Zegar

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na Oficjalnej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

 • Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
 • Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
 • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
 • Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
 • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
 • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
 • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
 • Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
 • Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
 • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
 • Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
 • Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
 • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

OGŁOSZENIE

W okresie ferii zimowych zajęcia na siłowni i sali gimnastycznej są odwołane.
W trakcie ferii będą prowadzone tam prace konserwacyjne.

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFII MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W RUDNIKACH

Images: CCF20160209.jpg

Z NORWIDEM KU POPRAWNEJ POLSZCZYŹNIE

5 lutego już po raz trzynasty w IX LO im. C.K.Norwida w Częstochowie odbył się Regionalny Konkurs Językowy ,,Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie". W szranki stanęło 62 uczestników z gimnazjów naszego regionu. Do ścisłego finału zakwalifikowały się 3 uczennice naszego gimnazjum przygotowane pod kierunkiem pań: Małgorzaty Hutny i Igi Długoszewskiej-Zawadzkiej.

Zmagania gimnazjalistów miały charakter dwuetapowy. Pierwszą część stanowił test poprawnościowy; drugą – prezentacje ustne finalistów na wylosowany temat. Zaszczytne I miejsce przypadło w udziale Julii Sobkowiak, IV miejsce zdobyła Paulina Sobkowiak, VIII Weronika Kmiecik. Trzech najlepszych językoznawców otrzymało nagrody pieniężne i rzeczowe, pozostałym siedmiu finalistom wręczono atrakcyjne upominki. Gratulujemy!

 

KARNAWAŁ

W miniony piątek w naszej świetlicy odbywały się bale karnawałowe. Najpierw bawili się uczniowie klas IV- VI a potem gimnazjaliści. Na samym końcu ale jak zwykle najlepiej bawiły się dzieciaki z naszych najmłodszych klas szkoły podstawowej. Uczniowie licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postaci z bajek i z filmów. Przy dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale. Zabawę naszym najmłodszym urozmaicała Wiktoria i Julia organizując ciekawe konkursy. Oczywiście odbył się także pokaz wszystkich strojów balowych a na koniec wszyscy zatańczyli Makarenę. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowo- walentynkowa udała się – serdecznie dziękujemy :-) i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Zespołu.

MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI- ROZSTRZYGNIĘCIE PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

W środę, 3 lutego, miało miejsce  rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego pt. ,,Moja ulubiona postać z bajki”. Konkurs miał na celu  zainteresowanie przedszkolaków baśniową tematyką oraz rozwijanie ich wyobraźni i aktywności twórczej. W konkursie wzięło udział osiemnaścioro dzieci z naszego przedszkola, które wykonały piękne, pomysłowe prace  plastyczne inspirowane różnymi baśniami. Dzieci zilustrowały między innymi takie bajkowe postacie jak:  Królewna Śnieżka, Calineczka, Czerwony Kapturek, Roszpunka, Kopciuszek, Kubuś Puchatek, Jaś i Małgosia.

Komisja konkursowa nagrodziła wszystkich uczestników konkursu. Oto laureaci:

I miejsce:

Iga Dubiak – grupa ,,Maluchy”
Oliwia Raczyńska - grupa ,,Maluchy”
Maja Piotrowska - grupa ,,Średniaki”
Wiktoria Urbaniec – grupa ,,Średniaki”
Michalina Borawska - grupa ,,Starszaki”
Maja Gęśla  - grupa ,,Starszaki”
Weronika Glapa - grupa ,,Starszaki”
Ola Nowak - grupa ,,Starszaki”
Zuzia Wolska – grupa ,,Starszaki” 

II miejsce
Zuzia Biel – grupa ,,Maluchy”

Szymon Gajewski - grupa ,,Maluchy”
Maja Kwasek - grupa ,,Średniaki”
Oliwia Kubik - grupa ,,Średniaki”
Emilka Kołdon - grupa ,,Średniaki”
Michalina Cieślik  – grupa ,,Starszaki”
Iga Militowska - grupa ,,Starszaki”
Dawid Jurga - grupa ,,Starszaki”
Lena Zyszczak - grupa ,,Starszaki”

Wszystkim laureatom konkursu  serdeczne gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana. No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło...”

W piątek, 29 stycznia, w grupie średniaków odbyła się wyjątkowa uroczystość, świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dzień Dziadka. Długo oczekiwani goście licznie przybyli w tym dniu do naszego przedszkola i z zachwytem podziwiali jak pięknie występują dla nich ich wnuczęta.
Przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Babcie i dziadkowie byli bardzo poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łezkę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla miłych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki i upominki. Spotkanie przebiegło w pogodnej i serdecznej atmosferze. Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Kochanym babciom i drogim dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w przedszkolnej fotogalerii.

