Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach

Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

DZIEŃ PAPIESKI

16 października cała społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rudnikach brała udział we Mszy Świętej w parafialnym kościele. Uroczysta msza upamiętniła rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Ksiądz Proboszcz Zdzisław Simiński, mówił w kazaniu o świętości, o tym iż Jan Paweł II był niewątpliwie świętym człowiekiem, który swoim życiem pokazywał blask światła Bożej miłości i Bożej obecności. 

Po Mszy Świętej odbył się montaż słowno- muzyczny nawiązujący do tegorocznego hasła XIV Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Były wspomnienia, wiersze i utwory muzyczne przywołujące postać Świętego Jana Pawła II. Uczniowie w ciszy i skupieniu wysłuchali przywoływanych treści. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii Zespołu.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października klasy trzecie Gimnazjum nr 2 w Rudnikach przygotowały występ artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela. W humorystycznie podanej formie uczniowie przypomnieli szkolne sprawy wszystkim zebranym w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego. Panie Dyrektor wysłuchały piosenki pt. ”Dyrektorskie tango”, a nauczyciele, uczniowie i wszyscy zebrani obejrzeli skecze z życia szkoły.
Na zakończenie uczniowie złożyli nauczycielom serdeczne życzenia.
Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele-
za to światło, co mroki rozjaśnia.
Dziękujemy wam, Nauczyciele!

CYKLICZNE APELE

W dniu 03.10.2014r. odbył się pierwszy apel z cyklu apeli o tematyce wychowawczo-profilaktycznej, które przygotowywane są przez każdą klasę.
Na początku jednak Pani dyrektor Katarzyna Busz przedstawiła skład Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Z kolei nauczyciele wychowania fizycznego podsumowali osiągnięcia sportowe od początku roku szkolnego.

Zagadnienie PRAW I OBOWIĄZKÓW UCZNIA, a także podstaw SAVOIR VIVRE  przedstawiła klasa IIIb. Zaangażowana w prezentację była cała klasa, która w zabawny sposób przypomniała o obowiązkach ucznia, tj.: przestrzegać obowiązujące w szkole przepisy; uczyć się systematycznie, pracować nad własnym rozwojem, aktywnie; uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych i życiu szkoły; odnosić się z szacunkiem do nauczycieli i innych pracowników szkoły, chronić własne życie i zdrowie, przestrzegać zasad higieny i bezpieczeństwa; dbać o ład , porządek oraz mienie szkolne, własne i innych oraz prawach ucznia tj.: opieki wychowawczej i zapewnienia warunków bezpieczeństwa; higienicznych warunków nauki życzliwego podmiotowego traktowania w procesie kształcenia i wychowania; rozwijania swoich zainteresowań, zdolności i talentów na zajęciach lekcyjnych; uzyskania pomocy w przypadku trudności w nauce, korzystania z opieki zdrowotnej oraz poradnictwa i terapii pedagogicznej i psychologicznej.
Na zakończenie prezentacji, Zuzanna Mielczarek- nasz Szkolny Rzecznik Praw Ucznia, przedstawiła prezentację swoich zadań. 

PRZEDSZKOLAKI W HULA KULA

W czwartkowy poranek, nasze przedszkolaki gościły w sali zabaw ,,Hula-Kula” w Rędzinach. Zarówno starszaki, średniaki jak i maluszki od wielu dni czekały na to miłe wydarzenie. W sali zabaw dzieciaki bawiły się znakomicie, korzystając ze wszystkich dostępnych tam atrakcji. Radości i dobrej zabawy było co nie miara. Był też słodki poczęstunek, a  na zakończenie każda grupa otrzymała piękny dyplom wraz z pamiątkowym zdjęciem. Dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień na długo i na pewno wkrótce odwiedzą jeszcze to fantastyczne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

PRZEDSZKOLAKI ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJĄ

W ramach promowania prawidłowych nawyków żywieniowych w grupie czterolatków przeprowadzono od 06 do 10 października cykl zajęć przybliżających dzieciom tę tematykę. Na zajęciach przedszkolaki uczyły się o zdrowym odżywianiu, o produktach, które należy jeść często oraz o tych, które należy ograniczać. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia oraz rolę wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety. Aby nauczyć się wybierania zdrowych produktów żywieniowych przedszkolaki udały się do pobliskiego sklepu. Tam kupiono zdrowe, bogate w witaminy produkty: owoce i warzywa, chociaż cukierki, lizaki, coca cola i chipsy niezmiernie kusiły dzieci. Czterolatki wykonały również plakat Zdrowa żywność techniką kolażu, wykazując się zdobytą wiedzą. Podsumowaniem cyklu zajęć było przygotowanie sałatki owocowej. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do wykonania tego trudnego zadania. Cel został osiągnięty i każdy czterolatek mógł skosztować własnoręcznie wykonanej sałatki, która smakowała wyśmienicie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

