz kolejny uczestniczyli w akcji Świątecznej Zbiórki Żywności Banku Żywności, która odbyła się w dniach 01- 03.12.2017r. w Sklepie Dino w Rudnikach. Zebrane dary zostaną przekazane do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc!!!


SZKOLNY WOLONTARIAT

SZKOLNY WOLONTARIAT


2 grudnia br. wolontariusze naszego Zespołu: Rita Radecka, Amelia Bajor, Maja Korgul, Patrycja Chobot, Dawid Bartosik, Bartosz Sobkowiak, Jakub Gawron, pod opieką opiekuna p. Magdaleny Kolewińskiej- Kołdon, pomagali w czasie uroczystości jubileuszowej w hali sportowej w Rędzinach. Gminny Ośrodek Kultury świętował 20 – lecie swojego funkcjonowania, a Gminna Biblioteka jubileusz 70 – lecia istnienia. Jesteśmy dumni z działań naszych wolontariuszy, a uzyskane pozytywne informacje z uznaniami dla Ich pracy są miłą, motywującą nagrodą.

 

RANKING CZYTELNICZY

RANKING CZYTELNICZY LISTOPAD 2017


KATEGORIA KLASY I – III

MIEJSCE

KLASA

LICZBA WYPOŻYCZEŃ

MIEJSCE I

III B

34

MIEJSCE II

III A

28

MIEJSCE III

I

21

MIEJSCE IV

II

6


KATEGORIA KLASY IV - VII

 

MIEJSCE

KLASA

LICZBA WYPOŻYCZEŃ

MIEJSCE I

IV A

51

MIEJSCE II

VI

10

MIEJSCE III

IV B

8

MIEJSCE IV

VII / V

6

 

 

KATEGORIA KLASY GIMNAZJUM

 

MIEJSCE

KLASA

LICZBA WYPOŻYCZEŃ

MIEJSCE I

II B

10

MIEJSCE II

II A

6

MIEJSCE III

III A

2

MIEJSCE IV

III B

1

 


ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z POLAKAMI NA WILEŃSZCZYŹNIE

 

DZIĘKUJEMY ZA WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI „ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z POLAKAMI NA WILEŃSZCZYŹNIE                                                

1 grudnia zostały przekazane dary zgromadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudnikach, w ramach akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Zebranymi artykułami, tj. żywnością, słodyczami, artykułami szkolnymi, książkami i maskotkami zostaną obdarzeni mieszkańcy gminy Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny, parafii w Nowej Wilejce. Dary dotrą również do polskich szkół w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach oraz Pakienie.     
Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom za hojność i pomoc.


LEKCJA HISTORII Z P. EDWARDEM KUBICĄ

LEKCJA HISTORII Z P. EDWARDEM KUBICĄ

 

Klasa IVa na lekcji historii gościła dziadka Leosia Jureczko p. Kubicę, który przybliżył historię swojego rodu. Pan Kubica zachęcał młode pokolenie do poznania i tworzenia własnej genealogii, pokazując własnoręcznie stworzone drzewo genealogiczne a także akta należące do Rodziny.

Uczniowie zaprezentowali też swoje drzewa, które tworzyli ze swoimi rodzicami. To była wspólna lekcja historii, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

W piątek, 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieciaki przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Na początek wspólnego świętowania dzieci dowiedziały się o historii pluszowego misia i zatańczyły z misiami wspólny taniec. Następnie odgadywały misiowe zagadki oraz słuchały fragmentu książki pt. ,,Wędrówki Misia Uszatka”. Była też ,,Karuzela dla misiów” w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia" oraz konkursy ,,Wylizywanie miodku” ,,Misiowe puzzle”, ,,Misiowy portret” i ,,Misiowe wyścigi”. Następnie był misiowy pociąg i wesoła zabawa przy piosence ,,Jadą, jadą misie”, oraz słodkie co nieco. Mamy nadzieję, że to wielkie, misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

 EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

24 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji przygotowany był krótki program artystyczny pt. „Warto uczyć się języków obcych” w celu pokazania jak trudno jest podróżować po świecie nie znając języków, a przy tej okazji podkreślić ważność nauki języka angielskiego i niemieckiego. Akademię poprowadzili Martyna Balcerek oraz Jakub Kowalczyk. W programie artystycznym wystąpili: Barbara Foina i Julia Mruklik z kl. IVb, Ewelina Tądel, Michał Kos i Borys Sobkowiak z kl. V, Weronika Miśkiewicz oraz Iga Urbaniec z kl. IIb gimnazjum. Po krótkim występie artystycznym przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy naszych uczniów ze znajomości języków obcych. Przygotowany na tą okazję quiz był podzielony na 3 kategorie. I kategoria dla klas I-III szkoły podstawowej, II kategoria dla klas IV-VI i III kategoria dla klas: VII i II-III gimnazjum. Każdy uczestnik począwszy od klasy I do VI odpowiadał na 3 pytania w swojej grupie. Uczestnicy z klasy VII oraz II i III gimnazjum zmierzyli się w konkursie „tongue twister” tzw. łamańcu językowym. Odpowiedzi uczestników oceniała komisja w składzie: przewodnicząca komisji – pani Monika Kyzioł, członkowie komisji – pani Dagmara Mazurek i pani Klaudia Nowicka.

W kategorii dla klas I-III swoje klasy reprezentowali uczniowie: Jacek Domżalski (kl. II), Elena Pianka (kl. IIIa) oraz Maja Sojda (kl. IIIb) - klasa I była w tym dniu nieobecna.