WIECZORNICA W GAUDE MATER

Wieczornica poświęcona postaci Świętego Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Miasta Częstochowy

 

“Człowieka trzeba mierzyć miarą serca.
Sercem!
Serce w języku biblijnym oznacza ludzkie wnętrze,
Oznacza w szczególności sumienie.”

 

Tymi wymownymi słowami Świętego Jana Pawła II 1 lutego 2016 roku w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie rozpoczęła się wieczornica poświęcona osobie Papieża-Polaka. Organizatorami tego wydarzenia był: Urząd Miasta Częstochowy, Zespół Szkół Technicznych, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnikach, Gimnazjum nr 5 im. M. Reja, przy współorganizacji Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”.

Spotkanie rozpoczął zastępca prezydenta miasta Częstochowy Ryszard Stefaniak. Obecny był również wójt gminy Rędziny Paweł Militowski oraz dyrektorzy placówek oświatowych, m.in. dyrektor ZS-P w Rudnikach Dawid Krzętowski.

Uroczystość uświetniły występy dzieci i młodzieży ZS-P im. Jana Pawła II  w Rudnikach, które na tę okoliczność, pod kierunkiem pań: Igi Długoszewskiej-Zawadzkiej i Agnieszki Krzynowek, przygotowały wzruszający montaż słowno-muzyczny składający się z tekstów poetyckich poświęconych osobie patrona szkoły oraz te, które stworzył Karol Wojtyła - fragmenty ,,Tryptyku rzymskiego”. W poezji zaprezentowała się Julia Sobkowiak z Gimnazjum nr 2, Nina Zawadzka- reprezentująca Szkołę Podstawową, Klaudia Stanirowska – absolwentka  rudnickiego gimnazjum. Dopełnieniem montażu stały się przepiękne pieśni, jedna z nich ,,Zdumienie” z wykonaniu Dawida Bartosika – ucznia klasy Ia Gimnazjum nr 2 oraz refleksyjna nastrojowa ballada, którą- akompaniując sobie na gitarze -  zaprezentowała absolwentka szkoły Natalia Krzynowek.

W ramach uroczystości wystąpił też chór Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Częstochowie. Uczennice wykonały pieśni: ,,Czarna Madonna”, ,,Barka”, ,,Moje miasto, Wadowice”.

Wieczornicę uświetnili również nagrodzeni w Festiwalu Muzyki Sakralnej uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. H. Sienkiewicza i Szkoły Podstawowej nr 46 im. S. Żeromskiego.

W  trakcie tego wieczornego spotkania podsumowano również konkursy dla uczniów częstochowskich szkół: dyktando „Twórczość św. Jana Pawła II” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II  dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, Międzyszkolny Festiwal utworów o tematyce Maryjnej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, konkurs wiedzy: „ Jan Paweł II przyjacielem młodych”,  konkurs plastyczny “Św. Jan Paweł II w Częstochowie”, w których nagrody wręczyli: zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak i wójt gminy Rędziny Paweł Militowski.

Zapraszamy do galerii Zespołu.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

W piątek 29 stycznia uczniowie klasy III SP zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, aktorskie i recytatorskie.  Okazją  do  występów  było Święto Babci i Dziadka. Licznie zgromadzeni dziadkowie z zadowoleniem przyglądali się swoim wnukom.  Dzieci na zakończenie imprezy wręczyły osobiście wykonane laurki,  oraz częstowały publiczność  własnoręcznie wykonanymi przepysznymi ciasteczkami. Fotorelacja z tej uroczystości w galerii Zespołu.

MALUSZKI DLA DZIADKÓW

26 stycznia w grupie maluszków odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Dzieci dziękowały dziadkom i babciom za dobro, ciepło i miłość, jaką ich obdarzają. Po występie dzieci wręczyły im własnoręcznie przygotowane laurki i upominki.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W STARSZAKACH

Na początku każdego roku odbywa się w przedszkolu jedna z najważniejszych uroczystości – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przy tej wyjątkowej okazji wszystkie przedszkolaki gorąco dziękują swoim Babciom i Dziadkom za miłość, pomoc i okazaną troskę oraz obdarzają Ich szczególnymi dowodami miłości.

22 stycznia starszaki gościły w przedszkolu swoje Babcie i Dziadków, zabierając Ich do krainy baśni, na przedstawienie pt. ,,Spotkanie bajek”. Nie zabrakło również okolicznościowych wierszy i piosenek, które wyrażały gorące uczucia wnuków do swoich Babć i Dziadków. Po pełnych wrażeń występach artystycznych przedszkolaki złożyły serdeczne życzenia oraz wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane laurki. 

Wygenerowano w sekund: 0.08
4,359,525 unikalnych wizyt