POCZYTAJ MI PRZYJACIELU

09 października w naszym przedszkolu gościliśmy Sandrę Binek, Gabrielę Dawczyk i Zuzannę Otrębską - uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Uczennice te w ramach akcji Poczytaj mi przyjacielu brały udział w zajęciach z dziećmi. Przygotowały różnorodne, kolorowe książeczki dostosowane do wieku przedszkolaków, które czytały naszym wychowankom.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały książeczki, rozmawiały na temat ilustracji i ich treści, a także chętnie słuchały wybranego przez siebie utworu. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały słodki upominek – lizaka. Spotkanie upłynęło w milej i serdecznej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

UROKI JESIENI

Za oknami jesień...a nasze najmłodsze przedszkolaki poznają wszystkie jej uroki! Nie tylko podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, w czasie których zbierają liście i kasztany...ale także bawiąc się w przedszkolu!  Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą dzieci uczą się właściwego i opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, dowiadują się, jakie miejsce zajmuje człowiek w przyrodzie, a do tego mają przy tym mnóstwo radości! Zaparszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

 

JEDZENIE OWOCÓW JEST BARDZO ZDROWE-WIEDZĄ O TYM WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI

5 i 6- latki przygotowały dla siebie deserki owocowe- OWOCOWA WYSPA, JEZYKI oraz MYSZKI – które miały zachęcić wszystkie dzieci do zjadania owoców. Przedszkolaki segregowały owoce, opisywały charakterystyczne ich cechy, liczyły. Poznały etapy higienicznego przygotowania deseru. Myły owoce, dzieliły je na cząstki ( były świadkami jak ostrożnie należy posługiwać się nożem). A następnie z przygotowanych cząstek owoców układały swojego jeżyka, myszkę lub wyspę. Uczestnictwo w zajęciach sprawiło dzieciom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE MALUCHÓW

30 września dzieci z grupy maluchów świętowały Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z wychowawczynią złożyły chłopcom najlepsze życzenia oraz wręczyły upominki, a później były wspólne tańce i zabawy. Najmłodsze przedszkolaki z pewnością będą miło wspominać ten wesoły dzień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

WYCIECZKA INTEGRACYJNA GIMNAZJALISTÓW

19 września klasa I gimnazjum z wychowawczynią i Panią pedagog wybrała się na ognisko integracyjne na lotnisko w Kościelcu. Piękna i słoneczna pogoda a także świetne humory spowodowały, że wypad udał się. Były kiełbaski, ognisko, zabawy integracyjne i mecz piłki nożnej. Podziwiać też mogliśmy szybowce Aeroklubu Częstochowskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu. 

WYCIECZKA KASY IV I VI W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

30 września br. uczniowie klasy IV i VI Szkoły Podstawowej wyruszyli na podbój Gór Świętokrzyskich. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie ósmej, by o 10:30 stanąć u podnóża zamku w Chęcinach. Stara warownia zachwyciła nas swoją urodą. Kolejnym punktem wędrówki była JASKINIA RAJ - najpiękniejsza jaskinia w Polsce, której największym atutem są zapierające dech w piersi stalatktyty, stalagmity, stalagnaty oraz perły jaskiniowe. W korytarzach jaskini mogliśmy zaobserwować nietoperze, które szykują się już do zimowej hibernacji oraz najbardziej jadowite, chociaż niepozornie wyglądające, pająki. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, paniami: Agnieszką Górniewicz, Igą Długoszewską-Zawadzką i Magdaleną Kolewińską- Kołdon zdobyli wzniesienie Święty Krzyż - najpiękniejsze miejsce Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na szczycie tego malowniczego wzniesienia mieści się sanktuarium - klasztor ojców oblatów - kiedyś siedziba ojców benedyktynów. Przewodnik wyjaśnił nam pochodzenie nazwy: Góry Świętokrzyskie i Święty Krzyż. Świeże powietrze, urokliwe krajobrazy, zabytki - wszystkie te atrakcje zbliżyły do siebie dzieci i panie.

Wygenerowano w sekund: 0.08
2,884,499 unikalnych wizyt