Wyniki I kategorii:

I miejsce – Elena Pianka i Maja Sojda

II miejsce – Jacek Domżalski

W kategorii dla klas IV – VI zaprezentowali się następujący uczniowie: Nicola Bykowska (kl. IVa), Daria Rozpądek (kl. IVb), Krzysztof Jędrzejczyk (kl. V) oraz Wojciech Cieślik (kl. VI).

Wyniki II kategorii:

I miejsce – Nicola Bykowska, Daria Rozpądek, Wojciech Cieślik

II miejsce – Krzysztof Jędrzejczyk

W kategorii dla klas VII i II-III gimnazjum swoje umiejętności językowe zaprezentowali: Bartosz Kowalczyk (kl. VII), Jakub Kromołowski (kl. IIa), Oskar Witek (kl. IIb), Jakub Gawron (kl. IIIa) oraz Magdalena Rzemińska (kl. IIIb). Zadaniem uczniów było poprawnie i w dobrym tempie odczytanie „łamańców” w języku angielskim i niemieckim.

Wyniki III kategorii:

I miejsce – Jakub Kromołowski i Jakub Gawron

II miejsce – Bartosz Kowalczyk

III miejsce – Magdalena Rzemińska

IV miejsce – Oskar Witek

Wszystkim uczestnikom quizu gratulujemy wiedzy i umiejętności językowych.

Akademię również umiliły nam występy solowe naszych uczniów. Piosenki w języku angielskim, angielsko-hiszpańskim i francuskim zaśpiewali: Weronika Miśkiewicz (kl. IIb), Martyna Balcerek (kl. IIIb) oraz Dawid Bartosik (kl. IIIb). W repertuarze dziecięcym zaprezentowali się uczniowie kl. IIIa i IIIb szkoły podstawowej śpiewając 2 piosenki w j. angielskim.

Akademię przygotowała p. Małgorzata Szwaja. Fotorelacja z tego wydarzenia w galerii Zespołu.

TYDZIEŃ ODKRYWCY

TYDZIEŃ ODKRYWCY

 

Nasza świetlica na cały „tydzień odkrywcy” przemieniła się w pracownię fizyczno- chemiczną. Dzieciaki stały się młodymi eksperymentatorami. Nie potrzeba nam było wielkich laboratoriów ani wymyślnych urządzeń- wszystko, czego potrzebowaliśmy mogliśmy znaleźć w kuchni, lub kupić za grosze w pobliskim sklepie. Były  doświadczenia związane z powietrzem, z wodą, nie straszne nam były jajka, które zmieniają swój stan i taplanie się w cieczy nienewtonowską.

Dzieci poznały też naszą pracownię chemiczną, po której oprowadzała ich p. Ela Kowalczyk. Nasi chemicy dowiedzieli się co to jest chemia, zapoznali się z podstawowym sprzętem laboratoryjnym oraz przeprowadzili swoje pierwsze reakcje chemiczne. Przy użyciu mleka, barwników i płynu do naczyń dzieci poznały zjawisko napięcia powierzchniowego. Magiczne sztuczki z użyciem chemicznych odczynników wywoływały przejęcie i radość na twarzach młodych chemików.

Ostatnim świetlicowym eksperymentem było barwienie soli kolorową kredą. Obserwowanie barwienia było wielką atrakcją i wspaniałą zabawą dla dzieci. Z różnokolorowej soli dzieci stworzyły kolorowe słoiczki. Obserwowaliśmy także złudzenia optyczne, śmiechu było co nie miara bo każdy z nas widział co innego. A radość dzieci bezcenna! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych doświadczeń w galerii Zespołu.

NASI INFORMATYCY

NASI INFORMATYCY

 

14 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR. Bóbr zachęca młodych do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej. Wspiera uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych następnie w życiu, szczególnie w ich przyszłej pracy. Bardzo cenną cechą konkursu jest jego międzynarodowość, która sprzyja wymianie doświadczeń między nauczycielami i dziećmi.Uczniowie rozwiązywali zadania w czasie rzeczywistym. Konkurs organizowany jest za pośrednictwem bezpłatnej platformy e-learningowej www.mCourser.pl.

Nasi młodzi informatycy wzięli też udział w Godzinie Kodowania, jest to największa inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier, zabaw i filmów, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.


WYCIECZKA DO STAREGO MŁYNA

WYCIECZKA DO STAREGO MŁYNA

 

W czwartek, 16 listopada przedszkolaki z grupy „Średniaków” i „Starszaków” wyruszyły na wycieczkę do miejscowości Żarki, w której odwiedziły Muzeum ,,Stary Młyn”,  miejsce niezwykle urokliwe i pełne niespodzianek. Dzieci miały tam okazję przenieść się w czasie, by namacalnie doświadczyć w jaki sposób kiedyś pozyskiwano mąkę. Mnogość maszyn, tajemniczych zakamarków, zadziwiających hologramów i niespodzianek, jakie kryło w sobie to miejsce, wprawiło dzieci w olbrzymi zachwyt, a uwaga z jaką chłonęły kolejne informacje i ciekawość z jaką przyglądały się muzealnym eksponatom były najlepszym dowodem na to, że miejsce to przypadło im do gustu.

Mamy nadzieję, że dzieci z podobnym entuzjazmem dzieliły się wrażeniami po wycieczce ze swoimi rodzicami i że te wspaniałe wspomnienia na długo pozostaną w ich pamięci. W galerii przedszkola można obejrzeć zdjęcia z tej wycieczki.


Wygenerowano w sekund: 0.07
8,842,911 unikalnych wizyt